Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Profilaktyka i leczenie > Horror w Trójmieście. Fałszywy lekarz przyjmował pacjentów. Poszkodowane mnóstwo osób
Daria  Siemion
Daria Siemion 20.06.2024 11:56

Horror w Trójmieście. Fałszywy lekarz przyjmował pacjentów. Poszkodowane mnóstwo osób

Lekarz ze strzykawką
Fot. Pexels / RF._.studio

Mężczyzna, który nie był lekarzem, ba – nie posiadał wykształcenia medycznego, wystawiał pacjentom zwolnienia lekarskie i recepty. Pacjentów przyjmował na wizytach domowych w Gdyni. 

Fałszywy lekarz odbył łącznie 46 wizyt.  Jak tłumaczył, “zastępował kolegę”. Co ciekawe, po ujawnieniu sprawy, niespodziewanie zmarł. Śledztwo w jego sprawie wszczęła  prokuratura. Lekarzowi, którego “zastępował” grozi do ośmiu lat więzienia.

 Fałszywy lekarz w Gdyni. Odbył 46 wizyt

– Leczył mnie człowiek, który nie miał do tego żadnych uprawnień. Miałam szczęście, że nic mi się nie stało, ale ten człowiek mógł mi bardzo zaszkodzić – mówiła w rozmowie z Polsat News jedna z pacjentek fałszywego lekarza.

Pani Maria przed Wielkanocą miała wysoką gorączkę. Ponieważ czuła się źle, a przychodnia była nieczynna, zdecydowała się na wizytę domową. To wtedy w jej drzwiach stanął fałszywy lekarz. Jak przyznaje kobieta, wyglądał niepokojąco.

– Jego twarz była bardzo blada, jego oczodoły zapadnięte. Widać było, że chodzenie sprawiało mu trudność. Ale zbadał mnie, badał mnie przez godzinę, przeprowadził bardzo szczegółowy wywiad lekarski i dopiero po godzinie wyszedł – zdradziła Polsat News.

Dodała, że lekarz wystawił jej receptę na leki i zwolnienie lekarskie. Po kilku dniach skontaktował się z nią i zapytał, jak się czuje. W czerwcu kobieta dostała z nieznanego numeru SMS-a, z którego wynikało, że “lekarz”, który ją leczył, nie miał uprawień.

Lekarz
“Wyglądał niepokojąco” – tak o fałszywym lekarzu mówią pacjenci Fot. Pexels / Karolina Grabowska
12-latka dostała wysokiej gorączki, lekarz wypuścił ją do domu. Kilka dni później już nie żyła 65-latka poszła do ginekologa. Lekarz podczas badania nagle zaniemówił, dopiero po chwili ujawnił wyniki

Śledztwo w sprawie fałszywego lekarza z Trójmiasta

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku  wszczęła śledztwo w sprawie fałszywego lekarza z Gdynii. Śledczy uważają że mężczyzna działał na zlecenie prawdziwego lekarza Pawła T., którego zastępował w trakcie wizyt. Fałszywy lekarz diagnozował pacjentów, wystawiał im recepty i L4, za co dostawał pieniądze.

– Na podstawie dokumentów nastąpiła wypłata kwoty ponad 9000 zł. W tym zakresie jest właśnie zarzut dotyczący oszustwa na szkodę podmiotu medycznego. Usiłował również wyłudzić kolejne pieniądze za trzy miesiące, tutaj jednak do wypłaty nie doszło –  tłumaczyła Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka gdańskiej prokuratury. 

Fałszywy lekarz nie żyje. Sprawę bada prokuratura

Rzeczniczka prokuratury dodała, że mężczyzna zmarł 21 maja. – W tym zakresie Prokuratura Rejonowa w Gdyni prowadzi odrębne postępowanie, mające na celu wyjaśnienie przyczyny śmierci tego mężczyzny, jak również czy ta śmierć nie była związana z procederem, w którym uczestniczył – powiedziała Polsat News.

Lekarzowi Pawłowi T. grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny.

Zobacz też:

Komu przysługuje czerwony kolor na SOR? Te osoby otrzymają pomoc natychmiast

Kleszcze najbardziej lubią tę konkretną grupę krwi. Naukowcy nie mają wątpliwości

Na te badania wystawi ci skierowanie lekarz rodzinny. Lista jest rozległa

Szpital w Pabianicach odmówił pacjentce aborcji. Oto kulisy sprawy, którą żyje cała Polska
Profil kobiety
Profil kobiety
Pabianickie Centrum Medyczne odmówiło pacjentce wykonania legalnej aborcji, teraz musi zapłacić 550 tysięcy złotych kary. Decyzję w tej kontrowersyjnej sprawie podjął Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Szpital zamierza się odwołać.Sprawa dotyczy 41-letniej kobiety, której płód miał wady: wątrobę i jelita w worku przepuklinowym (wykryte w badaniu USG) oraz zespół Edwardsa (na podstawie badania biopsji kosmówki). Kobieta dostarczyła lekarzom zaświadczenie od psychiatry o zagrożeniu zdrowia psychicznego z powodu wad płodu. Ci zlecili kolejne badania."To częsty wytrych lekarzy, żeby zlecać badania w nieskończoność i tym sposobem nie robić aborcji" – czytamy w oświadczeniu organizacji "Federa", która reprezentowała pacjentkę.
Czytaj dalej
Czy ptasia grypa przejdzie z kotów na ludzi? Profesor Simon mówi wprost kto jest najbardziej zagrożony
kot
Epidemia ptasiej grypy znana jest ludzkości od dawna. Jednak w ostatnich tygodniach w kilku polskich miastach wykryto 15 przypadków zakażeń kotów wirusem ptasiej grypy – o czym poinformował 26 czerwca Główny Lekarz Weterynarii. Czy jest to powód do obaw? Czy koty mogą przenosić wirusa grypy ptaków na ludzi? W jaki sposób człowiek może zakazić się ptasią grypą? Odpowiedzi na te pytania udzielił nam prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon, polski autorytet w dziedzinie medycyny, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, hepatologii, zakażeń HIV, endoskopii przewodu pokarmowego, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wydziału Lekarsko Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ordynator I Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu.
Czytaj dalej