Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Chora na raka aktorka "Beverly Hills" zwróciła się do księżnej Kate. Poruszające oświadczenie
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 24.03.2024 14:35

Chora na raka aktorka "Beverly Hills" zwróciła się do księżnej Kate. Poruszające oświadczenie

Kate middleton, Shannen Doherty
Fot. East News/ Rex Features/ Parisa Michelle/ Splash

 Po tym, jak księżna Kate powiedziała światu, że choruje na raka, słowa wsparcia płyną z całego świata. Także od znanych osób chorych onkologicznie. Wśród nich jest Shannem Doherty, gwiazda serialu “Beverly Hills, 90210”, która sama zmaga się z zaawansowanym rakiem piersi. 

Aktorka w jednym z najnowszych wpisów na Instagramie dodała otuchy księżnej, ale postanowiła również wbić szpilę wszystkim tym, którzy w tym trudnym dla Kate czasie wywołali na niej presję podzielenia się ze światem informacją o chorobie. Co napisała?

Księżna Kate choruje na raka. Aktorka "Beverly Hills" dodała jej otuchy

Tuż po poinformowaniu, że przyjmuje chemioterapię, słowa otuchy płyną nie tylko od fanów i najbliższych, ale również od innych publicznych osób, które same leczą się onkologicznie. Shannon Doherty, najbardziej znana fanom z roli Brendy w serialu “Beverly Hills”  choruje na raka piersi od 2-15 r. 

Zobacz też: Zbigniew Ziobro opublikował zdjęcie ze szpitala. “Codziennie prosiłem Boga”

 

Projekt bez nazwy (7).jpg
Fot. East News/ Rex Features
Pielęgniarki: "Tusk odmówił nam spotkania". Dla Pacjenci.pl mówią, o czym chcą rozmawiać z premierem To najpopularniejszy lek na zgagę i refluks w Polsce. Powoduje groźne niedobory

"Bycie osobą publiczną nie oznacza, że jest się własnością społeczeństwa"

Doherty bardzo poruszyła historia księżnej Kate. W pierwszej kolejności zdradziła, co myśli o ataku na prywatność ukochanej Williama.

“Bycie osobą publiczną nie oznacza, że jest się własnością społeczeństwa. Wszyscy mamy prawo, przechodzić przez chorobę prywatnie. Atak teorii spiskowych i zwykłej, chorobliwej ciekawości zmusił ją do wytłumaczenia się, zanim pogodziła się z diagnozą i wyjaśniła trudną sytuację swoim dzieciom. Modlę się, abyśmy wyciągnęli z tego wnioski, by był to moment nauki dla nas wszystkich, aby szanować prywatność innych, niezależnie od tego, czy są osobami publicznymi” - wyjaśniła aktorka.

Na koniec Shannen zwróciła się do samej Kate Middleton.

“Księżno Kate, podziwiam twoją siłę w niekończącym się ataku, przez który przechodzisz, lecząc raka” - czytamy w instagramowym wpisie. Aktorka “Beverly Hills” sama choruje na raka piersi od 2015 r. Mimo że otwarcie mówi o swojej chorobie w mediach społecznościowych, nie zmagała się z tak dużą nagonką ze strony internautów, jak Kate.

Shannen Doherty choruje na raka piersi

W 2023 r. tomografia, którą miała Shannen wykazała przerzuty do kości i mózgu. Niedługo później aktorka musiała przejść operację. To czwarte stadium choroby. Lekarze zdiagnozowali raka po raz pierwszy u Shannen w 2015 r. W 2016 r. przeszła mastektomię. Wtedy wykryto przerzuty.

Nowotwór złośliwy zaatakował węzły chłonne aktorki, w związku z czym poddała się radioterapii i chemioterapii. W 2017 r. poinformowała, że choroba jest w stanie reemisji.  W 2020 r. rak ponownie powrócił i rozwinął się do stadium IV. Aktorka informuje fanów o swojej chorobie za pośrednictwem podcastu “Let;s Be Clear”. Niedawno zdradziła , że nowe leczenie daje pozytywne efekty. 

Źródło: Instagram/ Shannen Doherty People.com

Czytaj też:

Księżna Kate ma nowotwór. Treść oświadczenia [WIDEO]

Nie tylko Kate Middleton. Ta brytyjska księżna też choruje na raka

Król Karol III hospitalizowany. Komunikat o problemach zdrowotnych monarchy

 

Pokonał raka. Lekarze nie dawali mu wielkich szans
Tomasz Prosińki, #TokTuMi, Instytut Zdrowia Mentalnego
Tomasz, z zawodu menadżer i finansista, ma 47 lat i chorował na nowotwór mózgu. Lekarze nie dawali mu większych szans. Dziś jest zdrowy, a fakt, że stanął oko w oko ze śmiercią, odmienił jego życie. Pomaga osobom wypalonym zawodowo i młodzieży w ramach akcji #TokTuMi, której patronem został portal Pacjenci.pl.W tym podcaście Tomasz o tym opowiada, jak możecie skorzystać z pomocy, albo wesprzeć akcję:Tomasz miał 44 lata, gdy dowiedział się, że jego mózg jest inny. Owszem, tak jak u zdrowego człowieka może i składał się z około stu miliardów neuronów, galaretowatej tkanki zbudowanej z wody, białka, tłuszczu i soli mineralnych. Twardych, miękkich i pajęczych opon mózgowo rdzeniowych czy setek innych skomplikowanych struktur, które - choć wszystkie razem ważą niewiele więcej niż bochenek chleba - to stanowią o mózgu jako najbardziej złożonej maszynerii wciśniętej w ludzką czaszkę.- Ale w moim rósł guz. Powoli i latami. Na zdjęciu z rezonansu przypomina piłkę tenisową. Albo jak kto woli: męską pięść. Niemal sześć na sześć centymetrów, całkiem sporo, bo na jedną czwartą całej czaszki, tuż za lewym oczodołem - opowiada historię choroby mężczyzna.
Czytaj dalej
Ten nowotwór zabrał Farrah Fawcett. Umierała w cierpieniach i ostrzegała przed nim innych
Farrah Fawcett fot. Reuters, ABC Photo Archives/Getty Images
Farrah Fawcett była jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych amerykańskich gwiazd lat 70. Widzowie pokochali ją głównie za rolę blond piękności walczącej z przestępcami w kultowym serialu "Aniołki Charliego". Niestety, w 2006 r. aktorka usłyszała druzgocącą diagnozę – rak odbytu. Gwiazda postanowiła się nie poddawać i walczyć do końca, jednak zmarła po 3 latach zmagań ze śmiertelną chorobą. Co należy wiedzieć o raku odbytu?  
Czytaj dalej