Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Biegunka

Biegunka

Nieprzyjemny zapach
29.05.2024 14:43 Co o twoim zdrowiu mówią bąki?

Zapach gazów może podpowiedzieć nam, że z naszą dietą jest coś nie tak. Dodatkowo może sygnalizować niektóre choroby układu pokarmowego. Co nas powinno niepokoić, a co jest normą?

Ból brzucha, jelita
08.05.2024 15:31 Kosztuje grosze, a wymiata złogi z jelit jak miotła

Zdrowe jelita przekładają się na funkcjonowanie całego organizmu. Wspierają pracę układu odpornościowego, przemianę materii, a także wpływają na nasze samopoczucie. Jeśli w jelitach zalegają złogi, mu czujemy się ociężali i ospali. Pierwszą oznaką, że jelita nie funkcjonują prawidłowo są zaparcia lub biegunki. Jak wiec usprawnić pracę jelit i pomóc swojemu organizmowi? Przede wszystkim trzeba spożywać więcej błonnika, a w ten obfituje babka płesznik. Znacie te nasiona?

Majówka, zatrucie pokarmowe
30.04.2024 18:35 Nie pozwól, aby biegunka popsuła Ci majówkę. Tak możesz jej zapobiec

Wyjazdy majówkowe przed nami. Obojętnie, czy jedziemy w dalszą, czy bliższą podróż, możemy złapać zatrucie pokarmowe. Biegunka podróżnych jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych turystów. Przed podróżą warto poznać zasady zapobiegania problemom żołądkowo-jelitowym oraz zwalczania ich objawów. Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko biegunki podróżnych?

wakacje
29.07.2023 11:24 Probiotyki na wakacjach - czy uchronią nas przed biegunką? Zapytaliśmy dietetyka

Biegunka podróżnych jest częstą i nieprzyjemną dolegliwością, która może zepsuć wakacyjne plany. Najczęściej spowodowana jest przez zakażenie bakteryjne, przenoszone drogą pokarmową. Czy stosowanie probiotyków może zmniejszyć ryzyko zachorowania? Zapytaliśmy dietetyka klinicznego mgr Karolinę Uszyńską – Pietraszko.

biegunka
21.07.2023 10:18 Szybko przynosi ulgę i osłania błonę śluzową. To najlepszy środek na męczącą biegunkę

Biegunką nazywamy oddawanie stolca o nadmiernie luźnej konsystencji ze zwiększoną częstotliwością (trzy lub więcej razy na dobę). Biegunka o podłożu infekcyjnym jest częstą przypadłością w okresie wakacyjnym, podczas urlopu w ciepłych krajach. Co należy zrobić, kiedy wystąpi? Radzi dietetyk kliniczny mgr Karolina Uszyńska – Pietraszko.

None
18.07.2023 14:26 Polacy nagminnie stosują te środki na biegunkę. Lekarz przed nimi ostrzega!

Leczenie biegunki za pomocą antybiotyków bywa szkodliwe. Według danych WHO przepisywanie antybiotyków osobom mającym infekcje wirusowe jest często niepotrzebne. Co więcej, Polacy, jak na standardy europejskie, z antybiotyków korzystają często, również podczas leczenia biegunki. Dlaczego warto uważać na ten rodzaj terapii? O odpowiedź poprosiliśmy eksperta. Artykuł powstał na podstawie rozmowy z dietetykiem klinicznym mgr Karoliną Uszyńską-Pietraszko.

śniadanie na świeżym powietrzu
14.07.2023 12:22 Tam gromadzą się zarazki! Dietetyk ostrzega przed najgorszym sposobem jedzenia warzyw

Wakacje to okres w roku, w którym wyjeżdżamy w nieznane dotąd miejsca. Z tego powodu nierzadko wzrasta ochota na spróbowanie lokalnych specjałów, również w wersji na surowo. Jednak w pewnych przypadkach może się to źle skończyć dla żołądka. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedzi udzielił nam dietetyk kliniczny mgr Karolina Uszyńska-Pietraszko