Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > W ostatnim wywiadzie Jerzy Stuhr otwarcie mówił o chorobach i śmierci. Poruszające słowa
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 10.07.2024 11:44

W ostatnim wywiadzie Jerzy Stuhr otwarcie mówił o chorobach i śmierci. Poruszające słowa

Jerzy Stuhr nie żyje
Fot. East News/ Paweł Wodzyński

Jerzy Stuhr nie żyje. Legendarny aktor zmarł w wieku 77 lat. Na przestrzeni lat sporo chorował. Przeszedł m.in. udar i zawał serca. W jednym z ostatnich wywiadów w lutym tego roku otwarcie opowiadał o wizji śmierci oraz swoich chorobach.

W połowie lutego tego roku Jerzy Stuhr gościł w programie Mariusza Szczygła “Rozmowy NieWygodne” w TVP Info. W szczerych słowach opowiedział wówczas o swoim podejściu do śmierci i chorobach.

To był ostatni telewizyjny wywiad Jerzego Stuhra

To był ostatni telewizyjny wywiad Jerzego Stuhra. Aktor pojawił się w programie Mariusza Szczygła w TVP “Rozmowy NieWygodne”. W szczerym wywiadzie nie zabrakło trudnych tematów, m.in. odnośnie przebytych chorób, ale też śmierci. Pierwszą diagnozę aktor usłyszał w 2011 r. zgłaszając się do specjalisty z męczącą chrypką, która jest typowym objawem nowotworu krtani. Mimo że nie dawano mu szans, pokonał chorobę na następne kilka lat.

W rozmowie z Mariuszem Szczygłem aktor powrócił do tamtego momentu, gdy dowiedział się, że choruje na nowotwór krtani.

"Tak się złożyło, że moja córka była w ciąży, a ja wtedy zachorowałem. Pomyślałem sobie, że muszę "dotrzeć" do momentu, aż dziecko się urodzi. Wyszedłem ze szpitala w dniu, w którym wnuczka przyszła na świat" wspominał Jerzy Stuhr w rozmowie z Mariuszem Szczygłem. 

Od jutra kupisz to mięso tanio w Lidlu. Odchudza i zawiera mnóstwo witamin 14. emerytury trafią jesienią na konta emerytów. Wiadomo, ile wyniosą "czternastki"

W trakcie walki z chorobą nauczył się mnóstwo pokory

Aktor otwarcie mówił o tym, że w trakcie walki z chorobą nauczył się mnóstwo pokory, nazywając ją “nauczycielką”. Powiedział też, że oswoił się z wizją śmierci.

“Swoje też trzeba robić. Różnie ze mną bywało w tym czasie, ale jakoś tak się składa, że zawsze się wymigam. Wiedziałem, że wszystko za chwilę może się skończyć. Z drugiej strony wierzyłem, że jeszcze jestem w stanie to przewalczyć” - powiedział.

Aktor zdradził, że w czasie choroby ważył tylko 62 kg. Osłabiony wygląd tłumaczył dobrą charakteryzacją.

W ostatnich latach Jerzy Stuhr bardzo dużo chorował

W ostatnich latach uwielbiany z wielu ról Jerzy Stuhr mocno podupadł na zdrowiu. We wrześniu 2011 r. trafił do szpitala. Wtedy okazało się, że ma nowotwór krtani. Kilka lat później doznał udaru mózgu. Aktor przeszedł również zawał serca.

W 2023 r. syn aktora - Maciej Stuhr w rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim przekazał informację, że jego tato przebywał w ciężkim stanie na OIOM - ie Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc w Zakopanem. We wtorek, 9 lipca Maciej Stuhr w rozmowie z serwisem Onet potwierdził informację o śmierci Jerzego Stuhra. Jerzy Stuhr miał 77 lat. Pozostawił po sobie mnóstwo świetnych filmowych, teatralnych oraz dubbingowych ról.

Czytaj też:

Jerzy Stuhr nie żyje. Wiadomo, jaka była przyczyna śmierci

Nie żyje twórca przeboju "Zegarmistrz światła". Tadeusz Woźniak jeszcze niedawno snuł zawodowe plany

Nie żyje 27-letni mistrz świata. Media: popełnił samobójstwo
 

Jerzy Stuhr nie żyje. Wiadomo, jaka była przyczyna śmierci
Jerzy Stuhr nie żyje
Smutna wiadomość dotarła do mediów. Nie żyje Jerzy Stuhr. Legendarny aktor miał 77 lat. Przez długi czas zmagał się z problemami zdrowotnymi, przeszedł dwa zawały serca, udar mózgu. Swego czasu wygrał walkę ze złośliwym nowotworem przełyku.  Wiadomość o jego śmierci potwierdził z Onetem syn aktora, Maciej Stuhr.Jeszcze w lutym tego roku Jerzy Stuhr był gościem Mariusza Szczygła, gdzie w programie TVP  “Rozmowy (nie)wygodne opowiedział o trudnej walce z nowotworem. Aktor podkreślił, że „choroba jest dobrą nauczycielką pokory” i dzięki niej nauczył się „słuchać ludzi i lekarzy”. “Swoje też trzeba robić. Różnie ze mną bywało w tym czasie, ale jakoś tak się składa, że zawsze się wymigam” – mówił. W ostatnich miesiącach: czerwcu i lipcu przedstawienia z udziałem aktora zostały odwołane.
Czytaj dalej
Na to chorował aktor ze "Świata według Kiepskich". Feliks Szajnert walczył o życie
Feliks Szajnert, śmierć
Kilka dni temu media obiegła wiadomość o śmierci Feliksa Szajnerta, który przez prawie 50 lat związany był z teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Serialowi widzowie zapamiętali go również z hitowego serialu Polsatu “Świat według kiepskich”.Choć bezpośrednia przyczyna śmierci 79-letniego aktora nie została podana do wiadomości publicznej, Szajnert zmagał się z bardzo poważną chorobą, która niestety dotyka rzesze Polaków. Pod koniec 2022 r. aktor przeszedł udar mózgu. Według szacunków lekarzy, to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów.
Czytaj dalej