Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Żywienie > Korzyści z picia ciepłej wody. Ten gorący napój pomoże nie tylko w odchudzaniu
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 19.03.2024 14:58

Korzyści z picia ciepłej wody. Ten gorący napój pomoże nie tylko w odchudzaniu

Gorąca woda, zdrowie, odchudzanie
Fot. Freepic / Stefa Merpik

Dietetycy przekonują, że picie wody korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Orzeźwia, skutecznie gasi pragnienie i dodaje energii. Lekarze podkreślają też, by pić nie tylko zimną, ale również ciepłą wodę, gdyż sprzyja odchudzaniu. 

Dietetyczka dr Hanna Stolińska zdradziła za pośrednictwem mediów społecznościowych, dlaczego jej zdaniem ciepła woda pozytywnie wpływa na utrzymanie dobrej sylwetki. Picie tego gorącego napoju przynosi naszemu organizmowi jeszcze wiele innych korzyści.

Picie ciepłej wody wspomaga odchudzanie

Dietetycy często mówią, że picie wody korzystnie wpływa na nasz organizm. Można odnieść wrażenie, że częściej dotyczy to spożywania zimnej wody mineralnej lub filtrowanej, niż ciepłej. Warto jednak podkreślić, że picie ciepłej wody również pozytywnie działa na nasze zdrowie. Wypłukuje toksyny, łagodzi przekrwienie śluzówek, ale też przyspiesza trawienie.

Korzyści z picia ciepłej wody przedstawiła niedawno dietetyczka, dr Hanna Stolińska, która za pośrednictwem mediów społecznościowych zdradziła, dlaczego jej zdaniem warto sięgać po szklankę ciepłej wody, tuż przed posiłkiem.

Ciepła woda może pomóc w odchudzaniu. Ciepła woda pita przed posiłkiem poprawia trawienie i zwiększa uczucie sytości. Picie ciepłej wody tak przyjemnie otula od środka - czytamy na Instagramie Stolińskiej. 

Zobacz też: Moja babcia codziennie piła szklankę kefiru. Gdy zdradziła mi powód, sam zacząłem tak robić

uklad-cieplej-wody-martwej-natury (1).jpg
Fot. Freepic
To pierwszy objaw grzybicy paznokci. Pokaż stopy dermatologowi Masz taką "kaszkę" na ramionach? Sprawdź, jak się jej pozbyć

W czym jeszcze może pomóc picie ciepłej wody?

Dietetyczka zdradziła, że choć nie ma badań naukowych dotyczących picia ciepłej wody, to bazując na własnym przykładzie i doświadczeniu innych osób, może śmiało napisać, że ten płyn sprzyja odchudzaniu, gdyż daje uczucie sytości. Mowa w tym przypadku również o wodzie pitej między posiłkami. Dodajmy, że odpowiednia temperatura ciepłej wody wynosi około 52-57 stopni.

W czym jeszcze może pomóc nam picie ciepłej wody? Jak się okazuje, łagodzi objawy przeziębienia, wspomagając zmniejszenie podwyższonej temperatury ciała. Picie ciepłej wody nawilża też gardło, poprawia krążenie (ciepło zwiększa przepływ krwi), pomaga też w regulacji wypróżnień, zapobiega starzeniu i zaspokaja uczucie głodu.

Ciepła woda oczyszcza organizm

Pijąc ciepłą wodę, możemy zwalczyć poranny ból głowy, wynikający z odwodnienia. Abyśmy cieszyli się prozdrowotnymi zaletami tego napoju, dodajmy do gorącej wody takie składniki jak miód oraz cytryna. 

Miód działać będzie jako naturalny antybiotyk, ale też nawilży błony śluzowe gardła. Z kolei cytryna wspomoże oczyszczanie organizmu. Równowaga między elektrolitami będzie osiągnięta, gdy dodamy odrobinę soli do tego napoju. Picie gorącej wody może też pomóc naszemu organizmowi w detoksykacji. 

Kubek ciepłej wody może też podziałać kojąco i relaksująco. Ciepła woda oczyszcza pory skóry, ale też wspiera usuwanie toksyn z organizmu. Gorący napój wypłukuje szkodliwe toksyny i odmładza komórki skóry. Regularne picie ciepłej wody może zapobiegać procesom starzenia się, wspomagając regenerację naskórka.

Źródło: Instagram/ Hanna Stolińska/ Fit -Poradnikzdrowie.pl

Czytaj też:

Lubisz brać gorący prysznic? Możesz sobie poważnie zaszkodzić

Woda mineralna czy źródlana - którą lepiej pić i dlaczego? To warto wiedzieć

Zespół SIBO - co to jest? Objawy, przyczyny, leczenie. Ekspert tłumaczy

Nowotwór trzustki długo nie daje objawów. Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania?
trzustka Kowalewski
Rak trzustki bardzo długo nie daje objawów, a jeśli już się pojawią, zwykle jest za późno na skuteczne leczenie. W momencie diagnozy 80 proc. pacjentów podlega wyłącznie paliatywnemu i nie dożywają roku – mówi dr n. med. Maciej Kowalewski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej, założyciel Centrum Medycznego SafiMed.Pojawiające się nowe leki są w stanie przedłużyć życie pacjentów zaledwie o kilka miesięcy. Dlatego też eksperci szacują, że jeśli nie dojdzie do przełomowego odkrycia, za 20 lat będzie z powodu nowotworów trzustki umierać ponad 60 proc. osób więcej niż obecnie, a za 10 lat rak ten będzie drugą przyczyną zgonów w onkologii na świecie, zaraz po raku płuca. Co możemy zrobić, by zminimalizować ryzyko zachorowania?
Czytaj dalej
Ten objaw pojawia się zwykle w nocy. Może być symptomem poważnej choroby
mężczyzna nie może spać
Regularne budzenie się w nocy może być skutkiem różnego rodzaju schorzeń. Pamiętajmy, że jakiekolwiek utrzymujące się objawy wymagają konsultacji z lekarzem, ponieważ mogą być symptomem poważnych chorób. Szczególnie niepokojące są dolegliwości, które pojawią się w nocy, uniemożliwiając spokojny sen. Nieustanne budzenie się i problem z zaśnięciem z powodu nieprzyjemnych objawów to ogromne utrapienie, a przede wszystkim ważny sygnał od organizmu, że coś się dzieje z naszym zdrowiem. Nie należy tego bagatelizować. 
Czytaj dalej
Polecane