Wyszukaj w serwisie
#PrawoiZdrowie choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > Najnowsze Wiadomości > Ostatnia wola Kołaczkowskiej. Rodzina postanowiła inaczej
Marta Uler
Marta Uler 28.07.2025 12:47

Ostatnia wola Kołaczkowskiej. Rodzina postanowiła inaczej

Pogrzeb Joanny Kołaczkowskiej
Na Powązkach pożegnano Joannę Kołaczkowską. Fot. KAPIF

O godz. 11:00 rozpoczęła się uroczystość pogrzebowa Joanny Kołaczkowskiej. W kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach zgromadził się tłum żałobników, którzy towarzyszyli artystce podczas jej ostatniej drogi. Wśród nich znaleźli się członkowie kabaretu Hrabi, najbliżsi przyjaciele i wielbiciele niezwykłego talentu aktorki. Od razu widać, że większość nie spełniła jednego z jej ostatnich życzeń.

  • Pogrzeb Joanny Kołaczkowskiej odbył się 28 lipca o godz. 11:00 w kościele na Powązkach
  • Rodzina zaapelowała o nieskładanie kondolencji i wsparcie Fundacji Avalon
  • Po mszy odbyła się świecka ceremonia oraz odprowadzenie na Cmentarz Wojskowy
  • Kołaczkowska zmarła 17 lipca po walce z nowotworem mózgu – miała 59 lat

Pogrzeb Joanny Kołaczkowskiej

28 lipca o godz. 11:00 odbył się pogrzeb artystki kabaretowej, Joanny Kołaczkowskiej. W dalszym ciągu trudno w to uwierzyć. Do kościoła na Powązkach zjechały tłumy jej fanów, przyjaciele i najbliższa rodzina. To niezwykle smutny widok. Wśród obecnych znaleźli się m.in. Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi oraz Adrianna Borek.

Asi zależało, żeby jej pogrzeb nie był bardzo pompatyczny. Wszystkimi nami miotają trudne uczucia, ale przychodzimy tu pełni nadziei, że Aśka nie skończyła życia, tylko je zaczęła – tymi słowami ksiądz rozpoczął mszę, jak podaje se.pl.

Po mszy świętej zaplanowano ceremonię świecką, po której nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Wojskowy. 

Przeczytaj też: Była promyczkiem. Lekarka opowiedziała o Joannie Kołaczkowskiej

Joanna Kołaczkowska zmarła w nocy z 16 na 17 lipca. Fot. KAPIF

Nie spełnili życzenia artystki

Członkowie kabaretu Hrabi przekazali, by podczas uroczystości nie składać kondolencji najbliższym członkom rodziny:

Rodzina Asi bardzo prosi, by podczas uroczystości nie składać kondolencji. Wszystkie dobre myśli i sama obecność są dla nich ogromnym wsparciem. Czują Waszą miłość i są za nią głęboko wdzięczni.

Rodzina poprosiła także, by zamiast kondolencji i wieńców dokonać wpłaty na Fundację Avalon, która pomaga osobom z niepełnosprawnościami. Żałobnikom udostępniono puszkę z kodem QR umożliwiającym szybki przelew. 

Joanna Kołaczkowska wspominała, że chciałaby, aby na jej pogrzebie ludzie ubrani byli kolorowo. Jednak większość osób, która przyszła dziś ją pożegnać, ubrana była klasycznie, a dominującym kolorem była czerń. Można więc powiedzieć, że w pewnym sensie nie spełniono jej ostatniej woli.

Przeczyta też: Joanna Kołaczkowska chorowała wcześniej? Skarżyła się na te objawy

Joanna Kołaczkowska – niespodziewana śmierć

Wiadomość o śmierci Joanny Kołaczkowskiej poruszyła całe środowisko artystyczne i tysiące fanów w Polsce. Tę druzgocącą informację przekazali członkowie kabaretu Hrabi, z którym była związana przez wiele lat. Kołaczkowska zmarła w nocy z 16 na 17 lipca, w wieku zaledwie 59 lat, wkrótce po diagnozie (kwiecień) glejaka

Choć potrafiła bawić publiczność do łez, w różnych wywiadach, np. w rozmowach z Alicją Resich czy „Twoim Stylem” otwarcie mówiła o tym, że od najmłodszych lat mierzyła się z samotnością i stratą. Śmierć ojca w dzieciństwie odebrała jej poczucie bezpieczeństwa, a mimo ogromnego poczucia humoru i energii scenicznej, w życiu prywatnym niosła ze sobą wiele emocjonalnego ciężaru. Publicznie poruszała temat depresji, uzależnień, przemijania i braku miłości. Mimo to nigdy nie traciła bliskości z ludźmi – dla wielu była uosobieniem wrażliwości i ciepła.

W oświadczeniu opublikowanym przez kabaret Hrabi napisano:

Postawiła po sobie ogromną wyrwę, której niczym nie da się zapełnić. W nas – ludziach, którzy byli z nią blisko, którzy dzielili z nią scenę i życie. I w świecie sztuki, który był jej przestrzenią, jej domem, jej oddechem, a ona była jego najpiękniejszym uosobieniem.

Taką ją pamiętajmy. Fot. Facebook

Przeczytaj też: Te badania mogą wykryć raka, zanim będzie za późno. Śmierć Kołaczkowskiej powinna być dla nas przestrogą

To najgorsze, co zdaniem lekarza możesz zrobić swojemu mózgowi
Światowy Dzień Mózgu
Zdrowie układu nerwowego
22 lipca obchodzimy Światowy Dzień Mózgu – święto ustanowione w 2014 roku przez Światową Federację Neurologii. W tym dniu warto poświęcić chwilę na refleksję nad zdrowiem tego ważnego organu i pochylić się nad zagadnieniem profilaktyki chorób neurologicznych.Brak snu, stres i używki to najbardziej szkodliwe połączenie dla zdrowia mózgu Sen, szczególnie w fazie REM, jest kluczowy dla regeneracji i oczyszczania mózgu z toksyn Nadmiar bodźców cyfrowych przeciąża układ nerwowy i zwiększa ryzyko zaburzeń psychicznych Mózg potrzebuje regularnej stymulacji – najlepsze są nauka, relacje społeczne i codzienne rytuały
Czytaj dalej
Nie chcesz już kawy? Oto 5 napojów, które są zdrowsze i równie pyszne
kubek
Kakao, cykoria i wiele innych to alternatywa dla kawy
Kawa ma wiele zalet – pobudza, poprawia koncentrację, jest też miłym porannym rytuałem. Ale coraz więcej osób zauważa, że ten napój nie służy im tak dobrze, jak kiedyś. Podrażniony żołądek, roztrzęsione nerwy, problemy ze snem – brzmi znajomo? Jeśli chcesz ograniczyć kofeinę albo całkowicie ją wyeliminować, nie musisz rezygnować z przyjemności. Poznaj pięć pysznych, aromatycznych napojów, które świetnie zastąpią poranną kawę – i zrobią to w zdrowszy sposób.Kawa nie jest dla każdego – może drażnić żołądek, powodować nerwowość i bezsenność Istnieją zdrowsze alternatywy, które nie zawierają kofeiny lub działają łagodniej Cykoria, kakao czy matcha – pyszne, ciepłe napoje, które z powodzeniem zastąpią kawę. Niektóre z nich nawet wspierają trawienie, odporność i koncentrację „Zastępniki kawy” możesz pić z napojem roślinnym – będą równie kremowe jak latte
Czytaj dalej