Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Są wyniki sekcji zwłok noworodka z Gorzowa. Wstrząsające odkrycie w żołądku
Daria  Siemion
Daria Siemion 11.04.2024 16:38

Są wyniki sekcji zwłok noworodka z Gorzowa. Wstrząsające odkrycie w żołądku

Stopy noworodka
Fot. Pexels / Pixabay

Miał jedynie trzy tygodnie, kiedy w ciężkim stanie trafił do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Lekarze dzielnie walczyli o jego życie, jednak noworodek zmarł. – Nie widziałem jeszcze dziecka w takim stanie – mówili. Medycy podejrzewali, że za stanem chłopca mogą stać jego rodzice. Chociaż na ciele dziecka nie było widać żadnych obrażeń, jego stan był ciężki.

Nowe światło na sprawę rzuca sekcja zwłok i szokujące odkrycie w żołądku dziecka. Obok tego nie da się przejść obojętnie.

Śmierć noworodka. "Ta tragedia mną wstrząsnęła"

Noworodek miał zaledwie 22 dni, kiedy 26 marca trafił do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Chłopiec nie miał obrażeń zewnętrznych i wydawał się osłabiony, ale badania wykonane przez lekarzy ujawniły szokującą prawdę. 

Okazało się, że dziecko ma bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Lekarze powiadomili o tym policję, podejrzewając rodziców o przemoc. Dziecko ze względu na jego pogarszający się stan przewieziono do szpitala w Poznaniu, gdzie zmarło.

– Byłem w stałym kontakcie z ordynatorką oddziału neonatologii, która poinformowała mnie, że 30 lat pracuje w zawodzie i po raz pierwszy miała do czynienia z tego typu przypadkiem. To jest przerażające, to jest coś, z czym trudno się pogodzić – mówił portalowi gorzowianin.com Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala.

Niestety w piątek 5 kwietnia noworodek zmarł. "Ta tragedia mną wstrząsnęła... Pokazała kolejny raz, jak kruche jest ludzkie życie" – napisał w swoich mediach społecznościowych Robert Surowiec.

baby-hands-child-sucks-fists (1).jpg
Dziecka nie udało się uratować Fot. Freepik
Nie żyje pacjentka, która dzwoniła ze szpitala na 112. "To sytuacja niedopuszczalna" Horror w szpitalu. Lekarze zrobili aborcję niewłaściwej kobiecie

Wyniki sekcji zwłok noworodka z Gorzowa. Wstrząsające odkrycie

Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok. – Do zgonu noworodka doprowadziły obrażenia czaszkowo-mózgowe, z czego najpoważniejsze okazały się obrażenia czaszki – powiedział "Faktowi" prokurator Andrzej Bogac

Badanie wykazało również, że żołądek dziecka był pusty, co może wskazywać, że nie był karmiony. Prokurator ocenę tego pozostawi lekarzom, ponieważ chłopczyk przed śmiercią przebywał w śpiączce i przyjmował kroplówki.

– Musimy teraz ustalić, czy do obrażeń doszło w wyniku przemocy, czy może upadku. Czekamy na pełną opinię biegłych. Dopiero po uzyskaniu pełnego obrazu sytuacji będziemy decydować, co dalej z rodzicami, czy zmienione im zostaną zarzuty – dodał.

Zobacz też: Tragiczny wypadek na Śląsku. 36-latek uderzył w słup, nie żyje

Zarzuty znęcania dla rodziców zmarłego noworodka

24-letniej Nikoli G. i 25-letniemu Oskarowi G. prokuratura przedstawiła zarzuty znęcania się nad niemowlęciem i spowodowania u niego ciężkich obrażeń ciała, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednak w związku ze śmiercią dziecka możliwa jest zmiana zarzutów. Póki co, podejrzewani nie przyznali się do winy. Zostali aresztowani na trzy miesiące.

Źródło: gorzowianin.com, Fakt, policja

Przeczytaj też:

Lekarze walczą o życie noworodka - miał promil alkoholu we krwi. Czym jest FAS?

Nadciśnienie ciążowe (zatrucie ciążowe, gestoza) – jak je rozpoznać? Przyczyny, objawy, leczenie

„Kocham Was!”. Urodził się jako wcześniak. Przeżył i napisał list do rodziców. Akcja szpitala we Wrocławiu

Polecane