Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Rak Piersi

Rak Piersi

Kate middleton, Shannen Doherty
24.03.2024 14:35 Chora na raka aktorka "Beverly Hills" zwróciła się do księżnej Kate. Poruszające oświadczenie

 Po tym, jak księżna Kate powiedziała światu, że choruje na raka, słowa wsparcia płyną z całego świata. Także od znanych osób chorych onkologicznie. Wśród nich jest Shannem Doherty, gwiazda serialu “Beverly Hills, 90210”, która sama zmaga się z zaawansowanym rakiem piersi. Aktorka w jednym z najnowszych wpisów na Instagramie dodała otuchy księżnej, ale postanowiła również wbić szpilę wszystkim tym, którzy w tym trudnym dla Kate czasie wywołali na niej presję podzielenia się ze światem informacją o chorobie. Co napisała?

Janina Ochojska, rak piersi
04.03.2024 16:23 Janina Ochojska o życiu po raku: "Jestem zdrowa, ale nie chodzę"

Janina Ochojska gościła w jednym z najnowszych odcinków "Dzień Dobry TVN".  Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, która w 2019 r. zachorowała na raka piersi, opowiedziała w śniadaniowym programie TVN  o walce z nowotworem, ale też obecnym stanie swojego zdrowia. Niedawno działaczka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że została wyleczona z raka piersi. Teraz w studio śniadaniówki TVN Janina Ochojska pewnie wypowiedziała słowa: “Jestem zdrowa, było warto”. 

Gabriela Kownacka fot. AKPA, tło: canva
11.02.2024 19:37 Ten nowotwór zabrał Gabrielę Kownacką. To najczęściej diagnozowany nowotwór u Polek

Gabriela Kownacka było jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Zmarła w 2010 r. w wieku 58 lat po długiej walce z rakiem piersi. W Polsce 20 tysięcy kobiet rocznie dowiaduje się, że ma raka piersi. Jest on uznawany za jeden z największych zabójców Polek. To bardzo podstępna choroba, ponieważ zazwyczaj, kiedy zaczyna powodować objawy, jest już w stadium zaawansowanym. 

Sara Sidner
10.01.2024 19:58 Dramatyczny apel dziennikarki CNN. Wyznała na wizji, że jest chora

Nie chorowała, nie paliła i piła alkohol okazjonalnie. Co więcej, wśród członków jej rodziny żadna kobieta nie miała raka piersi. Mimo to zachorowała, a nowotwór znajduje się w trzecim stadium. Sara Sidner, dziennikarka CNN, apeluje do kobiet, by badały piersi i robiły mammografię. W Polsce rak piersi stanowi 23% zachorowań i odpowiedzialny jest za 14% zgonów z powodu nowotworów złośliwych u kobiet. 

Chrystus w Rio
09.10.2023 14:19 Pomnik Chrystusa Okupiciela w Rio cały na różowo. Jest ważny powód

Pomnik Chrystusa Króla w Rio de Janeiro, który razem z cokołem ma prawie 40 m. zmienił kolor na różowy. Tak Brazylijczycy chcą zwrócić uwagę na Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Wydarzenie zostało zorganizowane przez brazylijską organizację non-profit Fundacao Laco Rosa, czyli Fundację Różowej Wstążki. Uczestniczyli w nim aktywiści i pacjenci walczący z rakiem. 

Jagna Kaczanowska "Rak i dziewczyna"
06.10.2023 16:21 Mama dwójki dzieci pokonała raka piersi. Ta historia daje nadzieję innym kobietom

Nie widmo śmierci i łysa głowa, wymioty po chemii (dziś już się nie wymotuje), ale czas przez rozpoczęciem leczenia – to w raku najgorsze – wspomina Jagna Kaczanowska, która zachorowała na nowotwór piersi.W poruszającej książce „Rak i dziewczyna" Jagna, dziennikarka i mama dzieli się swoim doświadczeniem życia z chorobą i daje innym kobietom nadzieję. Dla portalu Pacjenci.pl wraca do chwil, gdy zachorowała na nowotwór piersi:„Znajduję guzek w piersi na początku 2021 roku. Co to? Jest twarde i z całą pewnością wcześniej tego nie było. Umawiam się czym prędzej na usg, prywatnie – czym prędzej, czyli za jakieś dwa tygodnie. Przez ten czas nie panikuję, wcale, bo mój ginekolog twierdzi, że to jakiś stan zapalny. Oczywiście, że to stan zapalny – przecież, że nie rak! Pochodzę z długowiecznej rodziny. Przez ponad 15 lat byłam wegetarianką, od wielu lat uprawiam sport, mam swojego konia. Żyję zdrowo. Nie mam raka, no skąd!Niestety, lekarka, która robi mi usg, nie jest tego pewna. Podejrzanie długo trzyma głowicę w jednym miejscu. Potem sprawdza węzły chłonne: pod pachami, nadobojczykowe, pod żuchwą. Czysto. Poważnym głosem mówi, że powinnam wyrobić kartę DILO i zgłosić się do Narodowego Instytutu Onkologii. Zaczynam się bać. Mimo to – mam wrażenie, że to nie może być prawda. Przecież nie może mi się to stać, mam małe dzieci, własną firmę, ja… ja nie mogę mieć raka!