Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie Psychiczne > Odważny krok Katarzyny Bujakiewicz. Pokazała się bez makijażu i retuszu
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 14.05.2024 19:01

Odważny krok Katarzyny Bujakiewicz. Pokazała się bez makijażu i retuszu

Katarzyna Bujakiewicz
Fot. East News / Pawel Wodzynski

„Być jak Pamela Anderson, chyba nabrało nowego sensu” - napisała Katarzyna Bujakiewicz na Instagramie, publikując swoje zdjęcie w wersji saute. Niegdyś, dla gwiazd było nie do pomyślenia wystąpić publicznie bez makijażu. Na szczęście czasy się zmieniają i coraz więcej znanych kobiet na świecie i w Polsce chętnie pokazuje się fanom w naturalnej odsłonie. 

Czasy, w których gwiazdy uchodziły za idealne odchodzą do lamusa. Sławne osoby chcą być coraz bliżej ludzi, pokazując, że wcale nie są takie perfekcyjnie. Coraz częściej przyznają się publicznie do swoich słabości, apelując, że nikt nie jest idealny. Kobiety nie boją się już zostać przyłapane przez paparazzi bez makijażu. Ba! Same chętnie udostępniają swoje zdjęcia “no make up”. 

Pamela Anderson zrezygnowała z makijażu

Pamela Anderson to znana gwiazda Holywood i symbol seksu lat 90. Aktorka kojarzona była z odważnymi kreacjami i mocnym makijażem, jednak jakiś czas temu zmieniła swój wizerunek. Ostatnio 56-latka jest na językach całego świata, ponieważ zaczęła pojawiać się na wydarzeniach publicznych bez makijażu. 

Gwiazda wyznała, że ma ku temu dwa ważne powody - śmierć swojej przyjaciółki i makijażystki, Alexis Vogel oraz chęć sprzeciwienia się presji społecznej i uprzedmiotawianiu kobiet. 

 Pamela Anderson
Fot. East News / David Fisher / Shutterstock
Badania genetyczne przyszłością medycyny? Rozmowa z ekspertem Monika Olejnik dziękuje na wizji za słowa wsparcia. Apeluje: "Badajcie się"

Katarzyna Bujakiewicz jak Pamela Anderson

Ostatnio, w ślady Pameli Anderson poszła nasza rodzima gwiazda, Katarzyna Bujakiewicz, która pokazała się fanom w naturalnej odsłonie. Gwiazda opublikowała na Instagramie swoje zdjęcie w otoczeniu natury, na którym nie ma ani grama makijażu. 

Co ważne, fotografia nie została poddana retuszowi i całkowicie oddaje naturalne piękno aktorki. Katarzyna Bujakiewicz przyznała, że kiedyś było to dla niej nie do pomyślenia, aby wyjść z domu bez makijażu. Z perspektywy czasu to się zmieniło. 

„Kiedyś się wstydziłam wyjść bez makijażu :D Bałam się, że się wyda, że nie jestem taka fajna..dlaczego takie coś sobie robiłam? I gdzie była wtedy Pamela? Tam gdzie ja..we wstydzie i kompleksach..oglądaliście dokument o Niej? A jak u Was z tym makijażem?” - napisała aktorka.

Naturalność jest piękna

Inicjatywę Katarzyny Bujakiewicz poparło wiele kobiet. Pod postem aktorki pojawiło się dużo pozytywnych komentarzy: 

„Pięknie bez filtrów ❤️ Tak bardzo brakuje w dzisiejszym czasie kobiet naturalnych. Piękna❤️”

„Fajnie jest wiedzieć że nie tylko ja mam czerwony nos :D a tak się wstydziłam tego. Dziękuję za to zdjęcie! Czyli ze mną wszystko ok i nie jestem sama”

„Kiedyś nie wyobrażałam sobie wyjść do ludzi bez makijażu. Po 40stce jakoś mi przeszło. Kiedy ide do biura lekki krem BB, tusz do rzęsi bezbarwny błyszczyk. W weekendy bez makijażu. Tak jest ok”

„Po zabiegu na oczy zmuszona byłam zrezygnować na miesiąc z makijażu i tak leci mi już 3 rok. Teraz maluję się okazyjnie, a kiedyś nie wyobrażałam sobie iść do osiedlowego sklepu bez makijażu. 5 minut dłużej spania :))”

„Rano z psem bez make-upu. Ale ze wzgl na czerwony nos krem BB potem zawsze. No nie umiem inaczej. I tak jestem z siebie dumna bo przestałam doczepiane rzęsy nosić. Rzęsy również maluję. To wszystko”

„Ja mam coraz bardziej na to wy... Jesteśmy, jakie jesteśmy. Od facetów nie wymaga się malowania jeśli mają worki pod oczami, rozszerzone pory czy naczynka. Kobieta "musi" sie malować by być atrakcyjną. Wszystkie jesteśmy piękne naturalnie, a to czy sie malujemy czy nie, czy robimy paznokcie czy nie powinno być tylko i wyłącznie maszaym wyborem i nie podlegać ocenie innych...”

„Kiedyś uwielbiałam się malować, nawet chciałam to robić profesjonalnie. Kilkanaście lat temu przestałam się malować i odkryłam że bardzo mi z tym dobrze :D teraz makeup jest zarezerwowany na szczególne okazje. A Pani jest piękna w każdej wersji” 

Coraz więcej kobiet zaczyna lubić siebie w naturalnej odsłonie, przestając czuć presję, aby malować się przed każdym wyjściem. Zazwyczaj samoakceptacja przychodzi wraz z wiekiem i dojrzałością. Najczęściej jest tak, że to my same widzimy w sobie defekty, których otoczenie nawet nie dostrzega. Spróbujmy być dla siebie bardziej wyrozumiałe. Naturalność jest piękna.  

Przeczytaj też: 

5 polskich gwiazd, które chorowały na depresję. Nie było im lekko

Jak dbać o siwe włosy? Polskie gwiazdy, które noszą siwe włosy

5 polskich gwiazd, które chorowały na depresję. Nie było im lekko

Polecane