Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Uroda i pielęgnacja > Odstawiła popularny lek na odchudzanie. Jeden skutek uboczny ją zaskoczył
Daria  Siemion
Daria Siemion 04.07.2024 14:58

Odstawiła popularny lek na odchudzanie. Jeden skutek uboczny ją zaskoczył

Ozempic, kobieta, efekt jo-jo
Fot. Facebook / Artemis Bayandor, Canva / Getty Images

Ozempic i Vegowy to najskuteczniejsze leki odchudzające dostępne na rynku. W sieci pojawiają się jednak relacje osób, które żałują, że zaczęły je stosować. – Wyglądam gorzej niż wcześniej, mam ochotę zapaść się pod ziemię – mówi jedna z nich.

"Ważę więcej niż wcześniej"

Amerykański dziennik "The messenger" opublikował historię 41-letniej Artemis Bayandor, która przez 6 miesięcy przyjmowała lek Vegowy, którego substancją czynną jest semaglutyd (ta sama substancja, która występuje w Ozempicu). 


Dzięki lekowi 41-latka szybciej się najadała, a także straciła apetyt. – Nie miałam ochoty na słodycze i słone przekąski– mówiła w wywiadzie. W ciągu pół roku Amerykanka schudła prawie 10 kg, co nie udało jej się nigdy wcześniej.


W pewnym momencie Bayandor musiała przerwać kurację, ponieważ zabrakło jej pieniądzy. Za lek, który nie jest w USA refundowany, płaciła co miesiąc 1400 dolarów (ok. 5,5 tys. zł) z własnej kieszeni.  W Polsce opakowanie Vegowy kosztuje ok. 1199,00 zł.


W ciągu niespełna miesiąca Bayandor odzyskała utracone kilogramy. Co więcej, przytyła kolejne 7 kg. – Waga zaczęła wzrastać w szalonym tempie – powiedziała Bayandor, dodając, że "nigdy w życiu tyle nie ważyła".

– Po odstawieniu leku byłam bez przerwy głodna. Nie miałam tak nigdy wcześniej. Czułam się jak szalona.

Obecnie Bayandor waży 111 kg. Nadal nie udało jej się zredukować kilogramów, które przybyły po odstawieniu leku.

Ozempic zastrzyk
Ozempic i Vegowy to popularne leki na odchudzanie Fot. East News / Science Photo Library
Jak uniknąć efektu jo-jo po Ozempicu? Kluczowa jest jedna rzecz. Ekspertka wyjaśnia Lek na odchudzanie, stosowany przez Adele, skuteczniejszy niż popularny Ozempic!

Vegowy – popularny lek na odchudzanie

Ozempic i Vegowy to leki powszechnie stosowane w celu redukcji masy ciała, choć jako środek odchudzający  zatwierdzono tylko ten drugi – pierwszy jest lekiem na cukrzycę. Do stosowania obu leków celem odchudzania przyznaje się wiele znanych osób.


Substancją czynną leków jest semaglutyd – substancja spowalniająca "przechodzenie" pokarmu przez układ trawienny, co zwiększa uczucie sytości. Wiele osób schudło na Ozempicu i Vegowy nawet 60 kg.


Niestety z badań klinicznych wynika, że osoby przyjmujące semaglutyd w ciągu roku po odstawieniu leku odzyskały 2/3 utraconej masy ciała. To dowodzi, jak przewlekłą i trudną w leczeniu chorobą jest otyłość.

Artemis Bayandor
Artemis Bayandor po odstawieniu leku odchudzającego waży więcej niż wcześniej Fot. Facebook / Artemis Bayandor

Skutki uboczne Ozempicu

Do skutków ubocznych Ozempicu i Vegowy należą: zaburzenia erekcji, zmiany osobowości, problemy żołądkowo jelitowe, nasilenie lekkomyślnych zachowań, ozempicowa twarz i ozempicowy biust. Mimo to wiele osób przyjmuje lek bez wskazań, zagrażając swojemu zdrowiu.

Zobacz też:

Schudł 20 kg na Ozempicu. Jeden skutek uboczny go zaskoczył

Włosy wypadają po Ozempicu jak po chemii? Niepokojące relacje pacjentów

Tak wyglądają piersi po Ozempicu. Lekarze ostrzegają przed “ozempicowym biustem”