Pacjenci.pl > Profilaktyka i leczenie > Daria Widawska chorowała na sepsę. "Myśleli, że umrę, śledzili mnie"
Redakcja Pacjenci.pl
Redakcja Pacjenci.pl 17.10.2023 20:57

Daria Widawska chorowała na sepsę. "Myśleli, że umrę, śledzili mnie"

Daria Widawska
Tricolors/EastNews

Polscy widzowie pokochali ją w “Magdzie M.” i “39 i pół”. Aktorka mocno odczuła wtedy nie tylko blaski, ale i cienie popularności. Teraz wróciła do tych trudnych chwil w rozmowie z Żurnalistą. 

Serialowe role dały jej popularność. Ale wtedy oczywiście zaczęli krążyć wokół niej paparazzi. Okazało się jednak, że czasem dosłownie, jak sępy żerujące na nieszczęściu aktorki.

Daria Widawska w szpitalu spędziła ponad trzy miesiące!

Daria Widawska w rozmowie z popularnym wśród celebrytów podcasterem, wspominała chwile, gdy w roku 2006 grała w “Magdzie M.” z Bartkiem Kasprzykowskim. Trafiła wtedy do szpitala. Lekarze bardzo długo nie wiedzieli, co jej jest. A to była sepsa. Przez groźne zakażenie, aktorka spędziła w szpitalu aż trzy i pół miesiąca! 

Krwawienie po menopauzie to nie miesiączka. Takie objawy daje nowotwór Grypa groźna głównie seniorów. Wiesz, że słynna hiszpanka zabijała też młodych? Nowe odkrycie naukowców

Sepsa - taką diagnozę usłyszała aktorka

-  Uwielbiali stać pod moim domem. Nie wychodziłam z klatki. Stali przed drzwiami - wspomina aktorka czas po chorobie. Mówi, że paparazzi jeździli za nią aż sześcioma samochodami.

Czym jest sepsa? Potocznie mówimy, że to choroba, ale tak naprawdę to zagrażający zdrowiu i życiu zespół objawów o gwałtownym i szybkim przebiegu. Jeśli pacjent z sepsą nie zostanie w porę leczony, może umrzeć na skutek niewydolności wielonarządowej. Dlatego, jeśli zauważysz u siebie, lub kogoś objawy sepsy, wzywaj pogotowie. Główne objawy to: 

  • zmiana temperatury ciała
  • spadek ciśnienia tętniczego
  • przyspieszone bicie serca
  • obrzęk
  • wysypka
  • utrata świadomości (w końcowym etapie)  Sepsę wywołać może teoretycznie każdy drobnoustrój, a do zakażeń dochodzi najczęściej w szpitalach, szczególnie na oddziałach intensywnej terapii. Gdyż znajdują się tam pacjenci w ciężkim stanie. Poza szpitalami sepsa “dopada” głównie dzieci i schorowanych seniorów. 

Daria Widawska jest honorową ambasadorką dzieci chorych na nowotwory mózgu

- Myśleli, że umrę - tak aktorka tłumaczy ówczesne nachalne zainteresowanie swoją osobą. Aktorka na szczęście wyzdrowiała. Ma dwóch synów. I od 2008 jest honorową ambasadorką dzieci chorych na nowotwory mózgu.

 

Polska psycholożka Katarzyna Kucewicz o Davidzie Beckhamie
David Beckham
David Beckham jest bohaterem serialu, który właśnie oglądają Polacy. Pokazuje piłkarza jako gwiazdę show biznesu i rodzinnego faceta hodujący pszczoły. Ale jest mocny wątek, gdy kibice odwrócili się od idola. Grozili śmiercią, porwaniem dzieci. O tym, jak Becks radził sobie z hejtem, pytamy psychologa Katarzynę Kucewicz. Słynny piłkarz, gwiazda i mąż innej gwiazdy – Victrii „Posh Space” Adams ze Spice Girls. Po tym, gdy dostał czerwoną kartkę na mundialu w 1998 roku, za niewinny (sam sfaulowany zawodnik drużyny Brazylijczyków o tym mówił) faul, stał się wrogiem publicznym numer jeden nie tylko w Manchesterze, w którym grał w klubie, ale i w całej Wielkiej Brytanii. Zmagał się z hejtem ponad rok i przypłacił to depresją. 
Czytaj dalej
Karolina Skiba ujawnia, jak przypadkowo odkryła nowotwór. Te same objawy ma codziennie 50 Polek!
canva
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. Według statystyk codziennie dowiaduje się o nim ponad 50 Polek i 15 codziennie z jego powodu umiera. Liczba zachorowań wciąż rośnie, a istotnym czynnikiem warunkującym wyleczenie jest wczesne rozpoznanie nowotworu. Jedną z kobiet mierzących się ze złośliwym rakiem piersi była Karolina Skiba, żona lidera Big Cyc, która opowiedziała o tym trudnym doświadczeniu w nowej rozmowie. Jak rozpoznać wczesne objawy raka piersi? Kto jest najbardziej narażony? Odpowiedź poniżej. 
Czytaj dalej
Polecane