Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Uroda i pielęgnacja > Ten krem kosztuje grosze, a działa jak laser na przebarwienia
Adrianne  Mazurek
Adrianne Mazurek 26.05.2024 10:06

Ten krem kosztuje grosze, a działa jak laser na przebarwienia

Krem na przebarwienia
Fot. Canva

Przebarwienia na skórze pojawiają się na skórze najczęściej po lecie lub wraz z wiekiem. Mogą przyjmować formę drobnych piegów lub obejmować większe obszary - takie zazwyczaj obserwujemy na czole i policzkach. Ten krem, za mniej niż 10 zł, skutecznie radzi sobie z przebarwieniami na skórze.

Skąd się biorą przebarwienia?

Zmiany pigmentacyjne na skórze, inaczej przebarwienia, mogą przybierać różną barwę - od jasnych, poprzez ciemnobrązowe, a także czerwonawe czy różowe. Różowe zmiany są najczęściej efektem zmian trądzikowych. Przebarwienia tworzą się w wyniku nadprodukcji melaniny. Są one płaskie i wyraźnie ciemniejsze od otaczającego je koloru skóry. 

Melanina jest naturalnym pigmentem produkowanym przez skórę, a dokładnie przez melanocyty. Ich aktywność zależy od naszej karnacji, która jest uwarunkowana genetycznie. Na produkcję melaniny wpływ mają także promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza oraz aktywność hormonów. 

Wyróżniamy przebarwienia różnego rodzaju - pozapalne, posłoneczne, będące efektem zaburzeń hormonalnych oraz przebarwienia genetyczne. 

 

Jak zapobiegać przebarwieniom na skórze?

Przede wszystkim należy chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym, a w tym celu należy stosować kremy z filtrem SPF, także w pochmurne dni i zimą - wtedy również promienie słońca mogą spowodować przebarwienia na twarzy. Latem, aby krem z filtrem działał, należy często powtarzać aplikację.

Poza tym należy unikać latem kuracji retinolem, zabiegów laserowych oraz z kwasami AHA. Niektóre leki również mogą powodować przebarwienia, zwłaszcza jeśli przyjmujemy je i wystawiamy się na ekspozycję na słońce.

Zobacz też: Każdej jesieni miałam ten sam problem z suchą skórą. Znalazłam niezawodny sposób

Regularne nawilżanie twarzy również pomaga zachować ją w dobrej kondycji, co może przekładać się na mniejsze ryzyko powstawania przebarwień.

Krem za mniej niż 10 zł na przebarwienia

Mowa o Retinobazie 1700, która kosztuje 9 zł za tubkę o pojemności 30 g. Jest to krem z witaminą A o wysokiej zawartości substancji aktywnej - 1% retinolu w postaci estru.

Krem wykazuje właściwości nawilżające, regenerujące, redukujące zmarszczki oraz powoduje redukcję przebarwień skóry. Witamina A zapobiega starzeniu się skóry, a także łagodzi zmiany trądzikowe i działa przeciwzapalnie. Krem szybko się wchłania, ale należy stosować go na noc, najlepiej raz dziennie. Nie zaleca się przekraczać 2 aplikacji dziennie. Preparat należy aplikować na twarz lub punktowo na wybrany obszar ciała i wmasować aż do wchłonięcia. 

Należy pamiętać, aby nie stosować jej jednocześnie z innymi preparatami zawierającymi witaminę A (retinoidy), a także - unikać słońca przy jej stosowaniu i zabezpieczać się kremami z wysokim filtrem SPF.

Zobacz też:

Koktajl odmładzający. Wymieszaj te składniki i wypij, a skóra odzyska sprężystość

Domowy sposób na gładką skórę. Wystarczą te dwa produkty

Wczesny objaw raka trzustki, o którym nikt nie mówi. Ból w tym miejscu to powód do niepokoju

Polecane