Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Pogrzeb Helenki Karolak. Aktor zamieścił nekrolog
Piotr Cieciuch
Piotr Cieciuch 28.12.2023 16:38

Pogrzeb Helenki Karolak. Aktor zamieścił nekrolog

Tomasz Karolak
canva

Tomasz Karolak poinformował o śmierci bratanicy Helenki Karolak. Zamieścił nekrolog w imieniu rodziców dziewczynki. Urna z prochami Helenki będzie pochowana na Powązkach. Gdy dziewczynka zapadła w śpiączkę, Tomasz Karolak prosił o wysyłanie dziewczynce intencji “Helenka, kochamy Cię!”.

Pisaliśmy o tym w tekście “Dramat w rodzinie Tomasza Karolaka”. Użytkownicy portalu Pacjenci.pl licznie wysyłali wtedy w intencji dziecka właśnie te słowa, setki serduszek, słów wsparcia, a także modlitwy. 

Helenka Karolak zmarła tuż przed świętami. Przyczyną śmierci było pęknięcie tętniaka w mózgu. Dziewczynka miała 7 lat. Tomasz Karolak poinformował o śmierci dziewczynki. Powiedział, że rodzina spędziła święta w bólu i żałobie. 

W czwartek Tomasz Karolak zamieścił nagranie, w którym informuje o dacie pogrzebu i mszy za dziewczynkę. 

Pogrzeb Helenki Karolak

Helenka Karolak zmarła 19 grudnia 2023 r. w wieku 7 lat. Tomasz Karolak zamieścił na swoim Instagramie nekrolog w imieniu rodziców Helenki. Zawiera on datę i miejsce pogrzebu, a także mszy żałobnej w intencji dziewczynki. 

Pogrzeb Helenki Karolak odbędzie się 29 grudnia w Kościele Środowisk Twórczych przy Placu Teatralnym w Warszawie. Urna z prochami bratanicy Tomasza Karolaka zostanie przewieziona po mszy na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Projekt bez nazwy - 2023-12-28T163141.065.png

Tomasz Karolak przekazał tragiczne wieści. Nie żyje Helenka Karolak. Dramat w rodzinie aktora Tomasza Karolaka. "Helenka leży w śpiączce, pękł jej tętniak"

Tomasz Karolak podziękował za wsparcie

Jeszcze przed świętami Tomasz Karolak apelował do swoich fanów, którzy cenią go jako aktora, a także muzyka i showmana, by przesyłali jego bratanicy wsparcie i pozytywne myśli, gdy Helenka Karolak leżała jeszcze w szpitalu w śpiączce. 

Projekt bez nazwy (4).jpg

Po świętach na swoim profilu w mediach społecznościowych Tomasz Karolak poinformował, że bratanica zmarła i „stała się aniołem”.

Witam Was kochani. Jesteśmy po świętach, które w mojej rodzinie upłynęły pod znakiem zadumy i bólu po utracie ukochanej osoby. Ale chciałem Wam podziękować w imieniu mojej rodziny, rodziców Helenki za to Wasze wsparcie, za ogrom miłości, który wysłaliście. Czuliśmy, że nie jesteśmy sami. Oni czuli, że nie są sami w tym bólu. Chcę wam bardzo jeszcze raz podziękować. Jesteście cudowni! Chcę podziękować personelowi szpitala na Banacha, który otoczył Helenę niesamowitą opieką”. - powiedział Tomasz Karolak w poruszającym nagraniu na swoim profilu na Instagramie. 

EN_01229980_0014.jpg

Tomasz Karolak z rodziną, fot. East News

Helena stała się dla nas nauczycielem i stała się naszym aniołem. Dziękuję Wam bardzo i Was jeszcze raz po prostu pozdrawiam.” - dodał Tomasz Karolak w nagraniu po śmierci Helenki.

 

Tętniaka mózgu może mieć każdy

Helenka Karolak zmarła po tym, jak pękł jej tętniak w mózgu. Powstanie tętniaka może przydarzyć się zarówno dorosłemu, jak i dziecku. I zwykle przebiega bezobjawowo. Ludzie czasem żyją z nim wiele lat i nie mają świadomości, że mają w głowie “tykającą bombę”. 

Nawet lekarze nie są w stanie określić, co zawsze jest przyczyną schorzenia. Czynnikami zwiększającymi ryzyko pojawienia się tętniaka są m.in. wrodzone wady naczyniowe. Przyczynić się może także, (ale zwykle u starszych osób: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze krwi), urazy i obciążenia genetyczne.

Tętniaki w mózgu miała aktorka Aldona Orman. Cudem przeżyła

Helenka Karolak, bratanica Tomasza Karolaka była operowana w Warszawie. Operację nie jednego, ale kilku tętniaków, również w warszawskim szpitalu przeszła niedawno aktorka Aldona Orman (m.in. “Klan”). Miała wypadek na planie zdjęciowym. Doszło do częściowego pęknięcia tętniaka. Natychmiast wezwano karetkę, która przewiozła aktorkę do szpitala MSWiA w Warszawie. Po wykonaniu szybkiego badania okazało się, że w jej głowie znajduje się świeża krew. Po przewiezieniu na blok operacyjny pozostała część tętniaka została operowana – embolizowano go kilka godzin o 1 do 6.30 rano.

 

Tętniaki mózgu zazwyczaj wykrywane są przypadkowo. Choroba ma często przebieg bezobjawowy lub towarzyszą jej dolegliwości, których chory nie utożsamia nawet z chorobą. Niekiedy pierwszym objawem tętniaka mózgu jest krwawienie podpajęczynówkowe, stanowiące zagrożenie dla życia. Gdy tętniak jest duży, może powodować:

 • ból głowy,
 • niedowłady,
 • napady padaczkowe,
 • zaburzenia widzenia (podwójne widzenie),
 • powiększenie jednej źrenicy,
 • opadające powieki.                                                             Gdy tętniak mózgu pęka, objawem zwykle są:
 • nagły i silny ból głowy,
 • sztywność karku,
 • wymioty,
 • nudności,
 • zaburzenia przytomności,
 • światłowstręt,
 • przyspieszenie tętna i oddechu,
 • wzrost ciśnienia tętniczego.                                                Tętniak pęka najczęściej podczas dużego wysiłku fizycznego. Gdy jest duży lub zlokalizowany w newralgicznym miejscu, chory odczuwać ból głowy, które mogą powodować zawroty głowy, opadanie powiek utratę przytomności.
  W razie pojawienia się tych objawów natychmiast dzwoń po karetkę! (Źródło: media społecznościowe Tomasza Karolaka, media)
   
Polecane