Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Chora na raka księżna Kate wydała oświadczenie. Zdradziła, jak się czuje i pokazała zdjęcie
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 15.06.2024 12:49

Chora na raka księżna Kate wydała oświadczenie. Zdradziła, jak się czuje i pokazała zdjęcie

Księżna Kate, Kate Middleton
Fot. East News/ Javier Garcia/ Shutterstock

Księżna Kate choruje na raka. Middleton bardzo trudną informacją podzieliła się w marcu, gdy opublikowała ogłoszenie w formie krótkiego nagrania. Teraz w mediach społecznościowych Kate zagościł nowy post.

Księżna zabrała głos pierwszy raz od ogłoszenia, iż zmaga się z nowotworem. Kate pokazała zdjęcie i zdradziła, jak obecnie się czuje. Middleton dostała mnóstwo wsparcia od zatroskanych fanów.

Księżna Kate po raz pierwszy zabrała głos od momentu wydania oświadczenia

Na początku 2024 r. księżna Kate przeszła operację jamy brzusznej. Po zabiegu zniknęła ze świata publicznego, by w spokoju nabierać sił. Teorie spiskowe i komentarze internautów sprawiły, że Kate w marcu tego roku w formie krótkiego wideo poinformowała o tym, że ma raka, po czym, co oczywiste, zniknęła, by poddać się leczeniu.

Teraz, po niemal trzech miesiącach milczenia księżna zabrała głos. Ukochana Williama podziękowała za wsparcie, ale również zdradziła, ja wygląda jej leczenie. Zdradziła również, jak się obecnie czuje.

Ptasia grypa u człowieka. WHO potwierdziło przypadek zakażenia Oprah Winfrey trafiła do szpitala. Wiadomo, co jej dolega

"Robię duże postępy"

W mediach społecznościowych Kate pojawił się obszerny wpis, do którego ukochana Williama dodała fotografię. Nie ukrywała, że momentami brak jej sił i miewa bardzo trudne momenty.

“Robię duże postępy, ale każdy przechodzący chemioterapię wie, że są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz odpoczywać. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać to dobre samopoczucie. Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, w których czuję się wystarczająco dobrze, z radością angażuję się w życie szkolne, spędzam czas na rzeczach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia oraz pracuję w domu” - podkreśla Middleton.

Księżna Kate podziękowała internautom za ogromne wsparcie

Choć Kate bardzo by chciała brać udział w publicznych wydarzeniach, zdrowie jeszcze jej na to nie pozwala. Jednak już w ten weekend księżna weźmie udział w Paradzie Urodzinowej Króla Karola. Jej pierwszy publiczny występ od miesięcy nie oznacza pełnego powrotu do obowiązków.

“Nie doszłam jeszcze do siebie. Uczę się cierpliwości, zwłaszcza w obliczu niepewności. Przyjmuję też każdy dzień takim, jaki jest, słucham swojego ciała i pozwalam sobie poświęcić ten bardzo potrzebny czas na wyleczenie” - wyjaśniła księżna w swoich mediach społecznościowych.

Middleton ma dołączyć do urodzinowej parady w towarzystwie swojego ukochanego Williama oraz trójki dzieci. Brytyjskie media piszą, że będzie podróżować w powozie państwowym razem z dziećmi i pojawi się na balkonie Pałacu Buckingham z całą rodziną. Król Karol podkreślał z kolei, że jest zachwycony, iż Kate może wziąć udział w tak ważnym dla niego wydarzeniu. Pałac Buckingham wciąż nie ujawnił żadnych szczegółów odnośnie choroby Kate ani leczenia.

Sama zainteresowana w tym samym poście podziękowała za ogromne wsparcie.

"Byłam oszołomiona wszystkimi życzliwymi wiadomościami wsparcia i otuchy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. To naprawdę wiele zmieniło dla Williama i dla mnie i pomogło nam obojgu przetrwać trudniejsze chwile". - zdradziła.

 

Czytaj też:

Nie tylko Kate Middleton. Ta brytyjska księżna też choruje na raka

Księżna Kate ma nowotwór. Treść oświadczenia [WIDEO]

Nie żyje 32-letni żużlowiec. Przegrał walkę z nowotworem