Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Znany syrop dla dzieci wycofany w trybie pilnym. GIS alarmuje Polaków
Piotr Cieciuch
Piotr Cieciuch 18.10.2023 12:18

Znany syrop dla dzieci wycofany w trybie pilnym. GIS alarmuje Polaków

dziecko
canva

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał z obrotu popularny ziołowy syrop dla dzieci. Przyczyną jest skandaliczna wręcz pomyłka producenta leku – w opakowaniu syropu znalazł się zupełnie inny preparat. którego spożycie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka! Apelujemy o czujność!

Lek uspokajający trafił do opakowania syropu dla dzieci!

Państwowa Inspekcja Sanitarna podczas kontroli odkryła, że w opakowaniu syropu ziołowego  „Balsam Jerozolimski dla dzieci” omyłkowo znalazła się butelka z leku Antinervinum.

W związku z powyższym, w przypadku niezwrócenia uwagi na oznakowanie butelki zamieszczonej wewnątrz kartonika, istnieje ryzyko spożycia produktu leczniczego zamiast suplementu diety” – czytamy w komunikacie

„Balsam Jerozolimski dla dzieci” jest to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia dla dzieci. Wskazaniem do stosowania go są stany przeziębienia, grypa i infekcje dróg oddechowych.

 Antinervinum to lek uspokajający, stosowany w stanach nadpobudliwości nerwowej, stanach napięcia i niepokoju – przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Preparat zawiera alkohol, więc podawanie go dzieciom jest niewskazane

Projekt bez nazwy - 2023-10-18T115632.688.png

GIS wycofał z obrotu wadliwą partię suplementu diety na odporność! GIS wycofał dwa ważne leki. Sprawdź, czy nie masz ich w domowej apteczce!

Nr. serii wycofanej ze sprzedaży

   • Produkt: „Balsam Jerozolimski dla dzieci” suplement diety 200ml
   • Numer partii: 220602
   • Data minimalnej trwałości: 05. 2024
   • Producent: Prowincja Polska Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Bonifraterska 12, 00-213 Warszawa (aktualnie Boni Fratres Pharmaceutical Sp. z o.o., ul. Krakowska 50/4, 31-066 Kraków)

Co było przyczyną pomyłki?

Wciąż nie mamy odpowiedzi na to pytanie. GIS poinformował, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie wszczął postępowanie, którego celem jest wycofanie z obrotu wadliwej partii leku.  

 

Polecane