Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Profilaktyka i leczenie > Na co zmarł Boczek z Kiepskich? Dariusz Gnatowski trafił do szpitala przez koronawirusa
Adrianne  Mazurek
Adrianne Mazurek 14.06.2024 11:26

Na co zmarł Boczek z Kiepskich? Dariusz Gnatowski trafił do szpitala przez koronawirusa

Dariusz Gnatowski
Fot. TRICOLORS/East News

Dariusz Gnatowski, znany z roli Boczka w serialu "Świat Według Kiepskich", miałby teraz 63 lata. Aktor zmarł w 2020 roku z powodu zapalenia płuc, stwierdzono u niego także zakażenie koronawirusem. 

Na co zmarł Boczek z Kiepskich?

Dariusz Gnatowski zmagał się z kilkoma chorobami - od wczesnych lat cierpiał na otyłość, a w 2009 roku zdiagnozowano u niego retinopatię cukrzycową oraz stopę cukrzycową, co było wynikiem nieleczonej cukrzycy typu 2. 20 października 2020 roku trafił do krakowskiego szpitala z powodu zapalenia płuc. Stwierdzono też u niego zakażenie koronawirusem. U aktora doszło do ostrej niewydolności oddechowej, na skutek której zmarł tego samego dnia, czyli 20 października. 

Urna z prochami znanego aktora została pochowana 3 listopada 2020 roku na cmentarzu podgórskim w Krakowie. 

Życie prywatne Dariusza Gnatowskiego

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Miał żonę i córkę. Największą popularność zyskał w 1999 roku dzięki roli Arnolda Boczka w serialu "Świat Według Kiepskich".

Aktor wychowywał się w Zabrzu, gdzie chodził do szkoły podstawowej i liceum. W 1985 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Wkrótce po zakończeniu studiów zadebiutował w teatrze. W 1994 roku zadebiutował na dużym ekranie wcielając się w rolę Barnaby w filmie "Miasto prywatne". 

W serialu “Świat według Kiepskich” pojawił się jako Arnold Boczek (właściwie Arnold Stanisław Leoncjo Jan Boczek) w odcinku drugim, w 1999 roku. Postać grana przez aktora zyskała sympatię widzów, była także bardzo barwna - a sam Boczek cierpiał na abulię i zespół Delbrücka, pod którego wpływem twierdził, że urodził się i mieszkał we Włoszech w Weronie. Podobno w dzieciństwie Boczek podkochiwał się w Halinie Kiepskiej. 

Polecamy: Na to chorowała Marzena Kipiel-Sztuka. Halinka Kiepska zmarła w wieku 58 lat

Działalność poza ekranem

W 2002 roku Gnatowski wraz z Michałem Mularczykiem napisał książkę "Dieta bez wyrzeczeń", która promowała zdrowy styl życia, a w 2013 roku założył fundację “Wstańmy razem. Aktywna Rehabilitacja”, która działała na rzecz profilaktyki oraz walki z cukrzycą.

Zobacz też:

Planujesz udział w imprezach plenerowych? GIS przypomina o zasadach bezpieczeństwa

Wykryto ją łącznie w 27 państwach. Zbiera śmiertelne żniwo

Termometry z rakotwórczą rtęcią wycofane. Polacy wciąż je kupują