Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Aspargin – skład, dawkowanie, działanie, wskazania
Sylwia Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 19.03.2022 01:28

Aspargin – skład, dawkowanie, działanie, wskazania

Aspargin – skład, dawkowanie, działanie, wskazania
pixaby.com

Aspargin – skład

Substancjami czynnymi są magnezu wodoroasparaginian (Magnesii hydroaspartas) oraz potasu wodoroasparaginian (Kalii hydroaspartas).

1 tabletka zawiera 250 mg magnezu wodoroasparaginianu - 17 mg jonów magnezu 250 mg potasu wodoroasparaginianu - 54 mg jonów potasu

Aspargin – dawkowanie

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zwykle stosowana dawka dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat to doustnie od 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy na dobę. Lek należy przyjmować po posiłku, popijając wodą.

Aspargin – działanie

Lek dostarcza jony magnezu i potasu, uzupełniając tym samym niedobory tych pierwiastków w organizmie.

Magnez jest niezbędny w czynności mięśnia sercowego, układu nerwowego, mięśniówki gładkiej naczyń oraz mięśni prążkowanych. Potas uczestniczy w czynności układu nerwowego i układu sercowo - naczyniowego oraz w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym.

Aspargin – wskazania

Aspargin stosuje się w uzupełnianiu niedoborów magnezu i potasu w zaburzeniach pracy serca spowodowanych niedoborem magnezu i potasu, zapobiegawczo w chorobie niedokrwiennej serca i w zagrożeniu zawałem serca, wspomagająco u pacjentów po zawale serca (w okresie powrotu do zdrowia), po przebytych chorobach zakaźnych lub zabiegach chirurgicznych, które spowodowały zmniejszenie stężenia magnezu i potasu oraz przy długotrwałym stosowaniu glikozydów nasercowych i leków moczopędnych (np. tiazydów, furosemidu).

Tagi:
Polecane