Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Oprah Winfrey trafiła do szpitala. Wiadomo, co jej dolega
Daria  Siemion
Daria Siemion 13.06.2024 15:49

Oprah Winfrey trafiła do szpitala. Wiadomo, co jej dolega

Oprah Winfrey
Fot. East News / FREDERIC J. BROWN

Oprah Winfrey to jedna z najpopularniejszych dziennikarek i najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Niestety w ostatnim czasie amerykańska gwiazda podupadła na zdrowiu, a kilka dni temu wylądowała w szpitalu. 

Oprah Winfrey miała wystąpić w tym tygodniu w jednym z programów śniadaniowych, ale się tam nie pojawiła. Prowadząca powiedziała, że legendarna dziennikarka trafiła do szpitala. – Poważna sprawa, ale wyjdzie z tego cało – dodała na koniec.

Oprah Winfrey w szpitalu

Oprah Winfrey to jedna z najpopularniejszych dziennikarek na świecie. Jej autorski program "The Oprah Winfrey Show", w którym rozmawia ze znanymi osobami, od lat bije rekordy popularności. W studiu Oprah gościły osobistości takie jak były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama czy brytyjski książę Harry i księżna Meghan.

Oprócz tego Oprah często udziela się w innych programach, a także prowadzi swój klub książki. We wtorek 11 czerwca miała zasiąść na kanapie w programie "CBS Mornings", by porozmawiać o książce Davida Wróblewskiego, wspieranego przez Oprah. Niestety mężczyzna zasiadł na kanapie sam. Okazało się, że Oprah przebywa w szpitalu.

Oprah Winfrey
Oprah Winfrey jest jedną z najbardziej wpływowych Amerykanek Fot. East News / Erik Pendzich
Choroba, która zabija koty. Czy ptasia grypa zagraża też człowiekowi? Wystrzegaj się tych błędów Grypa czy RSV. Jak rozpoznać, co Cię dopadło?

Oprah Winfrey ma grypę żołądkową

Dziennikarka prowadząca wtorkowe wydanie "CBS Mornings" zaznaczyła, że chociaż Oprah jest hospitalizowana, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zdradziła, że Oprah trafiła do szpitala z powodu grypy żołądkowej i spowodowanego nią odwodnienia. Po kroplówce Winfrey miała poczuć się lepiej.

– Zatrzymały ją jakieś dolegliwości brzuszne, chyba grypa żołądkowa. Lało się z dwóch stron. Nie chcę wdawać się w szczegóły, ale ostatecznie wylądowała w szpitalu z powodu odwodnienia i podano jej kroplówkę. Poważna sprawa, ale nic jej nie będzie – powiedziała prowadząca "CBS Mornings".

Grypa żołądkowa – objawy:

Grypa żołądkowa nazywana inaczej nieżytem żołądkowo-jelitowym to choroba przenoszona przez wirusy. Typowe objawy choroby to wymioty, biegunka oraz gorączka. Zazwyczaj choroba mija bez komplikacji, ale jest bardzo niebezpieczna dla osób osłabionych, seniorów i dzieci. W trakcie choroby należy zadbać o odpowiednią ilość płynów, aby uniknąć odwodnienia.


Objawy grypy żołądkowej:

  • nudności;
  • wymioty;
  • biegunka;
  • ból brzucha;
  • ból głowy;
  • brak apetytu;
  • dreszcze;
  • gorączka.

Zobacz też:
Seniorzy otrzymają dodatkowe 330 zł. Decyzja jest automatyczna!

Szczepionki na COVID-19 powodują skutki uboczne. Są wyniki badania

Nie żyje Beata Maksymow-Wendt. Była dwukrotną mistrzynią świata