Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie > Naturalna alternatywa dla botoksu - na jej punkcie oszalały kobiety na całym świecie!
Klaudia Jaroszek
Klaudia Jaroszek 16.09.2023 16:51

Naturalna alternatywa dla botoksu - na jej punkcie oszalały kobiety na całym świecie!

kobieta
canva.com

Każda kobieta dąży do pięknej, zadbanej cery. Szczególnej troski wymaga skóra twarzy, kiedy spada jej jędrność i sprężystość oraz pojawiają się pierwsze zmarszczki. Poza kuracjami pielęgnacyjnymi, kosmetykami oraz zabiegami medycyny estetycznej, istnieje nowa nieinwazyjna metoda, na punkcie której oszalały kobiety na całym świecie! Co to za sposób? Artykuł powstał na podstawie rozmowy z kosmetologiem Joanną Wolną, specjalistką kosmetologii holistycznej, właścicielką salonu ,,Oaza Piękna Duszy i Ciała”.

Taping twarzy – efektywny zamiennik botoksu

Coraz częściej panie korzystają z popularnego tapingu twarzy, jako alternatywa botoksu. Taping twarzy polega na oklejeniu zmarszczek specjalnymi, typowo przystosowanymi taśmami, które w efekcie mają zredukować niechciane zmarszczki. Jest to nieinwazyjny i nieskomplikowany zabieg, który można wykonać w gabinecie oraz samemu w domu. 

„Pacjentka powinna pozostawić je na minimum 6 godzin. Jeśli przyjdzie do nas późnym popołudniem, może po prostu pójść w nich spać. Prawidłowo przyklejone tejpy niwelują przede wszystkim zmarszczki mimiczne. Są szczególne polecane na zmarszczki marionetki, zmarszczki palacza oraz lwią zmarszczkę. Warto podkreślić, że jednorazowo możemy przykleić tejpy na maksymalnie dwa rodzaje problemu. Przykładowo możemy jednocześnie zastosować tejpy na zmarszczki palacza i lwią zmarszczkę.” – powiedziała kosmetolog Joanna Wolna.

Projekt bez nazwy (46).png
 

Skuteczne sposoby na zmarszczki w każdym wieku. Rozmowa z ekspertem Krem nawilżający do twarzy – czemu warto go stosować na co dzień?

Zastosowanie tapingu

Taping twarzy jest świetnym rozwiązaniem, który można stosować nie tylko na twarz, ale również na szyję. Rezultaty, jakie może przynieść regularne i poprawne stosowanie tapingu to:

  •  wspomożenie krążenia krwi i limfy, 
  •  wygładzenie zmarszczek,
  •  zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek, 
  •  ujędrnienie skóry,
  •  poprawa kondycji skóry, 
  •  zwiększenie elastyczności skóry,
  •  rozluźnienie mięśni

„Proponowałabym stosowanie tejpów co drugi dzień, jednak nawet ich codzienne użytkowanie nie powinno zaszkodzić. Warto podkreślić, że mocne naciąganie skóry przed przyklejeniem tejpa jest dużym błędem. Pacjentki często przed jego aplikacją intensywnie naciągają zmarszczkę, co przynosi efekt odwrotny od zamierzonego.” – powiedziała kosmetolog Joanna Wolna.

Masaż Kobido – świetne połączenie z tapingiem

Masaż Kobido pozwala zrelaksować mięśnie twarzy, poprawić owal twarzy i spłycić zmarszczki. Po takim zabiegu pacjent jest zrelaksowany, a twarz pięknie rozświetlona i odmłodzona. Zmarszczki mimiczne są spłycone, a także zmienia nam się kontur twarzy. Mięśnie policzkowe są znakomicie wymodelowane, a drugi podbródek się niweluje. Podnosimy owal twarzy, łącznie z powiekami. Masaż Kobido to naprawdę świetna alternatywa dla botoksu.[…]Ponadto, masaż Kobido poprzez pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny, pomaga zmniejszyć rozszerzone pory. - powiedziała kosmetolog Joanna Wolna.

Taping twarzy może stanowić oddzielny element lub można połączyć go właśnie z masażem Kobido dla wzmocnienia efektu. Dlatego coraz częściej te dwa zabiegi są łączone, tym samym dając lepszy rezultat. Dodatkowo masaż Kobido poza zastosowaniem estetycznym i pielęgnacyjnym dobrze sprawdzi się przy bólach głowy, bólach oczu, napięciach szczękowych, a nawet przy leczeniu bruksizmu.