Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby Cywilizacyjne

Choroby Cywilizacyjne

Waloryzacja renty alkoholowej
07.05.2024 12:14 Waloryzacja renty alkoholowej. Tyle teraz wynosi świadczenie

Renta alkoholowa podlega waloryzacji, dlatego wysokość świadczenia wzrosła od 1 marca 2024 roku. Wysokość wypłaty powinna wzrosnąć o 12,12 proc. Komu przysługuje renta alkoholowa?

Stopy w klapkach na piasku
16.03.2024 19:37 Szare i kruche paznokcie? Tak objawia się groźna choroba

Miażdżyca to jedna z najbardziej podstępnych chorób. Przez wiele lat nie daje żadnych objawów, by nagle zaatakować z pełną siłą, powodując zakrzepy. Nieleczona lub źle zdiagnozowana może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, z udarem lub zawałem włącznie. Okazuje się, że jeden jej rodzaj da się rozpoznać po stopach.Zimne, blade, drętwiejące, z łamiącymi się paznokciami i brakiem włosów – jeśli tak wyglądają Twoje stopy, przyczyną może być miażdżyca. 

psy, choroby, GIS
14.03.2024 17:49 GIS apeluje i ostrzega przed groźnymi chorobami. Wszystko przez psy

Główny Inspektorat Sanitarny ma dla opiekunów psów ważną informację. GIS zwrócił się do właścicieli czworonogów, by zadbali o higienę… chodników ulicznych i trawników. Jak informuje urząd, pozostawianie nieczystości po psach ma wpływ na zdrowie całego społeczeństwa. Chodzi również o najmłodszych, bo to właśnie dzieci, bawiąc się na dworze, są narażone na wszelkiej maści bakterie, znajdujące się na ziemi. Dlatego idąc na spacer z naszym pupilem, pamiętajmy, by koniecznie sprzątnąć wszelkie nieczystości. O czym przypomina nam GIS?

Glukometr leżący obok owoców
05.03.2024 20:36 10 owoców morderczych dla cukrzyków. Zawierają mnóstwo cukru

Jedzenie owoców może obniżyć ryzyko zachorowania na nowotwór, miażdżycę i choroby serca. I chociaż nie da się zaprzeczyć, że są bogate w wiele składników odżywczych i witamin, to niektórzy nie mogą ich jeść bez umiaru. Jedną z taką grup są diabetycy, czyli osoby chore na cukrzycę.Do owoców, których powinni unikać cukrzycy należą m.in. ananasy, banany i kiwi. Oto kolejne, które powinni ograniczyć lub wyłączyć z diety. 

czerwone oczy na zdjęciach
04.03.2024 11:36 Czerwone oczy na zdjęciach to nie tylko efekt lampy. Mogą świadczyć o chorobie

Pamiętacie te zdjęcia, na których pojawiał się efekt czerwonych oczu, po użyciu lampy błyskowej?  Nie wyglądał on za dobrze i często psuł rodzinne fotografie. Jak się okazuje, czerwone oczy na fotografiach mogą być dość ważnym sygnałem naszego zdrowia. Temu efektowi przyjrzeli się ostatnio specjaliści z Amerykańskiej Akademii Okulistyki.Wnioski, które przedstawili, mogą wielu zmartwić. Znaczenie ma nie tylko to, czy efekt jest widoczny na zdjęciach, ale również fakt, w którym oku czerwony błysk się pojawia.