Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Wiadomo, na co zmarł Jacek Zieliński ze Skaldów. Jego brat zdradził przyczynę śmierci
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 08.05.2024 16:14

Wiadomo, na co zmarł Jacek Zieliński ze Skaldów. Jego brat zdradził przyczynę śmierci

Skaldowie, Jacek Zieliński, Andrzej Zieliński
Fot. East News/ Andrzej Schodkowski

To z pewnością była bardzo smutna informacja dla fanów legendarnej grupy Skaldowie. Współzałożyciel grupy, Jacek Zieliński zmarł 6 maja w wieku 77 lat. Tuż po śmierci artysty, jego brat - Andrzej Zieliński zdradził, co było przyczyną śmierci muzyka. 

Jacek Zieliński walczył z ciężką chorobą, o której nie chciał publicznie opowiadać. Nie wszyscy zdawali sobie sprawę, z czym zmaga się muzyk. 

Nie żyje Jacek Zieliński, współzałożyciel grupy Skaldowie

Wiadomość o śmierci Jacka Zielińskiego przekazała Piwnica pod Baranami. Muzyk był współzałożycielem legendarnej grupy Skaldowie i legendą polskiej sceny muzycznej. Razem z grupą Skaldowie wylansował takie hity, jak m.in. “Prześliczna wiolonczelistka”, “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” czy z “Kopyta kulig rwie”. Wiadomość o śmierci Jacka Zielińskiego była trudna dla jego fanów, ale najtrudniejsza oczywiście dla jego bliskich.

Nie wszyscy wiedzą, że artysta Skaldów poważnie chorował. O przyczynach śmierci Jacka Zielińskiego opowiedział w rozmowie z mediami brat muzyka, Andrzej Zieliński. Jacek Zieliński miał raka złośliwego.

 “Brat miał raka złośliwego. Z raka prostaty przerzuciło mu się na raka kości. Przeszedł wiele chemioterapii, sześć lat walczył z tym rakiem” - opowiedział w rozmowie z “Super Expressem” brat artysty, Andrzej Zieliński.

Skierowanie do sanatorium - jak uzyskać? Duże zmiany w skierowaniach na plus dla pacjentów Gwałtowny wzrost wirusowych zakażeń jelitowych. Jak zmniejszyć ich ryzyko?

Choć był słaby, niemal do samego końca występował na scenie

Choć Jacek Zieliński intensywnie leczył się, choroba coraz bardziej postępowała. Ostatnie koncerty były grane przez muzyka na siedząco. Mimo że w ostatnich miesiącach muzyk Skaldów był już bardzo słaby, wciąż przyjmował zaproszenia, by występować na muzycznych wydarzeniach. W czerwcu Skaldowie mieli pojawić się na jubileuszu Budki Suflera.

 “Jacek był już bardzo słaby, ale nie odmówił. Cieszył, że może zagrać dla kolegów, snuł też plany kolejnych występów ze Skaldami. - Prawie nie mając już siły, myślał o najbliższych. I że da radę wyjść na scenę” - powiedział brat artysty w rozmowie z “Super Expressem”

Skaldowie to legendarna polska grupa z wieloma hitami na koncie

Skaldowie oficjalnie zadebiutowali w październiku 1965 r. na II Krakowskiej Giełdzie Piosenki, zdobywając pierwsze miejsce za utwór  “Moja czarownica” do słów Wiesława Dymnego. Rok później grupa zajęła 1. miejsce w Koncercie młodości. Wzięła też udział w filmie “Cierpkie głogi” oraz w zdjęciach do pierwszej polskiej komedii muzycznej  “Mocne uderzenie” w reżyserii Jerzego Passendorfera.

W 2015 r. grupa obchodziła 50-lecie działalności. Jubileuszowe koncerty odbyły się w kilku miastach polski. W 2019 r. wydany został dwupłytowy premierowy album “Taki blues”, sygnowany “Jacek Zieliński/ Skaldowie”. W albumie zagościło łącznie 26 kompozycji Jacka Zielińskiego, z których sześć Skaldowie wykonali jako zespół w pełnym składzie. Jacek Zieliński zmarł 6 maja w wieku 77 lat.

Czytaj też:

Nie żyje bokser znokautowany na ringu. Miał 27 lat, osierocił dwójkę dzieci

Nie żyje Leszek Staroń. Przez wiele lat tworzył serial "Na Wspólnej"

Nie żyje aktorka i pisarka Zofia Kucówna. Miała 90 lat

Polecane