Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie Psychiczne > Nie żyje 27-letni mistrz świata. Media: popełnił samobójstwo
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 05.07.2024 11:41

Nie żyje 27-letni mistrz świata. Media: popełnił samobójstwo

Nugzari Curcumia
Fot. Facebook/ United World Wrestling

Nie żyje gruziński  27-letni mistrz świata, zapaśnik Nugzari Curcumia. W 2019 r. został mistrzem świata w kategorii do 55 kg. Według nieoficjalnych informacji mężczyzna popełnił samobójstwo. 

Nugzari Curcumia był jednym z najbardziej utytułowanych zapaśników w kategorii do 55 kg. Miał na swoim koncie mnóstwo sukcesów i medali mistrzostw świata, jak i mistrzostw Europy. Specjalizował się w stylu klasycznym, z kolei w 2019 r. wywalczył mistrzostwo świata, pokonując w finale turnieju w Astanie Japończyka Shotę Ogawę.

Nie żyje 27-letni mistrz świata, Nugzari Curcumia

27-latek przez wiele lat był na podium mistrzostw świata. Na swoim koncie miał srebrne medale z turniejów w 2021 i 2023 r. oraz brązowe z imprez rozgrywanych w latach 2018 i 2021. Dwa lata temu na mistrzostwach Europy zajmował drugą pozycję.

Niestety, jak przekazała gruzińska federacja, 27-letni sportowiec został znaleziony martwy w swoim domu w rodzinnej miejscowości Chobi. Obecnie trwa sekcja zwłok, która ma ustalić przyczyny śmierci zapaśnika.

Nowe świadczenie zamiast 800 plus. Wyniesie 1700 zł i obejmie każdego Grzegorz Bloch nie zmarł nagle. Prokuratura zajęła się sprawą śmierci

Nieoficjalnie: Popełnił samobójstwo

Jak podają lokalne media, 27-latek miał popełnić samobójstwo, a jako jedną z przyczyn wymienia się sytuację rodzinną, bo 27-letni sportowiec w krótkim czasie stracił mamę i tatę.

Zapaśnik uchodził za nadzieję medalową Gruzji na nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Paryżu, mimo że musiałby wystartować w innej kategorii.

Specjalizacją Gruzina był styl klasyczny

Specjalizacją Gruzina, który w 2019 roku wywalczył mistrzostwo świata, był styl klasyczny. W finale turnieju w Astanie Curcumia pokonał Japończyka Shotę Ogawę. Dzięki temu zdobył  największy sukces w karierze.

Nuzgari Curcumia był jednym z najlepszych zapaśników w kategorii do 55 kilogramów w ostatnich latach. Od 2018 roku udało mu się uzbierać aż cztery medale mistrzostw Europy (trzy brązowe i jeden srebrny) oraz pięć mistrzostw świata (dwa srebrne, dwa brązowe i jeden złoty). Ten najważniejszy zdobył w 2019 roku w Nur-Sułtanie, pokonując Kazacha Chorłana Żakanszę.

Czytaj też:

Grzegorz Bloch nie żyje. Są już wyniki sekcji zwłok stylisty gwiazd

Nie żyje Radosław Kulik. Gwiazdor disco-polo miał 53 lata

Masowe zatrucie w nadmorskiej Pogorzelicy. Zmarł pracownik ośrodka wypoczynkowego