Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Cukrzyca Typu 2

Cukrzyca Typu 2

cukrzyca typu 2, cukrzyca, leczenie cukrzycy, objawy cukrzycy

smutna dziewczyna
01.03.2024 15:20 Cukrzycę rozpoznasz po skórze. Niepozorne objawy świadczą o chorobie

Na cukrzycę typu 2 chorują miliony Polaków, jednak wielu z nich nie jest nawet świadomych swojej choroby. Początkowe objawy mogą być mało wyraźne i nietypowe, przez co pacjent nie wie, że coś się złego dzieje, a cukrzyca postępuje, prowadząc do coraz większych spustoszeń w organizmie. Co powinno wzbudzić naszą czujność? Niektóre objawy widać na skórze, a niektóre nawet w psychice. 

cukrzyca
27.11.2023 17:33 Czy cukrzyca jest odwracalna? Tak, ale tylko pod pewnym warunkiem

Cukrzyca uznawana jest za chorobę nieodwracalną, której postęp jest nieuchronny. Jednak choroba może ulec remisji, jeśli spełnione zostaną pewne warunki. Co więc należy zrobić? Czy każdy rodzaj cukrzycy jest odwracalny?  

Anna Śliwińska
14.11.2023 09:10 Światowy Dzień Cukrzycy. Anna Śliwińska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków edukuje

Trzy miliony Polaków choruje na cukrzycę. Pacjentów, i to coraz młodszych, przybywa. 90 procent dorosłych chorych zmaga się z cukrzycą typu drugiego. Nie leczona daje groźne powikłania. Jak się przed nią ustrzec, a jak leczyć? 14 listopada to Światowy Dzień Cukrzycy. Data jest nieprzypadkowa. To dzień urodziny odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga. Choć cukrzyca nie jest chorobą zakaźną, mówi się, że mamy już jej światową epidemię. Kampania pod hasłem „Cukrzyca: znaj ryzyko, bądź odpowiedzialny!” ma zachęcić Polaków do zmiany trybu życia – chodzi głównie o dietę i aktywność fizyczną. Co warto wiedzieć o cukrzycy?