Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Grzegorz Bloch nie żyje. Są już wyniki sekcji zwłok stylisty gwiazd
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 04.07.2024 11:51

Grzegorz Bloch nie żyje. Są już wyniki sekcji zwłok stylisty gwiazd

Grzegorz Bloch
Fot. Facebook/ Grzegorz Bloch

W ubiegłym tygodniu media obiegła smutna wiadomość o śmierci znanego stylisty gwiazd - Grzegorza Blocha. Jak zdradziła jedna z koleżanek Blocha, stylista w ostatnim czasie miał żyć w ogromnym stresie.

Teraz przeprowadzona została sekcja zwłok Grzegorza Blocha. O jej wynikach poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej W Warszawie.
 

Nie żyje Grzegorz Bloch. Stylista gwiazd miał 53 lata

Koniec czerwca przyniósł tragiczne doniesienia ze świata show-biznesu. W wieku 53 lat zmarł nagle, stylista gwiazd, Grzegorz Bloch, który współpracował z największymi gwiazdami show-biznesu. Tragiczną wiadomość o śmierci Grzegorza przekazała jego siostra.

Media społecznościowe błyskawicznie zalała fala smutnych komentarzy znanych osób, które współpracowały z Blochem. Swoje ubolewanie wyraziła m.in. Kayah czy Agata Młynarska. Projektantka Dorota Wolff zasugerowała, że w ostatnim czasie stylista żył w ogromnym stresie.

Miała zawał w wieku 24 lat. Zignorowała jeden objaw Bolą cię stawy? To może być pierwszy objaw nieuleczalnej choroby

Są wyniki sekcji zwłok Grzegorza Blocha

Piotr Antoni Skiba z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał, że zlecono wykonanie sekcji zwłok Grzegorza Blocha, by ustalić bezpośrednią przyczynę zgonu stylisty. Jak ustalono, Bloch spędził ostatnie dni życie poza miejscem swojego zamieszkania.

Teraz, jak się okazuje zespół biegłych z Zakładu Medyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadził sekcję zwłok. Są już jej wyniki.

“Jak wynika z protokołu sekcji zwłok, biegli ujawnili podczas sekcji masywne zmiany w obrębie płuc zmarłego. Na tym etapie więcej informacji nie podajemy, oczekujemy na opinię lekarską” - podkreślił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Antoni Skiba w rozmowie z serwisem Pudelek.pl

Cały proces został przedłużony

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie podkreślił, że z racji wakacji cały proces może się jeszcze przedłużyć.

“Teraz czekamy na opinię lekarza biegłego, z której może nam wyjść zupełnie coś innego, co będzie skutkowało zmianą kwalifikacji prawnej. Biorąc pod uwagę to, że mamy okres wakacyjny i mniejszą obsadę w zakładzie medycyny sądowej, pojawi się ona za jakieś dwa miesiące. Jeśli będzie taka konieczność, do tego czasu przesłuchani zostaną świadkowie, członkowie rodziny i lekarze” - wyjaśnił.

Postępowanie o nieumyślne spowodowanie śmierci jest standardową procedurą, gdy nie jest znana przyczyna śmierci. Pozostałe czynności w tej sprawie wciąż trwają. 

“Śmierć nie nastąpiła w wyniku samobójstwa, zabójstwa i nieszczęśliwego wypadku, dlatego przyjęto wstępną kwalifikację postępowania jako nieumyślne spowodowanie śmierci drugiej osoby i podjęto czynności ściśle protokolarne. To pozwoliło m.in. na zlecenie sekcji zwłok i przesłuchanie świadków” - wyjaśnia warszawska prokuratura.

Czytaj też: 

Nie żyje gwiazda filmu o Lechu Wałęsie. Maria Rosaria Omaggio miała 67 lat

Nie żyje Radosław Kulik. Gwiazdor disco-polo miał 53 lata

Nie żyje Grzegorz Bloch, stylista gwiazd: "Jesteś przykładem, że nie warto żyć w stresie"