Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zwolnienie Lekarskie

Zwolnienie Lekarskie

zwolnienie lekarskie

zestresowana kobieta
11.04.2024 11:46 Rekordowa liczba L4 z tej przyczyny. Niepokojący trend w Polsce

Wojna w Ukrainie, inflacja, izolacja z powodu koronawirusa – wszystkie te rzeczy odbiły się na zdrowiu psychicznym Polaków. W zeszłym roku psychiatrzy wystawili ponad milion zwolnień. Tak źle jak teraz nie było jeszcze nigdy.To, że Polacy chodzą do psychiatry i nie wstydzą się tego, to dobra wiadomość. Zła jest taka, że niekiedy docierają tam bardzo późno, kiedy kryzys lub zaburzenie jest już tak silne, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. W zeszłym roku w takiej lub podobnej sytuacji znalazło się co najmniej 1,4 miliona osób – a to tylko ci, którzy sięgnęli po pomoc.

chory pracownik
16.02.2024 13:01 Zmiany w zwolnieniach lekarskich. Ile pieniędzy dostaniemy na L-4?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, podczas zwolnienia lekarskiego pracownik otrzymuje 80 proc. wynagrodzenia. W nowym rządzie pojawił się pomysł, aby to zmienić. Czy pracownicy będą zadowoleni? 

zwolnienie lekarskie
10.01.2024 15:36 Przysługuje Ci 5 dni wolnego. Wykorzystać je możesz tylko w tym przypadku

Dzięki nowelizacji Kodeksu pracy wielu z nas przysługuje 5 dni wolnego na rok. Trzeba jednak spełnić te warunki. Kto może z niego skorzystać? 

chory mężczyzna
23.10.2023 19:37 Czy lekarz może wystawić nam zwolnienie z pracy na kilka dni wstecz?

Niekiedy zdarza się, że potrzebujemy zwolnienia lekarskiego wypisanego „do tyłu”. Czy lekarz może wypisać L4 z datą wsteczną Odpowiadamy.  

chora kobieta
14.10.2023 15:05 Lekarz dał Ci zwolnienie? Co Twój pracodawca widzi na L4?

Chcesz wziąć zwolnienie, ale nie chcesz, żeby ktokolwiek dowiedział się, na co chorujesz. Czy pracodawca może dowiedzieć się o przyczynie zwolnienia lekarskiego pracownika albo zweryfikować, jaka choroba uniemożliwiła obecność w pracy? Co w sytuacji L4 z powodu nadużycia alkoholu? Wyjaśniamy, co konkretnie dokument przygotowany przez lekarza ujawnia o pracowniku.