Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Problemy cywilizacyjne > Patryk Vega schudł 57 kilogramów. Swoją dietę oparł na dwóch składnikach
Daria  Siemion
Daria Siemion 27.05.2024 09:21

Patryk Vega schudł 57 kilogramów. Swoją dietę oparł na dwóch składnikach

Patryk Vega
Fot. East News / Tricolors

Patryk Vega to jeden z najbardziej znanych i kontrowersyjnych reżyserów w Polsce. Na jego koncie znajdują się hity takie jak “Pitbull” czy “Polityka”. Filmowiec zszokował wszystkich, kiedy schudł ponad 50 kg. Jak mu się to udało? Jak schudł Patryk Vega?

– Zrobiłem to dla zdrowia. Kiedy miałem 30 lat, nie przeszkadzała mi nadwaga. Ale kiedy skończyłem 40, zacząłem się z tym czuć fatalnie. Byłem permanentnie zmęczony i śpiący. Czułem się więźniem własnego ciała – mówił w wywiadzie z portalem Plejada.

Patryk Vega – dieta

Jednym z najważniejszych elementów redukcji masy ciała Patryka Vegi była dieta. Reżyser przyznał w jednym z wywiadów, że opierała się ona głównie na dwóch składnikach: warzywach i mięsie, które filmowiec spożywał 5 razy dziennie o stałych godzinach. Jak podkreślił, nawyki zmienił na stałe.

– Zrozumiałem, że nigdy w życiu nie będę mógł jeść jak wcześniej i zmieniłem nawyki żywieniowe. Będę na diecie do końca życia, jeśli chcę to utrzymać. Ważę się co tydzień. Jeśli zobaczę, że przybędzie mi 0,5 kg, to na pewno zapali mi się czerwona lampka – mówił w wywiadzie z Jastrząbpost.

Patryk Vega – z lewej strony szczupły, z prawej z nadwagą
Metamorfoza Patryka Vegi Fot. East News / Paweł Wodzyński
Leki na odchudzanie – czym są? Skład, efekty działania, rodzaje Lek na odchudzanie, stosowany przez Adele, skuteczniejszy niż popularny Ozempic!

Patryk Vega – treningi

Do restrykcyjnej diety Patryk Vega dorzucił kilka treningów w tygodniu. Nie zawsze były to jednak wyciskające pot treningi typu cardio, bieganie, ale również te lżejsze, np. wspinaczka. Reżyser zorganizował też w swoim biurze na warszawskim Wilanowie profesjonalną siłownię – przyjeżdża tam do niego trener i razem trenują.

Patryk Vega odstawił używki

Filmowiec w wywiadzie z dwutygodnikiem "Party" zdradził, że nie pije alkoholu i nie pali papierosów, co ma wpływ na całe jego życia, odchudzanie również. W intymniej rozmowie Patryk Vega wyznał, że używki zastąpił modlitwą.

– Modlitwą rozpuszczam te wszystkie złe rzeczy, obciążające mnie podczas robienia dokumentacji do filmu. Kiedyś robiłem to przy użyciu alkoholu, ale już od dziesięciu lat jestem abstynentem, nie palę też papierosów. Poranek zaczynam od modlitwy, to mi ustawia cały dzień i proces tworzenia. Modlitwą kończę też dzień – przed snem czytam fragment Ewangelii – mówił w rozmowie z "Party".

Historia Patryka Vegi może być inspiracją dla innych osób, które walczą z nadwagą lub otyłością. Jest dowodem na to, że dzięki rozsądnemu podejściu można osiągnąć nie tylko spektakularne efekty, ale również trwałe. Wymaga to jednak samodyscypliny, której reżyserowi na pewno nie brak.

Zobacz też:

Był najgrubszym człowiekiem świata. “Próbowałem odebrać sobie życie”

Operacja zmniejszenia żołądka. Kto się do niej kwalifikuje?

Nowy lek na odchudzanie podbija rynek. Ma być lepszy niż Ozempic

Polecane