Tak boli głowa przy nadciśnieniu. Nigdy nie ignoruj tego bólu

Ból głowy dopaść może każdego. Nie zawsze jest on oznaką poważnych chorób, jednak może się wydarzyć i tak, że nawiedzi nas charakterystyczne uczucie, które ciężko pomylić z jakimkolwiek innym bólem. Wówczas możemy być prawie pewni, że to nadciśnienie. W Polsce co trzecia osoba zmaga się z tą dolegliwością. Co powinno nas zaniepokoić i jakie są następstwa?
Skąd bierze się nadciśnienie?
Wielu Polaków boryka się z uciążliwym bólem głowy. Często problem leży w nadciśnieniu. Co jest powodem tego, że co trzecia osoba cierpi na tego typu schorzenie? Na pierwszym miejscu stawiany jest stres. To on sprawia, że dolegliwości się wzmagają. Na nieprawidłowości w układzie krwionośnym wpływa także nadużywanie alkoholu, kofeiny czy tytoniu.
Do tego dochodzi brak ruchu, kiepska dieta z dużą zawartością soli i cukru. Warto także wspomnieć o długich godzinach spędzonych przy komputerze i oczywiście o uwarunkowaniach genetycznych. Taki stan rzeczy i przedłużające się objawy wymagają szybkiej konsultacji z lekarzem.
Konsekwencje nadciśnienia?
Nieleczone nadciśnienie może prowadzić do szeregu poważnych chorób. Wśród nich wyróżnia się m.in.:
- uszkodzenie nerek,
- niewydolność sercowa,
- osłabienie czynności mózgu,
- zaburzenie widzenia.
To jednak nie koniec. Najpoważniejsze powikłania po nieleczonym nadciśnienie mogą doprowadzić nawet do zawału czy udaru mózgu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że okresowe dolegliwości związane z bólami głowy, mogą w przyszłości doprowadzić do nieodwracalnych skutków, a nawet do śmierci. Jaki rodzaj bólu powinien nas szczególnie zaniepokoić?
Jak boli głowa przy nadciśnieniu?
Warto wiedzieć, w jaki sposób boli głowa podczas nadciśnienia. Duże znaczenie ma lokalizacja, a także pora występowania. To może naprowadzić cię na właściwy tor i skierować do lekarza w tempie ekspresowym.
Po pierwsze zwróć uwagę, skąd wydobywa się ból. Jeśli pochodzi z okolicy szyi czy potylicy, to może być niepokojący znak. Jest to tępy ból głowy, który ciężko unormować nawet środkami przeciwbólowymi. Czasem towarzyszy mu także drętwienie szyi. Jeśli te objawy się powtarzają, koniecznie udaj się do specjalisty.





































