Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Jajka

Jajka

jajka

Kobieta z maseczką z jajek na twarzy, obok wbijanie jajek do miseczki
18.05.2024 13:15 Ta maseczka z jajek wygładza zmarszczki jak botoks. Idealna na kurze łapki

Kurze łapki to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Dodają lat, odbierają młodzieńcze spojrzenie. Na szczęście jest sposób (i to prawie darmowy!), dzięki któremu można się go pozbyć. Jest to domowa maseczka z jajek – jedno z najstarszych i najlepiej sprawdzonych remedium na zmarszczki.

jajka z wolnego wybiegu
13.03.2024 14:17 Jedz takie jajka, a będziesz zdrowszy. Pomagają zapobiegać chorobom serca

Jajka są podstawowym składnikiem diety wielu z nas. Dodajemy je do kanapek, sałatek czy obiadu. A co na temat kurzych jaj mówią badania? Kto może je jeść, a kto nie. Czy osoby z podwyższonym tzw. złym cholesterolem powinny ich unikać, czy może to mit? Kurze jajka mają zwolenników i przeciwników. Jedni je zachwalają, mówiąc, że to zdrowy superfood, inni uważają, że mają zbyt dużo cholesterolu i nie warto ich za dużo jeść. 

jajecznica
09.03.2024 12:46 Dieta jajeczna bije rekordy popularności. Lekarze przed nią ostrzegają

Jajka są składnikiem wielu potraw w codziennym żywieniu. O tych wiejskich mówi się, że są najzdrowsze, choć naukowcy mają w tym temacie rozbieżne zdanie. Przez jednych jaja uchodzą za wyjątkowo odżywcze i mają działania prozdrowotne, inni z kolei twierdzą, że jajka są odpowiedzialne za miażdżycę. Choć jajka w diecie są bardzo popularne, wciąż nie do końca wiadomo, ile ich jeść dziennie.

jajka
20.12.2023 19:37 Które jajka są najzdrowsze? To nie te, które kupuje większość z nas

O tym, że jajka są zdrowe, raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Mimo iż Polacy najchętniej sięgają po jajka kurze, to możliwości jest o wiele więcej. Które z jajek więc jest najzdrowsze? 

kura jajka
11.12.2023 20:19 Polskie jajka przyczyną masowych zatruć. Winna bakteria

Sprowadzane z Polski jajka zatruwają gości restauracji i kawiarni w Wielkiej Brytanii - podają angielskie media i instytucje. Za to na forach internetowych pełno jest komentarzy, że to konkurencja chce wykosić polskich dostawców, bo jajka od polskich rolników są tańsze. A do tego odkąd Anglicy wyszli z Unii, ta już nie może dyktować im cen i mogą je dowolnie podnosić. A import jajek z Polski do Anglii zwiększył się w ostatnich latach aż o 2000 procent!Spraw masowych zatruć salmonellą zainteresowała się oficjalnie brytyjska rządowa agencja Food Standards Agency. Ostrzega, że liczba zatruć stale rośnie. Brytyjski rząd już skontaktował się urzędnikami w Polsce i wskazał obywatelom, jak mają postępować. - Wiele przypadków dotyczyło spożycia jaj wyprodukowanych w Polsce i używanych do posiłków w restauracjach i kawiarniach” – mówi Tina Potter, kierownik ds. incydentów w FSA. - Dlatego prosimy władze lokalne, aby przypomniały przedsiębiorstwom spożywczym o znaczeniu dobrych praktyk higienicznych” – dodała Potter.W Wielkiej Brytanii mówi się też dużo o tym, że polskie jajka, które tak masowo zalały Anglię, są tańsze, bo są dużo gorszej jakości - pochodzą z chowu klatkowego, a nie od szczęśliwych kur z wolnego wybiegu.