Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Profilaktyka i leczenie > Wiadomo, na co chorował Janusz Rewiński. Przyjaciel twierdzi, że nie chciał się leczyć
Daria  Siemion
Daria Siemion 06.06.2024 16:30

Wiadomo, na co chorował Janusz Rewiński. Przyjaciel twierdzi, że nie chciał się leczyć

Janusz Rewiński
Fot. East News / Piotr Kowalczyk

Do mediów dotarła niedawno wstrząsająca informacja o śmierci Janusza Rewińskiego, jednego z najlepszych polskich aktorów, odtwórcy kultowej roli Stefana "Siary" Siarzewskiego z filmu Killer. O tym, jak wyglądały jego ostatnie lata i na co chorował, opowiedział Krzysztof Piasecki, przyjaciel aktora.

Na co chorował Janusz Rewiński?

Krzysztof Piasecki w rozmowie z "Faktem" opowiedział o bliskiej relacji, jaką tworzył ze zmarłym Januszem Rewińskim. Piasecki poruszył temat m.in. początków ich kariery oraz problemów zdrowotnych, z którymi zmagał się Rewiński.

– Janusz miał pierwsze załamanie stanu zdrowia po całym cyklu "Plam". Wylądował wtedy w szpitalu. Potem się dowiedziałem, że to chodziło o rodzaj cukrzycy – zdradził satyryk.

Piasecki wyznał też, że kiedy pytał Rewińskiego, czy ten bada cukier, ten zawsze mówił, że nie. Nie wiadomo, jednak czy cukrzyca miała bezpośredni związek ze śmiercią aktora. Rewiński zmarł w wieku 74 lat.

Janusz Rewiński w Sejmie
Janusz Rewiński – satyryk, aktor, polityk Fot. East News / Piotr Kowalczyk
Czy cukrzyca jest odwracalna? Tak, ale tylko pod pewnym warunkiem Cukrzyca wśród dzieci. Polscy naukowcy chcą być pionierami w jej zapobieganiu

Przed śmiercią Rewiński zamieszkał na wsi

Krzysztof Piasecki powiedział redakcji "Faktu", że Rewiński już dawno temu wycofał się z show-biznesu. Znany aktor uciekł od miejskiego zgiełku i postanowił zamieszkać na wsi w okolicach Mińska Mazowieckiego. 

Rewiński na aktorskiej emeryturze zaczął hodować zwierzęta. Jego gospodarstwo miało 16 hektarów. Artysta tłumaczył Piaseckiemu, że dobrze mu samemu i nie potrzebuje towarzystwa. Remontował stary dom.

– Mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał, drewno na zimę –  mówił w wywiadzie z  ShowNews.

Janusz Rewiński nie żyje

Janusz Rewiński zmarł 1 czerwca 2024 roku. O śmierci aktora na portalu X poinformował jego syn Jonasz Rewiński. "Pożegnanie, którego miało nie być" – napisał. Mężczyzna przekazał, że jego tata "stoczył walkę", ale "nie dał rady".


Syn aktora dodał, że jego tata przez lata dawał wszystkim radość. "Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło" – zakończył swój post.

Zobacz też:
Patryk Vega schudł 57 kilogramów. Swoją dietę oparł na dwóch składnikach
Miała 39 lat, świetną formę i udar. Opowiedziała swoją historię, by przestrzec innych

Nowy lek na odchudzanie podbija rynek. Ma być lepszy niż Ozempic