Posiadacze tej grupy krwi żyją najdłużej. Jeśli ją masz, jesteś prawdziwym szczęściarzem!
Jeśli posiadasz tą grupę krwi, jesteś prawdziwym szczęściarzem! Właściciele tej grupy są najmniej podatni na choroby serca i cieszą się najdłuższą żywotnością, co potwierdzili naukowcy z amerykańskiego National Institutes of Health i uniwersytetu w Teheranie.
Osoby z tą grupą krwi żyją najdłużej
Naukowcy przez 7 lat monitorowali stan zdrowia 50 tys. osób w wieku dojrzałym i starszym.
Zaobserwowano, że w tym czasie z różnych przyczyn zmarło o 9% więcej osób z grupami krwi A, B i AB, niż osób z grupą krwi 0, z czego na choroby serca zmarło o 15% więcej posiadaczy grup krwi innych niż 0.
Wnioski z badania są takie, że osoby z grupą krwi 0 są najmniej podatne na choroby serca i cieszą się najdłuższą żywotnością.
Zaburzenia rytmu serca (arytmia) - objawy, przyczyny, leczenie. Ekspert tłumaczy Choroba wieńcowa - objawy, przyczyny, leczenie. Ekspert tłumaczyGrupa krwi 0 a niższe ryzyko cukrzycy
W ostatnich latach pojawia się coraz więcej badań, które potwierdzają wpływ grupy krwi na nasze zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.
Naukowcy z centrum badawczego INSERM we Francji na podstawie danych zdrowotnych 80 tys. kobiet z Europy odkryli, że osoby z grupą krwi 0, zwłaszcza z czynnikiem Rh-, są mniej podatne na cukrzycę.
Grupa krwi AB a ryzyko demencji
Okazuje się, ze wyjątkowego pecha mają posiadacze grupy krwi AB. Badacze z University of Vermont w Burlington, po analizie danych o stanie zdrowia 30 tys. Amerykanów stwierdzili, że u osób z grupą krwi AB ryzyko wystąpienia problemów z pamięcią i rozwoju demencji jest aż o 82% wyższe niż u osób z grupą krwi 0.
Grupa krwi 0 a ryzyko choroby afektywnej dwubiegunowej
Posiadanie grupy krwi 0 ma też swoje wady. Osoby z tą grupą mogą częściej chorować na zaburzenia psychiczne, zwłaszcza na chorobę afektywną dwubiegunową, czego dowiódł lekarz z Whittingham Hospital w angielskim Lancashire.
W wyniku obserwacji około 500 pacjentów cierpiących na różne schorzenia psychiczne, odkrył że wśród badanych z grupą krwi 0 występuje o 5% więcej przypadków choroby afektywnej dwubiegunowej niż u pacjentów z innymi grupami krwi.
To, w jaki sposób grupy krwi mają wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu wciąż pozostaje zagadką dla naukowców i jest przedmiotem wielu badań.