Masz takie zmiany na pośladkach? Nie obejdzie się bez wizyty u lekarza
Trądzik dotyczy nie tylko wieku młodzieńczego i nie tylko twarzy. Zmiany skórne pojawiają się też na szyi, plecach, a nawet pośladkach. Problem ten może być trudno rozwiązać samodzielnie. Warto więc odłożyć wstyd na bok i zgłosić się z tym problemem do lekarza.
Według szacunków trądzik dotyka aż od 80 do 100% osób pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Co ciekawe, trądzik występuje u 3% mężczyzn i 5% kobiet powyżej 40. roku życia. Jeśli borykamy się z takim problemem, nie bagatelizujmy go.
Dlaczego na pośladkach pojawiają się krostki?
Problem pryszczy na pośladkach dotyczy wielu osób. Zazwyczaj zmiany skórne pojawiają się, gdy skóra jest narażona na kontakt z drażniącymi substancjami (np. płyn do prania) i nienaturalnymi materiałami. Przegrzewa się, znosi ucisk, a to odbija się na jej kondycji. Konsekwencją są nie tylko krostki, ale i otarcia, odparzenia, a nawet ropne, bolesne i swędzące rany.
Wypryski na pośladkach mogą pojawić się też w wyniku zatkania gruczołów łojowych, infekcji bakteryjnej oraz przytkania meszków włosowych. Problem może generować też spocona skóra.
Włosy na kobiecych rękach to często objaw choroby. Tu nie wystarczy depilacja, trzeba iść do lekarza Scrollujesz Facebooka przez długie godziny? Odbija się to nie tylko na oczachCo na krosty na pupie?
Przede wszystkim należy zadbać o to, by garderoba składała się z naturalnych, oddychających materiałów. Warto też zadbać o wzmożoną higienę – częstsze prysznice mogą zapewnić ulgę – a stosowanie hypoalergicznych kosmetyków i środków do prania – z czasem mogą pozwolić zapomnieć o tym problemie.
Do leczenia pryszczy na pośladkach sprawdzają się też preparaty o działaniu miejscowym. Warto jednak zgłosić się po pomoc do lekarza, by wprowadził odpowiednie leczenie. Preparaty, które rozprawią się z tym problemem, często są przepisywane na receptę.
Domowy sposoby na trądzik na pośladkach
Pomocny w walce z pryszczami na pośladkach może okazać się olejek z drzewa herbacianego, który ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Warto jednak pamiętać, że olejki należy rozrabiać z innymi kosmetykami ze względu na dużą siłę działania. Można wymieszać go z olejkiem lub żelem aloesowym.
Zobacz też:
Dwulatka z guzem jajnika. Ginekolożka alarmuje, że zapotrzebowanie jest ogromne
Masz problem z nadmiernym poceniem się? To może być poważna choroba serca
W sezonie jesiennym bierzemy je garściami. Nie wiemy, że mogą podziurawić jelita