Na ten nowotwór zmarła Kołaczkowska. Tak wyglądają pierwsze objawy

Śmierć Joanny Kołaczkowskiej wstrząsnęła fanami i przyjaciółmi aktorki. Jej przyjaciółka ujawniła, na jakiego guza zmarła - mimo tego, że była pod świetną opieką lekarską, szybko przeszła operację, “cud się nie wydarzył”.
Kołaczkowska zmarła na guza mózgu
Beata Harasimowicz w rozmowie z mediami zdradziła, że Joanna Kołaczkowska chorowała na agresywny nowotwór mózgu. W rozmowie ze Światem Gwiazd powiedziała:
Bardzo szybko trafiła do szpitala i znalazła się pod bardzo dobrą opieką lekarską. Nad wszystkim trzymał pieczę Kamol [Dariusz Kamys, szwagier artystki]. Operacja była natychmiastowa i na pewno były to najlepsze siły fachowe, jakie mogły być, i to, co można było zrobić ze strony medycyny, na pewno zostało zrobione. Nie wystarczyło.
Guz mózgu - przyczyny
Guzy mózgu to zróżnicowana grupa nowotworów. W Polsce co roku diagnozuje się około 4 tys. przypadków pierwotnych nowotworów ośrodkowego układu nerwowego. Nie ma jednoznacznej przyczyny, z której powodu dochodzi do rozwoju guza - znaczenie mają różne czynniki - środowiskowe, genetyczne, wrodzone. Eksperci uważają, że znaczenie ma kontakt z promieniowaniem jonizującym, kontakt z zanieczyszczeniami środowiskowymi i substancjami toksycznymi podczas wykonywania określonych zawodów, takich jak strażak czy pracownik przemysłu petrochemicznego.
Guzy mózgu mogą być pierwotne, rozwijając się z tkanki mózgowej, lub stanowić efekt przerzutów innych nowotworów, takich jak rak płuca czy rak piersi. Najagresywniejszymi nowotworami w tej grupie są glejaki. Dają one bardzo złe rokowania, a średnia przeżycia, mimo intensywnego leczenia, to około 14 miesięcy.
Polecamy: Kołaczkowska miała czerniaka. Takie znamiona na skórze powinny Cię zaniepokoić
Pierwsze objawy guza mózgu
7 znaków ostrzegawczych, których bagatelizować nie wolno:
- nietypowe bóle głowy,
- nudności,
- wymioty,
- osłabienie kończyn,
- powiększenie źrenicy,
- napady padaczkowe.
Metodą diagnozowania guzów mózgu jest rezonans magnetyczny - nawet na wczesnym etapie widać guza, przy czym nie jest to badanie zalecane jako profilaktyczne.




































