Nie żyje aktor oscarowego filmu. Miał 48 lat. Trwa śledztwo
W samochodzie w centrum Seulu znaleziono martwego słynnego koreańskiego aktora Lee Sun-kyun. 48-latek był niedawno nakłoniony do wzięcia narkotyków i potem szantażowany. Zostawił po sobie po sobie pożegnalny list, ale nie wiadomo, czy faktycznie sam odebrał sobie życie. Sprawę śmierci aktora głośnego filmu „Parasite” bada policja.
Tajemnicza śmierć koreańskiego aktora
W środę rano w mediach pojawiła się informacja, że nagle zmarł 48-letni Lee Sun-kyun, aktor z Korei Południowej, znany głównie z nagrodzonego Oscarem filmu „Parsite”. Ciało aktora znaleziono o 10:30 czasu lokalnego na parkingu w centrum Seulu. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, na siedzeniu pasażera znaleziono brykiet węgla drzewnego – przypuszczalnie przyczyną śmierci mogło być zatrucie tlenkiem węgla.
Choć pierwsze, co przychodzi na myśl to samobójstwo, prowadzone jest śledztwo. Prawda jest taka, że mężczyzna miał ostatnio bardzo trudny czas - po tym, jak przyjął narkotyki i był szantażowany, co zgłosił na policję, wiele razy był potem przesłuchiwany i badany na obecność narkotyków przez policjantów, ale wynik testów był negatywny. Aktor był “czysty”.
Depresja świąteczna - skąd się bierze? Kiedy święta nie cieszą... Skąd się bierze depresja? Przyczyn jest wiele!Polscy mężczyźni coraz częściej popełniają samobójstwa
W Europie samobójstwa najczęściej popełniają mężczyźni z Polski i z Węgier. Spośród krajów Grupy Wyszehradzkiej tylko w Polsce nie ubywa samobójstw mężczyzn. Jak wynika ze statystyk policyjnych, w 2022 r. w ten sposób zginęło 4261 mężczyzn i 847 kobiety. Polscy mężczyźni częściej też kończą na ulicach i zmagają się z poczuciem samotności.
Przyczyn samobójstw wśród mężczyzn jest wiele – duże znaczenie mają w tym przypadku uwarunkowania kulturowe. Męskim problemom psychicznym, w tym również depresji, poświęca się zbyt mało uwagi.
Gdzie szukać pomocy?
- 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
- 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00 - 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00