Wyszukaj w serwisie
#PrawoiZdrowie choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > Profilaktyka i leczenie > Alab Laboratoria partnerem 3 edycji „Nie-zapominajka”-Hair2Go i Fundacji Kwiat Kobiecości Razem dla Kobiet
Redakcja Pacjenci.pl
Redakcja Pacjenci.pl 08.05.2025 08:34

Alab Laboratoria partnerem 3 edycji „Nie-zapominajka”-Hair2Go i Fundacji Kwiat Kobiecości Razem dla Kobiet

Rak piersi
Fot. Canva

Hair2Go po raz trzeci łączy siły z Fundacją Kwiat Kobiecości w ramach wyjątkowej kampanii „Nie-zapominajka”. To wspólna inicjatywa mająca na celu szerzenie świadomości na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz przypomnienie kobietom, jak ważna jest troska o własne zdrowie.

Nie-zapominajka to nie tylko symbol, ale i realne wsparcie

W ramach akcji, część dochodu ze sprzedaży produktów Hair2Go zostanie przekazana Fundacji Kwiat Kobiecości – organizacji, która od lat wspiera kobiety dotknięte rakiem szyjki macicy oraz edukuje w zakresie regularnych badań ginekologicznych. Wśród wielu wyzwań zdrowotnych z jakimi mierzą się kobiety na całym świecie, rak szyjki macicy wciąż pozostaje jednym z najpoważniejszych. A przecież to choroba, którą można wykryć na bardzo wczesnym etapie i skutecznie leczyć.

Cytologia i szczepienia – dwa filary profilaktyki

Szczepienia przeciwko HPV oraz regularne badania cytologiczne to najskuteczniejsze metody w walce z rakiem szyjki macicy. Wirus HPV odpowiada za większość przypadków tego nowotworu – dlatego warto przyjąć szczepionkę zapobiegającą rozwojowi tego wirusa – najlepiej już w wieku nastoletnim. Cytologia natomiast pomaga wykryć zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby zanim chorob osiągnie bardziej niebezpieczne stadia.

 

Zadbajmy o siebie kompleksowo

Dbamy o siebie „na zewnątrz” – pielęgnujemy włosy, skórę, ciało. Pamiętajmy też o wnętrzu – o zdrowiu, które jest podstawą piękna i siły każdej kobiety. Badanie cytologiczne raz w roku może uratować życie, dlatego w tej edycji „Nie-zapominajki” oferujemy ekstra wsparcie dla wszystkich kobiet: przez cały miesiąc w ALAB laboratoria kobiety z całej Polski będą mogły skorzystać ze specjalnej oferty – cytologia płynna oraz testy na obecność wirusa HPV (14 typów) z rabatem 30%! To doskonała okazja, by zadbać o swoje zdrowie w komfortowych warunkach i w atrakcyjnej cenie. Nie zwlekaj – profilaktyka ma znaczenie.

ALAB

 

Kwiat Kobiecości – historia, która daje nadzieję

Fundacja Kwiat Kobiecości powstała z inicjatywy Idy Karpińskiej – kobiety, która wygrała walkę z rakiem szyjki macicy i postanowiła zmieniać świat na lepsze. Dziś wraz z innymi kobietami, które przeszły przez to samo, wspiera, edukuje i inspiruje. „Profilaktyka powinna być absolutną normą w naszym społeczeństwie. Niestety, połowa kobiet w Polsce, u których wykryto raka szyjki macicy, nigdy wcześniej nie robiła cytologii. Nie bójmy się badań, nie wstydźmy się, nie przedkładajmy naszych potrzeb nad potrzeby innych – to najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i naszych bliskich” – mówi Ida Karpińska.

Fot. Ida Karpińska

Fot. Magdalena Popławska-Barlik, ALAB Laboratoria
 

Edukacja, wsparcie i wspólna walka

Przez cały maj Hair2Go będzie prowadzić kampanię edukacyjną w swoich mediach społecznościowych. Opowiemy historie kobiet, które wygrały z chorobą, pokażemy, jak wygląda walka z rakiem i jak ważna jest profilaktyka. Naszą misję wesprą eksperci: Ida Karpińska, dr Karina Barszczewska, psycholog Małgorzata Marmajewska oraz influencerzy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i poradami.

Razem możemy więcej

Tylko wspólnym głosem możemy zwiększyć świadomość i zmniejszyć wpływ raka szyjki macicy na życie kobiet. Nie zapominajmy o profilaktyce – to mały, lecz kluczowy krok, który może uratować życie. 

Produkty dostępne w hair2go.pl

Kolejne oblicze raka piersi: HER2-low
Dr n. med. Katarzyna Pogoda
Dr n. med. Katarzyna Pogoda onkolog kliniczna z Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie i przewodnicząca Sekcji Raka Piersi Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej była gościem Anny Kalczyńskiej. W programie opowiedziała, jak wygląda nowoczesne leczenie raka piersi, czym są koniugaty oraz jakie wyróżniamy typy nowotworów piersi i co to jest rak HER2-low. Onkolog podkreśliła, że w ostatnich latach medycyna poszła niesamowicie na przód z korzyścią dla pacjentek, dając im dużo lepsze i większe możliwości leczenia. 
Czytaj dalej
Rak piersi atakuje coraz młodsze Polki. Dane NFZ są niepokojące
Rak piersi, nowotwór, NFZ
Statystyki dotyczące raka piersi w Polsce są niepokojące. Każdego roku około 20 tysięcy Polek słyszy diagnozę, a ponad 7 tysięcy umiera z powodu tej choroby. Współczynnik umieralności na raka piersi jest w Polsce wyższy niż w wielu krajach europejskich, co częściowo wynika z niskiej częstotliwości badań profilaktycznych.Regularne badania, zwłaszcza mammografia, są bardzo ważne w wykrywaniu raka piersi we wczesnym stadium, kiedy jest on najbardziej uleczalny. Niestety, wiele kobiet w naszym kraju  nie korzysta z przysługujących im badań profilaktycznych. Wszystko przez m.in.brak wiedzy na temat konieczności regularnych badań, lęk przed diagnozą, a czasem też problemy z dostępem do opieki medycznej.Gdyby więcej kobiet korzystało z mammografii, znacznie łatwiej byłoby wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie, co poprawiłoby rokowania i zwiększyłoby szanse na pełne wyleczenie. Eksperci wyjaśniają, że badania profilaktyczne są najskuteczniejszą formą ochrony przed rakiem piersi, a zwiększenie świadomości społecznej i dostępności badań mogłoby znacząco zmniejszyć śmiertelność z powodu tej choroby w Polsce.
Czytaj dalej