Te owoce są niezdrowe. Niszczą serce i wątrobę
Owoce są zdrowe, ale… nie wszystkie. Polacy bardzo często nieświadomie kupują te produkty myśląc, że są nieszkodliwe. Tymczasem owoce konserwowe w puszcze, oblane słodką zalewą, bardzo negatywnie wpływają na organizm. Dietetycy ostrzegają przed owocami z puszki - sprawdź dlaczego.
Owoce z puszki
Konserwowe owoce z puszki, takie jak wiśnie, brzoskwinie, ananas czy maliny to wyjątkowo niezdrowe owoce. Choć nadają się do deserów czy ciast, to tak naprawdę bomba cukru, która powoduje gwałtowny wzrost poziomu glukozy we krwi. Cukrowa zalewa dodatkowo zwiększa ich kaloryczność, więc sprzyjają rozwojowi nadwagi i otyłości.
Bardzo negatywnie wpływają na wątrobę i trzustkę, a zbyt duża podaż cukru w diecie może przyczynić się do rozwoju niealkoholowego stłuszczenia wątroby, cukrzycy typu 2 oraz chorób serca. Wysoki poziom glukozy we krwi powoduje nadpobudliwość, trudności w koncentracji, problemy z pamięcią oraz psucie się zębów.
W owocach z puszki znajdziemy też syrop glukozowo-fruktozowy, który potęguje nasz apetyt, zakłóca pracę wątroby, podnosi poziom złego cholesterolu LDL i trójglicerydów oraz przyczynia się do rozwoju chorób serca, cukrzycy i otyłości.
Tym lepiej nie popijać leków. Koszmarny wybór przypłacisz zdrowiem Klaudia El Dursi jest chora. "Sytuacja jest mocno średnia"Czy owoce z puszki mają właściwości zdrowotne?
Odpowiedź jest niestety przecząca - zalewa, w której znajdują się owoce konserwowe, sprawia, że tracą one swoje właściwości zdrowotne, witaminy i minerały zanikają, błonnika jest w nich niewiele, a dodatek barwników i konserwantów potęguje ich niezdrowe oddziaływanie na organizm.
O wiele lepiej sięgnąć po owoce nieprzetworzone, w których znajdziemy witaminy, minerały oraz sporo błonnika pokarmowego, a nie sam cukier.
Owoce zawierają naturalny cukier
Owoce, w porównaniu z warzywami, zawierają większą ilość naturalnych cukrów prostych, to niezaprzeczalny fakt. Jednak nie należy z nich rezygnować - w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Instytutu Żywności i Żywienia rekomendowana proporcja owoców do warzyw wynosi ¼ do ¾. Oznacza to, że powinny być one nieodłącznym elementem diety - ale z umiarem.
Niewielką ilość cukrów mają: maliny, truskawki, porzeczki, cytryny, grejpfruty, agrest, czarne jagody, wiśnie, jabłka.
Największą ilość cukrów mają: ananas, gruszki, czereśnie, winogrona, banany.
Zobacz też:
Polskie minikiwi wcale nie jest gorsze od zagranicznego! Jakie wartości odżywcze ma aktinidia?
Nazywają ją "apteczką Pana Boga". Ta roślina leczy ludzi na całym świecie
Tych produktów lepiej nie kupuj. Lekarz wskazuje te, które tylko udają zdrowe