Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Natalia Niemen podzieliła się przejmującym wpisem. Jej córka jest poważnie chora
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 11.06.2024 16:00

Natalia Niemen podzieliła się przejmującym wpisem. Jej córka jest poważnie chora

Natalia Niemen, Zespół Noonan
Fot. East News/ Marcin Wziontek

Natalii Niemen nie trzeba nikomu przedstawiać. Córka Czesława Niemena podobnie jak ojciec związała swoje życie z muzyką i sceną. Choć udziela się na wiele tematów w mediach społecznościowych, rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym.

Tym razem Natalia Niemen uzewnętrzniła się odnośnie swojej córki, a dokładnie jej choroby. Sprowokował ją do tego komentarz jednej z internautek. Latorośl artystki cierpi na Zespół Noonan. Czym dokładnie jest ta choroba?

Córka Natalii Niemen cierpi na poważną chorobę

Natalia Niemen jest artystyczną duszą.  Śpiewa, komponuje i fotografuje. Jest również mamą trójki dzieci. Choć prowadzi media społecznościowe, rzadko opowiada w nich o swoich bliskich. Tym razem sprowokował ją do tego komentarz jednej z internautek, która skomentowała występ Niemen - nawiązując do chorób dzieci, które brały udział w koncercie.

W Natalii Niemen zagotowało się i podkreśliła, że nie daruje nikomu, kto wyśmiewa chore dzieci. Nawiązała tym samym do poważnej choroby swojego dziecka. Córka artystki cierpi na genetyczne zaburzenie wielonarządowe, tzw Zespół Noonan. Objawia się ono niskim wzrostem, ale również opóźnieniem w rozwoju intelektualnym i fizycznym, charakterystycznych rysów twarzy, ale też wad serca, które wymagają operacji. Wśród objawów wymienia się też deformacje mostka, koślawość łokci czy skoliozę.

Ta maść kosztuje mniej niż 10 zł. Wygładzi zmarszczki i nierówności skóry Niedobór tej witaminy niszczy kości i zaburza krzepliwość krwi. Jest potrzebna dorosłym i dzieciom

Natalia Niemen zamieściła osobisty wpis

W mediach społecznościowych gwiazdy nie zabrakło osobistego i emocjonalnego komentarza Niemen.

"Słuchajcie! Zniosę każdą potwarz i plucie. Ale nie daruję nikomu, kto się wyśmiewa chore dzieci! Wiecie, że moje trzecie dziecko ma wadę genetyczną, zespół Noonan. Jestem w temacie, jak mało kto" – napisała Niemen. 

Córka Czesława Niemena postanowiła udostępnić też wizerunki hejterów, w tym jednej z kobiet, która w krytyczny sposób wypowiedziała się o wspomnianym koncercie.

"Ten babsztyl skomentował moje z Michałem Zatorem improwizowanie na poezji, na głosy, altówkę i harfę celtycką. Koncert miał miejsce we Wrocławiu we wrześniu zeszłego roku. Graliśmy dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i z innymi cierpieniami. Nie wspomnę, że to właśnie tacy odbiorcy, przez swoją inność i wrażliwość aż chłoną prawdziwą sztukę. Ale to jest wątek poboczny. Wystawiam tę babę na pośmiewisko. Poczytajcie. Tak, napisałam, jak napisałam i się tego nie wstydzę! Mam dość tych toksycznych zawistników w tym kraju! Zgłaszajcie ten profil!" – napisała w ostrych słowach Niemen.

Córka Natalii Niemen przeszła już kilka operacji

Widać, że dla Natalii Niemen jest to bardzo trudny temat, choć pierwszy raz o chorobie swojej córki opowiadała już w 2023 r. Danusia przeszła już kilka operacji serca i jak opowiadała Natalia, to jeszcze nie koniec. Choć oczywiście można zmniejszyć skutki choroby przez stosowanie rozmaitych terapii, na to schorzenie nie ma lekarstwa.

Warto podkreślić, że częstość Zespołu Noonan ocenia się na  1:1000 do 1:2500 żywych urodzeń. W diagnostyce różnicowej zespołu Noonan należy przede wszystkim uwzględnić zespół Turnera. Fenotypy obu zespołów są niezwykle podobne; znaczenie rozstrzygające ma badanie kariotypu (należy pamiętać o możliwości mozaicyzmu względem ilości chromosomów X w komórkach).

Czytaj też: 

Małgorzata Rozenek trafiła do szpitala. "Nie jestem w stanie nawet chodzić"

Gwiazda TVN jest ciężko chora. "Od kilku dni jeżdżę po SOR-ach"

Barbara z "Klanu" ma tętniaka. Gwiazda czeka na kolejną operację