Poprawia cerę i odchudza. Modelki piją go litrami

Rosnącą popularnością cieszy się sok z selera. Przejawia zbawienne właściwości, szczególnie na cerę i jelita. Nie brakuje również głosów, że jest on eliksirem młodości. Jest także sporo sceptyków, szczególnie oryginalnego smaku koktajlu. Czy zatem pić sok selera codziennie? Takie właściwości prozdrowotne ma seler naciowy, sam sprawdź, jak wpłynie na twoje zdrowie.
Czy sok z selera naprawdę jest taki zdrowy?
Jeszcze kilka lat temu codziennie picie koktajli wykonanych ze zdrowych składników było jedynie fanaberią. Mało kto miał czas na to, aby szukać bio produktów, do tego łączyć je w odpowiednie, pod względem smakowym i zdrowotnym, soki. Do tego codzienne robienie takiej mieszanki też przysparza niemałych kłopotów.
Teraz nie brakuje przeróżnych kombinacji, a wiele z nich ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Sok z selera to jeden z nich. Jest to warzywo niskokaloryczne, a do tego wspiera cały organizm i jego prawidłowe funkcjonowanie. Zbawiennie wpływa na układ trawienny, a także na wygląd skóry. Jakie jeszcze ma supermoce?

Co musisz wiedzieć o koktajlach z selera?
Seler naciowy ceniony jest nie tylko w kuchni, ale również w medycynie naturalnej. Jego cechą charakterystyczną jest z pewnością smak, a przy okazji bogactwo składników odżywczych i niepowtarzalny aromat. Może on występować w dwóch wersjach - naciowy i korzeniowy. Jeden z nich wykorzystywany jest głównie w przypadku zup, czy sosów, zaś drugi jako dodatek do koktajli i prozdrowotnych naparów.
Mają one jednak podobne właściwości, różnie je jedynie wygląd i kilka nut smakowych. Najważniejsza informacja to jednak to, że seler to mała apteka, która ma zbawienne działanie na cały układ trawienny.
Seler naciowy - najważniejsze informacje
Zanim sięgniesz po selera, warto wiedzieć, jakie składniki odżywcze i witaminy ma w sobie.
- Jest bogaty w witaminy, zarówno ten w wersji korzeniowej, jak i naciowej. Zwłaszcza w witaminę C, K i B. Do tego ma niewiele kalorii. Zawierały takie minerały jak: magnez, wapń i potas. Jest źródłem przeciwutleniaczy.
- Seler ma w sobie związki chemiczne, które wspomagają wydzielanie feromonów. Chodzi o androstenon i androstenol, które uważane są za naturalne afrodyzjaki.
- Dzięki regularnemu spożywaniu znacząco obniżysz cholesterol, ciśnienie krwi, a także poprawisz trawienie. Do tego działają przeciwzapalnie.
- Stosowany jest od starożytności. To już wtedy był elementem potraw, a nawet stosowano go jako lek na określone dolegliwości.
- Warto wypijać szklankę soku z selera na pusty żołądek. To poprawia wnikanie składników odżywczych. W takiej formie uważany jest za “eliksir młodości”.

Dieta z sokiem z selera na czele
Seler stosowany jest w diecie ze względu na niskokaloryczność. Na 100 g znajduje się zaledwie 16 kcal. Najlepiej pić go na czczo, dzięki czemu poprawimy przy okazji wygląd i kondycję naszej skóry. A 3-n-butyloftalid, które zawiera, znakomicie obniżą ciśnienie krwi. Jakie jeszcze korzyści daje picie soku z selera?
1. Wspiera układ trawienny
Sok z selera można określić jako tonik dla żołądka. Łagodzi wzdęcia, pobudza produkcję soków trawiennych, co procentuje przez cały dzień. A przy okazji niweluje zaparcia.
2. Działanie przeciwzapalne
Seler zawiera przeciwutleniacze i polifenole, które wykazują działanie przeciwzapalne. Może być świetnym wsparciem przy chorobach układu autoimmunologicznego.
3. Oczyszcza organizm i nawadnia
To warzywo wykazuje wysoką zawartość elektrolitów i wody, co z kolei znakomicie wpływa na organizm i doskonale nawadnia. Przy tym wspiera prawidłowe funkcjonowanie nerek i usprawnia usuwanie toksyn z wątroby.
4. Świetny dla skóry
Już wiemy, że seler to źródło takich witamin jak C i K, ponadto zawiera minerały, a takie połączenie to świetny eliksir dla młodej i jędrnej skóry. Warto także wspomnieć, że aktywnie usuwa przebarwienia i niedoskonałości.
5. Obniża ciśnienie krwi
Seler zawiera potas i apigenię, które wspierają układ krążenia, a co za tym idzie, wspomagają regulowanie ciśnienia tętniczego.
6. Regulują poziom cukru
Oczywiście sok z selera jest w tym przypadku tylko dodatkiem w diecie cukrzyka, jednak świetnie ją wspiera. Łagodzi także skoki glukozowe.
7. Zawiera przeciwutleniacze
Polifenole, flawonoidy to z tego słynie seler. Te przeciwutleniacze wspomagają walkę z trądzikiem i zmniejszają zapalenia skóry.





































