Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Bosak ogłosił, że żona jest w ciąży. Konfederaci chcą likwidować ZUS. Na nasze emerytury zapracują ich dzieci?
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 12.10.2023 12:18

Bosak ogłosił, że żona jest w ciąży. Konfederaci chcą likwidować ZUS. Na nasze emerytury zapracują ich dzieci?

bosak

To ugrupowanie startujące do walki w najbliższych wyborach, ma w ofercie pełno absurdalnych pomysłów. Słynie z anachronicznych, patriarchalnych poglądów. Ma też pomysły na “reformy” nie tylko obyczajowe. Chce likwidować ZUS, ale nie ma pomysłu, czym go zastąpi. Lider Konfederacji Krzysztof Bosak wkrótce znów zostanie ojcem. Dzieci konfederatów dźwigną problemy demograficzne Polski? 

Poseł Krzysztof Bosak w trakcie audycji Tłit w Wirtualnej Polsce wyznał, że jego żona jest w zaawansowanej ciąży. Para spodziewa się trzeciego dziecka.

Żona Bosaka spodziewa się dziecka

Krzysztof Bosak zaskoczył wszystkich, również prowadzącego program dziennikarza. Na pytanie o program Konfederacji Bosak odpowiedział, że w uproszczeniu to zachęcanie Polaków do posiadania większej liczby potomstwa. 

- To jak ja mam zachęcać Pana, by miał Pan jedno dziecko więcej, a pan mnie? - dopytywał dziennikarz Patryk Michalski.

- Mnie nie trzeba zachęcać. - odpowiedział polityk. - Ja będę miał jedno dziecko więcej i to już niedługo. – dodał z uśmiechem.

Bosak wyjawił, że ciąża jego żony Kariny Bosak jest już w stanie zaawansowanym, dlatego musiała ograniczyć swoją działalność w kampanii wyborczej. 

Projekt bez nazwy - 2023-10-12T120544.103.png

Dramat pod Lublinem. W reklamówce znaleziono martwego noworodka. Matce grozi dożywocie Śmierć po cesarce. Mąż kobiety oskarża szpital

Kim jest żona Bosaka?

Karina Bosak ubiega się o mandat posłanki z ramienia Konfederacji z okręgu podwarszawskiego, który obejmuje: Grodzisk - Legionowo - Nowy Dwór Mazowiecki - Otwock - Piaseczno - Pruszków - Ożarów Mazowiecki – Wołomin.

Karina Bosak pochodzi ze Szczecina. Z wykształcenia jest prawnikiem i pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris. Z Krzysztofem Bosakiem pobrała się w styczniu 2020 roku. Od wielu lat mieszka w stolicy, gdzie zajmuje się działalnością na rzecz realizacji konserwatywnych idei i prowadzi projekt Centrum Wolności Religijnej. 

Bosak chce zlikwidować ZUS

Krzysztof Bosak wraz z Konfederacją chce znieść składki ZUS, czyli obowiązkowe ubezpieczenia społeczne, które finansują m.in. emerytury i renty. Według partii, składki ZUS są niesprawiedliwe, ponieważ obciążają pracowników i przedsiębiorców, nie zapewniając im odpowiedniej ochrony.

Partia proponuje, aby zlikwidować ZUS i wprowadzić system emerytalny oparty na prywatnych funduszach. Nie przedstawia jednak żadnych konkretnych propozycji, jak zagwarantować godziwość i bezpieczeństwo emerytur. Nie daje więc Polakom gwarancji stabilnego źródła dochodu po zakończeniu pracy i przejściu na emeryturę.