Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Truskawki - Pacjenci

Truskawki - Pacjenci

Koktajl oczyszczający
05.06.2024 20:33 Mieszam 3 składniki i wkładam do lodówki. Tak dobrego koktajlu oczyszczającego nigdzie nie kupisz

Na półkach w sklepach pełno jest “shotów zdrowia”, czyli soków z imbiru, pomarańczy, grejpfruta czy nawet buteleczek z kombuchą. Te małe napoje, przeważnie po 100 ml, kosztują około 5 zł, a tymczasem w domu możesz zrobić za tyle samo całą szklankę pysznego koktajlu, który oczyści jelita i wesprze odporność organizmu. 

Truskawki
01.06.2024 07:29 Czy można jeść szypułki z truskawek? Sposoby na wykorzystanie ogonków

Czy ogonki od truskawek można jeść? Czy można zjeść ich nieograniczoną ilość? A może można je wykorzystać na inny sposób w kuchni? Podpowiadamy, co można zrobić z szypułkami z truskawek.

Z lewej strony truskawki, z prawej badanie glukometrem
21.05.2024 10:16 Zaczął się sezon na truskawki. Czy cukrzycy mogą ją jeść?

Zawierają mnóstwo witaminy C, są pachnące i zdrowe. Mowa o truskawkach – jednych z ulubionych owoców Polaków. Czy cukrzycy mogą je jeść? Cukrzyca to przewlekła choroba polegająca na zaburzeniach produkcji lub wchłaniania insuliny. W Polsce może chorować na nią 2,5 miliona osób, z czego aż 20 proc. z nich może tego nie wiedzieć. Najczęściej bywa diagnozowana u osób dorosłych. 

Kobieta wybiera truskawki w sklepie
13.05.2024 13:02 Po tym poznasz, że truskawki były pryskane. Zdradzi je jeden szczegół

W niektórych sklepach już można kupić truskawki. I chociaż są reklamowane jako smaczne i zdrowe, to lepiej uważać. Większość z nich potraktowano chemią. Dobra wiadomość jest taka, że da się to rozpoznać.

Trzy łubianki pełne truskawek
09.05.2024 15:34 Jeśli bierzesz te leki, unikaj truskawek. Ta mieszanka może spowodować zawał

Powoli zaczyna się sezon na truskawki – owoce uwielbiane przez wielu Polaków, spożywane z dodatkiem śmietany i cukru lub “same”. I chociaż są smaczne i zdrowe, to są osoby, które powinny ich unikać. Chodzi o chorych zażywających niektóre leki. Truskawki wchodzą w niebezpieczne interakcje z wieloma środkami. W ekstremalnych przypadkach taka mieszanka może spowodować zawał serca, w lżejszych zatrucie pokarmowe, ból brzucha i wymioty. O jakich lekach mowa?