Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Nie żyje znany muzyk. "Walczył z chorobą jak kaszubski twardziel"
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 09.05.2024 16:10

Nie żyje znany muzyk. "Walczył z chorobą jak kaszubski twardziel"

Marian Hilla, Poparzeni Kawą Trzy
Fot. Facebook/ Poparzeni Kawą Trzy

Nie żyje Marian Hilla, dziennikarz, muzyk i menadżer polskiego zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Zmarł w wieku 52 lat po ciężkiej chorobie.

Informację o śmierci artysty przekazała grupa Poparzeni Kawą Trzy. “Drodzy! Nasz kochany Marianek już dla Was nie zagra. Bardzo nam go brakuje. Walczył ze swoją chorobą jak kaszubski Twardziel. Do końca był dzielny. Niebywały” - czytamy na Facebooku zespołu.

Nie żyje Marian Hilla, muzyk grupy Poparzeni Kawą Trzy

Marian Hilla zmarł 9 maja w wieku 52 lat. Przyjaciele z grupy Poparzeni Kawą Trzy, w którym Hilla był saksofonistą i menadżerem zdradzili jedynie, że artysta zmagał się z ciężką chorobą. “Walczył ze swoją chorobą jak kaszubski Twardziel. Do końca był dzielny. Niebywały” - napisali członkowie grupy w facebookowym wpisie.

“Jesteśmy dumni z tego, że wybrał być z nami przez osiemnaście lat. Tworzyć, grać, koncertować, imprezować, pomagać, prowadzić sprawy menadżerskie. Być człowiekiem orkiestrą. Przytulamy wszystkich jego bliskich” - czytamy.

Przygotuj stopy na lato. Podolog radzi, jak zadbać o paznokcie u stóp Pestycydy w pomidorach z popularnych dyskontów. W których jest najwięcej chemii?

Hilla był muzykiem oraz dziennikarzem

Poza tym, że Hilla był muzykiem, związany był z dziennikarstwem, gdzie pracował w radiu RMF FM.

“Kiedy dowiedziałem się o śmierci Mariana, przed głowę przeleciały mi jego obrazy. Tylko radosny, tylko z ogromnym uśmiechem na twarzy, tylko w dobrym nastroju. Takiego go poznałem w radiu i takiego zapamiętam. Człowieka radosnego, życzliwego o wspaniałym ogromnym sercu” - wspomina Dariusz Woźniak, dyrektor handlowy działu sprzedaży Grupy RMF.
 

Poparzeni Kawą Trzy: Kiedy powstał zespół?

Wzruszających słów nie zabrakło również od kolegów z grupy. W mediach społecznościowych muzyka i dziennikarza pożegnał również gitarzysta grupy, Mariusz Gierszewski.

“Ciężko coś napisać. Mariankowy saksofon gra już w innym świecie” - napisał, zdradzając też, jak bardzo Marian Hilla zaangażowany był w działalność grupy.

"To on stał za komercyjnym sukcesem Poparzonych Kawą Trzy. Wychodził, wydzwonił, wypracował to co dziś składa się na tę markę. Jego monty-pythonowe poczucie humoru udzielało się nam w busie. Marian, ciśnij tam piknie dalej w E-molu Jezusickowi i Maryjce - czytamy na Facebooku.

Poparzeni Kawą Trzy to polski zespół pop-rockowy oraz ska założony w 2005 r.  Składa się z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Grupa powstała na konferencji prasowej w Sejmie. Pierwszy album zatytułowany  Musculus Cremaster, muzycy wydali dopiero w styczniu 2011. W tym samym roku otrzymali nagrodę dziennikarzy na festiwalu TOPtrendy 2011 oraz zwyciężyli w konkursie Przebojem na antenę w Hajnówce.

Czytaj też:

Nie żyje bokser znokautowany na ringu. Miał 27 lat, osierocił dwójkę dzieci

Zmarła 35-letnia finalistka programu "MasterChef". Przegrała walkę z nowotworem

Nie żyje najstarszy człowiek na świecie. Poznaj jego przepis na długowieczność

 

Polecane