Cepan - wskazania, stosowanie, przeciwwskazania
Cepan to krem do stosowania miejscowego na skórę, przeznaczony dla dzieci i dorosłych. Wskazany do stosowania w przypadku różnego pochodzenia blizn. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do stosowania leku Cepan? Jak prawidłowo przechowywać lek i w jaki sposób go stosować?
Cepan - opis leku
Cepan to krem w tubie (zawartość o masie 35 gram) do stosowania na skórę. Substancjami czynnymi tego leku są: wyciąg z rumianku, wyciąg z cebuli, alantoina i heparyna sodowa. Wszystkie te substancje wykazują właściwości łagodzące i przeciwzapalne.
Cepan - działanie
Cepan to preparat, który wpływa na szybszą regenerację tkanki, zmniejsza reakcje zapalne oraz niweluje uczucie świądu i pieczenia. Dodatkowo, uelastycznia i spłyca blizny m.in. powstałe w wyniku oparzeń, blizny potrądzikowe i inne.
Skład leku Cepan
Preparat Cepan w postaci kremu składa się z:
substancji czynnych, takich jak: wyciąg etanolowy z cebuli, wyciąg z rumianku, heparyna sodowa, alantoina;
substancji pomocniczych.
Wskazania do stosowania leku Cepan
Wskazaniem do stosowania kremu Cepan jest leczenie i spłycenie blizn i bliznowców, powstałych w wyniku oparzeń oraz w trakcie zabiegów chirurgicznych. Zalecany jest również do stosowania w celu:
leczenia przykurczy,
leczenia blizn po trądziku,
leczenia blizn po czyraku,
leczenia blizn na powiekach,
leczenia blizn po owrzodzeniach.
Cepan – stosowanie leku
Preparat Cepan należy stosować zgodnie z informacjami znajdującymi się na ulotce dołączonej do opakowania. Krem należy stosować dopiero po wyleczeniu rany (nie należy nakładać go na otwartą ranę). Sposób nałożenia: cienką warstwę nakładać w miejscu blizny 2-3 razy na dobę, lekko wklepując lub wmasowując.
W przypadku stwardniałych blizn lub przykurczów należy niewielką ilość kremu nanieść na jałowy gazik, a następnie przyłożyć na skórę na około 30-60 minut. Dla uzyskania oczekiwanego rezultatu, kuracja kremem Cepan powinna trwać co najmniej kilka tygodni.