Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby cywilizacyjne > Projektant słynnych komputerów, wspólnik Steve Jobsa trafił do szpitala. Żonie powiedział: "dziwnie się czuję"
Redakcja Pacjenci.pl
Redakcja Pacjenci.pl 09.11.2023 15:05

Projektant słynnych komputerów, wspólnik Steve Jobsa trafił do szpitala. Żonie powiedział: "dziwnie się czuję"

Steve Wozniak
East News/Piotr Molecki/East News

Steve Wozniak, współzałożyciel informatycznego giganta - firmy Apple i projektant prototypu słynnego komputera tej firmy, trafił do szpitala. Przemawiał akurat na Światowym Forum Biznesu w Meksyku, gdy źle się poczuł.

Swój pierwszy komputer zaprojektował jako 14-latek. To właśnie Steve Wozniak przyczynił się do wielkich późniejszych sukcesów firmy Apple. 

Steve Wozniak, współtwórca Apple w szpitalu

73-letni inżynier i biznesmen z branży informatycznej występował na Światowym Forum Biznesu w Santa Fe - stolicy Meksyku. 

Miał powiedzieć żonie, że “dziwnie się czuje”, a ona natychmiast wymusiła na organizatorach zawiezienie go do szpitala. 

Muniek Staszczyk miał wylew. Nadal przebywa w Londynie „Dzięki Bogu, że żyję” Michał Figurski ostrzega przed udarem. Objawy bywają bardzo nietypowe

Współtwórca Apple w szpitalu. Nie wiadomo, czy chodzi o udar czy jedynie zawroty głowy

Co dolega biznesmenowi? Agencja Reutera podała, że Wozniak miał podejrzenie udaru, a amerykański portal TMZ twierdzi, że na szczęście były to tylko zawroty głowy. 

Organizatorzy biznesowego kongresu nie podali żadnej informacji o stanie zdrowia i powodach hospitalizacji słynnego biznesmena do wiadomości publicznej. 

Steve Wozniak - kim jest były wspólnik Steva Jobsa i współzałożyciel Apple?

Steve Wozniak w 1976 roku razem ze Steve’em Jobsem i Ronaldem Wayne’em założyli firmę Apple Computer (dziś pod nazwą Apple Inc.). Dziś firma słynie głównie z “maców” czyli laptopów i telefonów komórkowych iPhone.

Źródło: PolsatNews.pl

Polecane