Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Pacjenci patronem II edycji konferencji WomenInMed. Wydarzenie dla kobiet pracujących w zawodach medycznych
Redakcja Pacjenci.pl
Redakcja Pacjenci.pl 07.01.2024 19:53

Pacjenci patronem II edycji konferencji WomenInMed. Wydarzenie dla kobiet pracujących w zawodach medycznych

Women In Med
Fundacja Kobiety Medycyny

Konferencja dla Kobiet w Medycynie to wyjątkowe wydarzenie, w którym w I edycji zgłosiło się ponad 200 kobiet. To powtarzalna co roku, cykliczna okazja do spotkania i nawiązania relacji z innymi wyjątkowymi kobietami w branży medycznej, które inspirują i działają na rzecz rozwoju tej społeczności. To uskrzydlające doświadczenie bycia częścią wspólnoty kobiet, które wspierają się nawzajem, dzielą swoją mądrością i doświadczeniem. A także wspierają, tworzą wspólne projekty i wydarzenia.

Zapraszamy Cię na II edycję Konferencji WomenInMed, 22.03.2024 do Poznania. W czasie tego wyjątkowego spotkania staniesz się częścią społeczności kobiet pracujących w medycynie. Razem będziemy rozwijać naszą wiedzę na temat dobrostanu psychicznego i fizycznego, zdrowia kobiet i sztuki budowania trwałych relacji poprzez skuteczną komunikację. Dodatkowo, będziesz miała okazję poznać fascynujące przypadki prawne, które pomogą Ci lepiej zrozumieć, jak efektywnie chronić swoje interesy w dziedzinie medycyny. A także będziesz uczestniczyć w panelu na temat sytuacji kobiet w medycynie w aspekcie rodziny, zdrowia i kariery!

Podczas wydarzenia odbędą się wykłady w 3 modułach tematycznych

Data wydarzenia: 22 marca 2024
Miejsce: Poznań

Czekają na Ciebie ekspertki i eksperci w tematach:

1. Dobrostan Psychiczny i Zdrowie Kobiet:
Jak odpoczywać, jak przygotować się do snu, jak się motywować i jak się wzajemnie kobieco wspierać

2. Sztuka Komunikacji i Budowania Relacji:
Dowiesz się, jak umiejętna komunikacja może wpływać na skuteczne budowanie relacji w świecie medycyny.

3. Sytuacja Kobiet w ochronie zdrowia:
Poznasz fascynujące przypadki prawne związane z praktyką medyczną, aby lepiej zrozumieć, jak skutecznie chronić swoje interesy. Dowiedz się co mówią badania o kobietach medycyny w kontekście rodziny i kariery oraz o tym jak chorują kobiety w medycynie.

Pacjenci patronatem Konferencji Women In Med

Wydarzenie dla kobiet pracujących w zawodach medycznych

Na konferencję zapraszamy:

  • lekarki z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz lekarki rozpoczynające swoją pracę zawodową,
  • dyrektorki szpitali, ordynatorki,
  • liderki, które zarządzają placówkami medycznymi,
  • przedsiębiorczynie, które prowadzą własne gabinety i przychodnie lekarskie,
  • farmaceutki, terapeutki, psycholożki, ratowniczki medyczne, techniczki medyczne, analityczki medyczne, pielęgniarki i położne,
  • studentki kierunków medycznych.

Zarezerwuj Bilet

Spotkaj Społeczność Kobiet w Medycynie:
Dołącz do nas, aby wymienić się doświadczeniami, zainspirować się sukcesami innych kobiet i znaleźć wsparcie w tej wyjątkowej społeczności. Spotkajmy się, by tworzyć przestrzeń dla kobiet w medycynie!

Zapraszamy do rezerwacji biletu już, teraz gdy bilety są w najtańszej cenie: https://kobietymedycyny.org/konferencja/

W czasie konferencji odbędzie się również gala rozdania nagród MedWoman! Nie może Cię zabraknąć!

#WomenInMed #DobrostanKobiet #KomunikacjaMedyczna #SpołecznośćKobietMedycznych

Co sądzą lekarze o wypaleniu zawodowym w medycynie oraz o polskiej służbie zdrowia? Pisze polska lekarka
Agnieszka Graczyk-Szuster
Jakie zdanie mają lekarze na temat wypalenia zawodowego w medycynie oraz na temat systemu polskiej służby zdrowia? Pisze dr Agnieszka Graczyk-Szuster #Doktor Od Serca, kardiolożka, specjalistka chorób wewnętrznych, założycielka i prezeska Fundacji Kobiety Medycyny.   
Czytaj dalej
Tego nie wiesz o polskich pielęgniarkach i położnych. Oby nie chciały odejść z zawodu. Co pokazał ogólnopolski raport?
pielęgniarka i pacjentka
Większość z nich ma wyższe wykształcenie, często pracują ponad 30 lat. I ponad siły. Za to zarabiają nieadekwatnie do swoich kwalifikacji i energii, jaką wkładają w opiekę nad pacjentami. Co z nimi będzie, gdy odejdą na emeryturę, albo wyemigrują do krajów, w których mają lepsze warunki pracy i możliwość spełnienia zawodowych ambicji? Zobacz wyniki „Raportu o stanie pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce”, który powstał na zlecenie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.315 670 pielęgniarek i 41 719 położnych – tyle zarejestrowanych jest w Centralnym Rejestrze Pielęgniarek i Położnych (stan na styczeń 2023 r.), ale w tym sfeminizowanym zawodzie (kobiety, które stanowią 97,1 proc. personelu pielęgniarskiego i 99,8 proc. personelu położnych) pracuje tylko około 74 proc. pielęgniarek i 70 proc. położnych.Z „Raportu o stanie pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce”, opracowanego na zlecenie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych przez MedMedia Consulting na podstawie badania przeprowadzonego w styczniu 2023 r. wśród 16 518 pielęgniarek i 3 051 położnych, wynika, że wśród personelu pielęgniarskiego dominują osoby posiadające wykształcenie wyższe – w zakresie pielęgniarstwa 39 proc. badanych i 1 proc. w zakresie położnictwa. Nieco ponad 30 proc. ma wykształcenie średnie medyczne, a co czwarta pielęgniarka ukończyła studia na poziomie licencjackim. Doktorat lub wyższy stopień naukowy ma 1,3 proc. badanych.
Czytaj dalej