Polska mistrzyni jest w tragicznym stanie. Straciła wzrok
Utrata jakiegokolwiek zmysłu sprawia, że człowiek traci kontakt z otaczającym go światem. Tak jest w przypadku polskiej mistrzyni, która przez wiele lat była ulubienicą Polaków. Aż ciężko uwierzyć w to, jak teraz żyje. Sportsmenka w końcu postanowiła podzielić się swoją historią.
Polska mistrzyni przekazała druzgocące informacje
Agata Wróbel, która dała się poznać jako polska sztangistka, od kilku lat pozostaje na uboczu. Po ogromnych sukcesach na arenie międzynarodowej, kiedy jej kariera nabierała tempa, kobieta nagle zrezygnowała ze sportu. W 2009 roku zdecydowała się na chwilowy powrót, wówczas udało jej się wywalczyć mistrzostwo Polski. Od tego czasu sporadycznie wypływały nowe informacje o pogarszającym się stanie zdrowia sportsmenki.
W grudniu Agata poprosiła swoich fanów o wsparcie. Wystawiła w sieci post zachęcający do zakupu kubków z jej wizerunkiem. Niestety nie spotkał się on ze spodziewanym odzewem. Przy okazji na jaw wyszło, że 43-latka ma ogromne problemy ze wzrokiem, a nawet całkowicie straciła ten zmysł.
Nie robię tego tak dla siebie, jak dla moich kochanych futrzanych dzieci, gdzie może uda nam się w końcu wynająć normalny domek z ogrodzeniem, ogrodzone, może bez sąsiadów, żeby im nie przeszkadzały i nie szczekały. To już jest nasze takie malutkie marzenie. Nie wiem, czy tego dożyję, ale może chociaż ona dożyją takich lepszych czasów. Ja dla siebie już nic nie chcę, naprawdę nic. Odkąd straciłam wzrok, w zasadzie czuję się wykluczona ze społeczeństwa.
To niestety nie koniec problemów medalistki.
Chwila nieuwagi matki. Trzylatka zabrana śmigłowcem do szpitala Marcelina Zawadzka przyznała się do choroby syna. Postawiono diagnozęAgata Wróbel na co dzień bardzo cierpi
Poza utratą wzroku Agata Wróbel od lat zmaga się z depresją i cukrzycą.
Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem. Głęboka depresja, lęki, napady paniki, towarzyszą mi codziennie - wspominała medalistka.
43-latka nie określiła, co wpłynęło na utratę wzroku, jednak można się domyślić, że być może jest to pokłosie postępującej cukrzycy. Choroba ta dotyka osoby w różnym wieku. Objawia się podwyższonym stężeniem glukozy we krwi. Ma ona wpływ na wszystkie narządy, a co za tym idzie, także na zmysły, w tym głównie wzroku.
Klasyczne objawy depresji
Depresja, często bagatelizowana, może przyjmować wiele postaci. Objawia się nie tylko obniżeniem nastroju, ale również wpływa na aspekty związane z fizycznością. Jak jednak odróżnić ją od chandry czy chwilowego smutku? Warto zwrócić uwagę nie tylko na przygnębienie, ale również na brak chęci do życia, wychodzenia z domu czy kontaktów z otoczeniem, a nawet bliskimi osobami.
Osoby dotknięte depresją często mają problem ze wstaniem z łóżka czy innymi podstawowymi czynnościami. Jeśli stan ten trwa miesiącami czy nawet latami, przeplatany jest jedynie chwilowymi dniami względnej normalności, może powodować przewlekły ból, a nawet w skrajnych przypadkach chęć odebrania sobie życia. Według danych związanych z ilością wykupionych w 2023 roku leków przeciwdepresyjnych, aż 1,2 miliona Polaków zmaga się z tą ciężką chorobą.