Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Monika Olejnik ma raka. Jej wpis ze szpitala chwyta za serce
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 13.05.2024 09:29

Monika Olejnik ma raka. Jej wpis ze szpitala chwyta za serce

Monika Olejnik, nowotwór piersi
Fot. East News/ Piotr Molecki

Monika Olejnik, dziennikarka TVN 24 poinformowała, że choruje na nowotwór. "W jednym z prawie słonecznych miesięcy 2024 r. usłyszałam diagnozę — nowotwór piersi" - napisała w mediach społecznościowych. 

Olejnik zdradziła też, jak obecnie się czuje. Zaapelowała do internautów, by dbali o swoje zdrowie i regularnie się badali. “Mam świadomość, że miliony ludzi na świecie przeżywają większe problemy, ale bardzo was proszę, kochani, badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach” - podkreśliła.

Monika Olejnik choruje na nowotwór

Monika Olejnik jest bardzo aktywna zawodowo. Dziennikarka nie tylko prowadzi wywiady z najpopularniejszymi politykami w kraju, nie bojąc się zadawać niewygodnych pytań, ale również angażuje się w wiele rozmaitych projektów poza pracą.  

Olejnik chętnie udziela się na Instagramie, gdzie regularnie prowadzi ze swoimi obserwatorami dyskusje na tematy społeczno-polityczne. Najnowszy post dziennikarki był jednak inny, niż obecne. Monika Olejnik opublikowała zdjęcie ze szpitala, informując, że mierzy się z nowotworem piersi.

Babciowe 2024. Jak dostać od 500 do 1500 zł. Kiedy wypłaty? Kleszcze giganty dotarły do Polski. Są śmiertelnie niebezpieczne

Monika Olejnik zdradziła, jak dowiedziała się o diagnozie

W instagramowym wpisie Monika Olejnik zdradziła, jak dowiedziała się o diagnozie.

“W jednym z prawie słonecznych miesięcy 2024 r. usłyszałam diagnozę — nowotwór piersi. Potem jeden z weekendów spędziłam w szpitalu” - zdradziła.

Olejnik jest już po operacji. Dziennikarka TVN 24 wyznała, że czuje się dobrze i podejmuje nowe wyzwania.

 Zaapelowała też do internautów o regularne badania.

"Mam świadomość, że miliony ludzi na świecie przeżywają większe problemy, ale bardzo was proszę, kochani badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach. Bądźcie proszę aktywni sportowo. Profilaktyka i wczesne i wykrycie nowotworu może uratować życie. Nie bójcie się pytać lekarzy, co jeszcze warto przebadać! Jeśli tylko minutę w miesiącu poświęcicie na pytanie — czy się badasz/badałaś profilaktycznie? To wszyscy będziemy szczęśliwsi" — napisała Olejnik.

"Pasja sportowa bardzo mi pomogła"

Sama zainteresowana zdradziła też, że nie bez znaczenia w kontekście jej zdrowia jest fakt, iż przez wiele lat jest aktywna sportowo.

“Moja pasja sportowa, systematyczne treningi od ponad 20 lat, bardzo mi pomogły ostatnio. Miałam tak potrzebną mi siłę! Wierzę, że sport, kultura, zdrowie, przyjaźń, aktywność dają nam wolność. Dziękuję wszystkim, którzy okazali mi życzliwość i troskę, dziękuję za każde słowo empatii, za serce” - czytamy we wpisie dziennikarki.

Pod wpisem i zdjęciem ze szpitala Moniki Olejnik posypało się mnóstwo ciepłych życzeń powrotu do zdrowia, zarówno od jej fanów, jak i kolegów i koleżanek z branży. Słowa otuchy zostawili m.in. Karolina Korwin-Piotrowska, Mariusz Szczygieł, Ania Rubik, Natalia Kukulska oraz Maja Ostaszewska.

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy diagnozowany u kobiet. Dzięki badaniom profilaktycznym coraz częściej udaje się go wykryć we wczesnym stadium, gdy szanse na pełne wyleczenie są znacznie większe.

Czytaj też:

Ta choroba uprawnia do orzeczenia o niepełnosprawności. Chorują tysiące Polaków

Księżna Kate ma nowotwór. Treść oświadczenia [WIDEO]

Nowotwór trzustki długo nie daje objawów. Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania?