Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych nie zwalnia tempa. Służby ponownie przeprowadziły kontrolę transportu żywności przy granicy. Tym razem inspektorzy wykryli poważne uchybienia, które uniemożliwiły dopuszczenie partii do obrotu. Towar nie spełniał podstawowych norm jakości i został zatrzymany.Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) zatrzymał kilka partii towarów, które nie spełniały normIJHARS apeluje o wzmożone kontrole i przypomina, że niewłaściwe oznakowanie i zła jakość towarów mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentówNiewłaściwa jakość i złe oznakowanie importowanej żywności mogą prowadzić do zagrożeń zdrowotnych, takich jak zatrucia, reakcje alergiczne czy infekcje
Czerwiec to sezon na jeden z najsmaczniejszych i najbardziej wyczekiwanych owoców – truskawki. Niestety, niektóre mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu, zwłaszcza dzieciom. Mowa o tych, które potraktowano chemią, w tym pestycydami. Na szczęście istnieją proste sposoby, by sprawdzić, czy truskawki były pryskane.Nawet 98% truskawek może zawierać pestycydyPestycydy mogą doprowadzić do zatrucia, a także zwiększyć ryzyko raka“Chemia” jest oznaczana na opakowaniach truskawekMożesz wykonać domowy test na obecność chemikaliów w truskawkach
Kuszą słodkim zapachem, przyciągają wzrok apetycznym wyglądem. Niestety, często nie są zbyt zdrowe, a wszystko przez skażenie “chemią”. Truskawki uchodzą za najbardziej zanieczyszczone pestycydami owoce. Czy można coś z tym zrobić?Są sposoby na usuniecie większości tych niepożądanych substancji. Ale tu nie wystarczy tylko przepłukać truskawek na sitku.
Powoli rozkręca się sezon na jagodę kamczacką. Póki co na giełdzie owoców jest niewiele i stąd dość wysokie ceny – za kilogram jagód zapłacimy nawet 40 zł. Jeśli nie chcesz wydawać tak dużo na wiosenną porcję zdrowia, możesz skorzystać z ciekawej alternatywy. Aż 15 krajowych plantacji organizuje samozbiory, a za tak zdobyte owoce zapłacisz dużo mniej!Jagoda kamczacka, nazywana czasem owocem wiecznej młodości lub eliksirem życia, to jeden z najwcześniej dojrzewających owoców w Polsce. W ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością – nie tylko ze względu na wyborny smak, ale również niesamowite właściwości zdrowotne. Chcesz nazbierać sobie koszyczek? Wiemy, gdzie!
Truskawki to letni przysmak, który wielu osobom przywodzi na myśl dzieciństwo i beztroskie letnie popołudnia. Są soczyste, słodkie i pełne witamin. Jednak nie wszyscy wiedzą, że te popularne owoce mogą zaszkodzić. Okazuje się, że wchodzą one w niebezpieczne reakcje z niektórymi lekami. Jeśli przyjmujesz któryś z leków z poniższej listy, zachowaj szczególną ostrożność! Połączenie ich z truskawkami może doprowadzić do groźnych powikłań.
Na półkach w sklepach pełno jest “shotów zdrowia”, czyli soków z imbiru, pomarańczy, grejpfruta czy nawet buteleczek z kombuchą. Te małe napoje, przeważnie po 100 ml, kosztują około 5 zł, a tymczasem w domu możesz zrobić za tyle samo całą szklankę pysznego koktajlu, który oczyści jelita i wesprze odporność organizmu.
Czy ogonki od truskawek można jeść? Czy można zjeść ich nieograniczoną ilość? A może można je wykorzystać na inny sposób w kuchni? Podpowiadamy, co można zrobić z szypułkami z truskawek.
Zawierają mnóstwo witaminy C, są pachnące i zdrowe. Mowa o truskawkach – jednych z ulubionych owoców Polaków. Czy cukrzycy mogą je jeść? Cukrzyca to przewlekła choroba polegająca na zaburzeniach produkcji lub wchłaniania insuliny. W Polsce może chorować na nią 2,5 miliona osób, z czego aż 20 proc. z nich może tego nie wiedzieć. Najczęściej bywa diagnozowana u osób dorosłych.
W niektórych sklepach już można kupić truskawki. I chociaż są reklamowane jako smaczne i zdrowe, to lepiej uważać. Większość z nich potraktowano chemią. Dobra wiadomość jest taka, że da się to rozpoznać.
Powoli zaczyna się sezon na truskawki – owoce uwielbiane przez wielu Polaków, spożywane z dodatkiem śmietany i cukru lub “same”. I chociaż są smaczne i zdrowe, to są osoby, które powinny ich unikać. Chodzi o chorych zażywających niektóre leki. Truskawki wchodzą w niebezpieczne interakcje z wieloma środkami. W ekstremalnych przypadkach taka mieszanka może spowodować zawał serca, w lżejszych zatrucie pokarmowe, ból brzucha i wymioty. O jakich lekach mowa?