Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Profilaktyka i leczenie > 100-latka o sekrecie długowieczności: "Piję to co drugi dzień"
Adrianne  Mazurek
Adrianne Mazurek 15.04.2024 10:43

100-latka o sekrecie długowieczności: "Piję to co drugi dzień"

Pearl Taylor
Fot. TikTok

103-letnia Pearl Taylor podzieliła się na Tok Toku swoim sekretem dotyczącym długowieczności. Seniorka dba o to, co je, a także - o to, by nie zasiedzieć się w domu. Ciągle jest aktywna, a w mediach społecznościowych odnosi coraz większy sukces - to za sprawą wnuczki, która postanowiła pokazać innym życie swojej babci, aby dać nam cenną lekcję. 

103-latka wie, co robi!

- Miłość. Naprawdę kocham siebie. Najpierw musisz pomyśleć o sobie - powiedziała 103-letnia Pearl Taylor w jednym z filmów na TikToku. Pearl urodziła się w styczniu 1921 roku na Kubie. Jej ojciec pochodził z Pakistanu, matka z Jamajki. Kobieta w 1947 roku przeniosła się do Stanów Zjednoczonych i osiadła w Dayton (Ohio). 

Taylor stara się dbać o siebie i wychodzi jej to bardzo dobrze - dopiero od niedawna wspomaga się chodzikiem, a mieszka w dwupiętrowym domu i nadal daje radę chodzić po schodach. 

Sekret długowieczności

Pearl przyznaje, że sama przygotowuje wszystkie posiłki i stara się korzystać wyłącznie z naturalnych składników. Okazjonalnie je mięso, ale w jej diecie przeważają rośliny i ryby. Czasem zgrzeszy i zje lody, frytki lub wypije lampkę wina, ale nie przekracza dwóch lampek tygodniowo. 

Koktajl na długowieczność

103-latka co drugi dzień wypija szklankę zielonego soku, który składa się ze: świeżego aloesu pokrojonego w kostkę, jarmużu, natki pietruszki, imbiru, selera, wody. Taki koktajl pije od 30 lat! Mówi, że dzięki niemu jej skóra jest w świetnej kondycji.
 

@upworthy

So much wisdom! ♥️ via IG @taygusta Taylor’s grandma, Pearl, recently turned 103! “What is the secret to living a long, healthy life?” Pearl says, “loving yourself” and that she had to learn how to do that - through things like therapy, seminars, and reaching out to people when she needed help. We love a self-love & mental health advocate! 🧠

♬ original sound - Upworthy