Wyszukaj w serwisie
#PrawoiZdrowie choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > Najnowsze Wiadomości > Takie przedmioty wyjmuje z ciał kobiet. Wyznanie położnej szokuje
Aneta Paniczko
Aneta Paniczko 31.12.2024 12:28

Takie przedmioty wyjmuje z ciał kobiet. Wyznanie położnej szokuje

ginekolog
Fot. Canva/pixelshot

Jakiś czas temu jedna z brytyjskich położnych wyjawiła światu, co znajduje w ciele ciężarnych kobiet, które przygotowują się do porodu. Sprawa wywołała u części czytających rozbawienie, ale też zwróciła uwagę na fakt, jak niebezpieczne może być wkładanie lub pozostawianie w pochwie różnych przedmiotów. 

Nietypowe czy niebezpieczne?

Brytyjka Piroska Cavell, która od wielu lat pracuje jako położna, na łamach portalu The Sun wyjawiła, jakie przedmioty zdarzyło jej się usuwać z ciał kobiet w trakcie badania. Były to nie tylko zapomniane tampony czy dolna cześć skąpego bikini, ale też sztuczne paznokcie, zgubione kolczyki czy nasadki od długopisów. Jednym z bardziej niebezpiecznych przedmiotów był jednak fragment szczotki. O ile takie informacje mogą szokować, zdarzają się w wielu zakątkach świata, choć nie wszystkie wychodzą na jaw. 

Narcystyczne matki i ojcowie. Toksyczne rodzicielstwo, które potrafi zniszczyć Gdy emocje sięgają zenitu, mali ludzie wychodzą z siebie. Jak skarcić dziecko przy rodzinie?

Nieszczęśliwe zaręczyny

Portal The Sun przytoczył również historię nieszczęśliwych zaręczyn, które miały się odbyć w sypialni… za sprawą pudełka po Jajku Niespodziance. Ukryty w nim został pierścionek zaręczynowy, lecz niezręczny przyszły narzeczony nie zdołał go z ciała partnerki. W jego imieniu musiał to zrobić ginekolog. Choć oświadczyny w sypialni nie doszły do skutku, szczęśliwy finał spotkał parę na oddziale położniczo-ginekologicznym.  

Konsekwencje zdrowotne

Należy mieć na uwadze, że obecność przedmiotów w pochwie może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Ciało obce, które znajduje się w pochwie przez dłuższy czas może prowadzić do infekcji, uszkodzenia ścianek pochwy czy szyjki macicy. Piroska Cavell, która w ciągu pracy zawodowej natknęła się na mnóstwo nietypowych znalezisk w kobiecym ciele, wyjawia, że w razie wątpliwości lub niepokoju, że coś jest nie tak, niezwłocznie należy udać się na badanie. 

„Zalecamy, aby w przypadku jakichkolwiek nietypowych upławów, nieprzyjemnego zapachu lub dyskomfortu nie wstydzić się, przyjść i się zbadać, widzieliśmy już wszystko”. 

O tym, że w pochwie mógł utknąć tampon, prezerwatywa, fragment zabawki erotycznej czy inny przedmiot, i że znajduje się tam przez dłuższy czas, mogą świadczyć nietypowe upławy, krwawienie, ból, obrzęk, ropna wydzielina. Bagatelizowanie objawów może doprowadzić do poważnej infekcji bakteryjnej i uszkodzenia sąsiadujących narządów. 


Źródło: The Sun
 

Zobacz także:

Zmiany w opiece okołoporodowej. Jeden bezwzględny zakaz – w końcu

Co robić, by dziecko spędzało mniej czasu przed ekranem? 5 sposobów

Świetna wiadomość dla przyszłych rodziców! Od 2025 roku te badania zrobicie

Chwyt Credego i manewr Kristellera – o tym warto wiedzieć przed porodem
Chwyt Credego i manewr Kristellera
Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety, pełne emocji, ale i wyzwań. W trakcie porodu mogą być stosowane różne techniki wspomagające, które mają na celu ułatwienie jego przebiegu i zapewnienie bezpieczeństwa matce oraz dziecku. Dwie z nich, chwyt Credego i manewr Kristellera, budzą wiele pytań i kontrowersji. Choć mają swoje miejsce w historii położnictwa, różnią się pod względem zastosowania i akceptacji w nowoczesnej medycynie. Warto zrozumieć, na czym polegają, kiedy się je stosuje oraz jakie mogą nieść konsekwencje, aby świadomie podejść do porodu i być przygotowaną na każdą ewentualność.
Czytaj dalej
U 15 proc. dzieci wykryto to zaburzenie. Rzecznik Praw Dziecka apeluje o badania
Hipercholesterolemia u dzieci
Hipercholesterolemia u dzieci
Podwyższony cholesterol kojarzy nam się z osobami dorosłymi, zwłaszcza tymi, które nie przestrzegają zdrowej diety. Niestety zaburzenie to może dotyczyć również dzieci, a szczególnie tych, w których rodzinach występuje hipercholesterolemia. Dlatego bardzo ważne jest, by badania w tym kierunku, wykonywać już u małych dzieci.Do Ministerstwa Zdrowia wpłynęła prośba od Rzecznika Praw Dziecka w sprawie podania aktualnego stanu prac nad wprowadzeniem powszechnych badań przesiewowych w kierunku hipercholesterolemii do bilansów zdrowia małych dzieci. Aż 15 proc. przebadanych dzieci ma zaburzenia gospodarki lipidowej.
Czytaj dalej