Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Woda

Woda

Woda

Woda, nawadnianie
15.06.2024 16:50 Tyle wody trzeba pić w ciągu dnia. GIS podaje normy

Nawadnianie się jest bardzo ważne, zwłaszcza w upalne dni. Niedobór płynów w naszym organizmie może wiązać się z odwodnieniem, które jest niebezpieczne zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.Ile zatem trzeba dziennie pić wody? Główny Inspektorat Sanitarny opublikował zalecenia.

Mleko - napój nawadniający
30.05.2024 08:42 Nawadnia lepiej od wody. Ten napój pij w upały

Prawidłowe nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne, nie tylko w upalne dni. Przyjęło się, że produktem najlepiej nawadniającym jest woda. Jednak najnowsze badania donoszą, że są inne - lepsze - napoje. 

Szklanka wody
05.05.2024 14:27 Dodaję to do wody i mam domowy energetyk. Działa lepiej niż kawa

Słyszeliście kiedyś o napoju switchel? Pokochały go gwiazdy Hollywood! Możesz przygotować go w domu samemu, potrzebujesz tylko kilku składników i szklanki wody!

Woda, zanieczyszczenia
09.04.2024 14:51 "Wieczne chemikalia" wykryte w polskich wodach. Powodują wiele chorób

“Wieczne chemikalia”, powodujące wiele chorób, jak chociażby nowotwory czy problemy z tarczycą znajdują się w polskich wodach. Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy podkreśla, że w trakcie badań znacznie większy nacisk kładziony jest na wykrywanie tzw. syntetycznych zanieczyszczeń antropogenicznych, jak farmaceutyki, ale też związki per i polyfluoroalkilowe (PFAS).“Uwzględnienie nowych związków w ocenie wód może odmienić aktualny pogląd o stanie wód" - podkreśla PIG -PIB. Instytut poinformował, że ocenę stanu wód podziemnych przeprowadza się na podstawie wyników monitoringu stanu chemicznego. Czynność wykonywana jest cyklicznie co 3 lub 6 lat.