Główny Inspektorat Farmaceutyczny tym razem wydał komunikat o wycofaniu dwóch serii popularnego leku stosowanego do łagodzenia lęku i świądu skóry. Środek został wycofany z obrotu na terenie całej Polski. Decyzja o wycofaniu konkretnej serii leku mogła być podyktowana kwestiami związanymi z jakością i bezpieczeństwem stosowania. Jak się okazuje, w leku wykryto zanieczyszczenia. Zobaczcie szczegóły.
Popularny lek wycofany ze sprzedaży – informuje Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF). Powodem decyzji są wady jakościowe zagrażające życiu i zdrowiu pacjentów. Podano nazwę preparaty i numery serii, których nie wolno stosować.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny przychodzi z nowym komunikatem. Tym razem GIF poinformował, że możliwe są problemy z dostępnością niektórych leków. O jakich środkach mowa i na jakie utrudnienia powinni przygotować się pacjenci?
Główny Inspektorat Farmaceutyczny po raz kolejny zamieścił komunikat odnośnie wycofanego leku. Tym razem podjęta została decyzja o wstrzymaniu obrotu lekiem stosowanym w leczeniu zarówno dzieci, jak i dorosłych.Chodzi o lek o nazwie Atofab, który wykorzystuje się w terapii pacjentów z ADHD. Dlaczego środek musiał zostać wycofany?
Główny Inspektorat Farmaceutyczny regularnie informuje o wycofanych z obiegu lekach. Teraz GIF zdecydował się wystosować pilny komunikat odnośnie wycofania leku na nadciśnienie - Symibace. Środek wykorzystywany jest również w terapii pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca, ale również chorobami nerek. Lek wzmacnia też ściany naczyń krwionośnych oraz wykazuje działanie rozkurczowe oraz przeciwmiażdżycowe. Dlaczego Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował się go wycofać?
Główny Inspektorat Farmaceutyczny regularnie informuje w swoich komunikatach o wycofanych lekach. Tym razem GIF wycofał z obrotu na terenie Polski serię produktu leczniczego Vabysmo (Farrycymab) ze względu na stwierdzoną wadę jakościową, która może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.GIF zakazał też wprowadzenia produktu na rynek. Decyzja obejmuje natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży, ale również zniszczenie tych wadliwych partii leku.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny regularnie informuje o wstrzymaniu kolejnych leków, zagrażających zdrowiu. Tym razem GIF wydał pilny komunikat o wstrzymaniu leku stosowanego przy niedoborach żelaza. Wszystko przez to, że w preparacie wykryto fragmenty szkła. Komunikat Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF) dotyczy serii leku o nazwie Monover (Ferricum derisomaltosum).
Główny Inspektorat Farmaceutyczny regularnie informuje o wycofanych lekach. Tym razem GIF podał informację o wycofaniu z obrotu leku Quitro, który stosowany jest w terapii pacjentów kardiologicznych. Jak wykazały badania, produkt ten może stwarzać realne zagrożenie dla zdrowia pacjentów. GIF postanowił ostrzec przed stosowaniem tego środka.
Główny Inspektorat Farmaceuty wycofał z obrotu na terenie Polski popularny plaster rozgrzewający. Mowa o “plasterku tygrysim z kotkiem”. Jak się okazuje, spełnia on wymagania definicyjne produktu leczniczego, natomiast sprzedawany był jako kosmetyk. Decyzji o wycofaniu z obrotu produktu nadany został rygor natychmiastowej wykonalności.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju leku hormonalnego dla kobiet. Jak się okazuje, seria leku jest zanieczyszczona i według GIF stwarza realne ryzyko dla zdrowia oraz życia pacjentów. Sprawdź, czy tego środka nie masz w domu.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny tym razem podjął decyzję o wycofaniu z obrotu leku Egoropal. Ten środek leczniczy ma działanie przeciwpsychotyczne i wykorzystywany jest w terapii podtrzymującej dorosłe osoby ze zdiagnozowaną schizofrenią.Lek łagodzi oraz zmniejsza ryzyko nawrotów. GIF w udostępnionym komunikacie podzielił się szczegółami odnośnie wycofanego leku z obrotu, podając więcej informacji odnośnie serii wycofanej ze sprzedaży.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) na bieżąco informuje o problemach z dostępnością poszczególnych leków. Tym razem z opublikowanego komunikatu wynika, że występują problemy z dostępnością do leku przeciwpadaczkowego, który zawiera karbamazepinę. Środek nie będzie dostępny do końca kwietnia. Problem z dostępnością dotyczy również substancji stosowanej w leczeniu nowotworowym. Jako przyczynę braku określonych środków Główny Inspektorat Farmaceutyczny podaje wstrzymanie ich obrotu przez podmioty odpowiedzialne.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) opublikował listę leków, które są lub będą w nadchodzących tygodniach trudno dostępne bądź niedostępne w aptekach. Zestawienie to zostało opracowane na podstawie danych pochodzących z aptek, hurtowni i producentów.Na liście znalazły się m.in. leki na miażdżycę, nadciśnienie, alergię czy ADHD. Zobacz pełne zestawienie.
Ważny komunikat Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Tym razem GIF alarmuje o wycofaniu z obrotu leku w leczeniu pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, takimi jak choroba niedokrwienna serca, zawał mięśnia sercowego czy ostre zespoły wieńcowe.
W ostatnich tygodniach Główny Inspektorat Farmaceutyczny zadecydował o wycofaniu lub wstrzymaniu w sprzedaży kilkadziesiąt serii leków. Powodem decyzji było ich możliwe zagrożenie dla zdrowia pacjentów. W połowie lutego GIF wydał komunikat dotyczący preparatu stosowanego w leczeniu nowotworów.
Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał komunikat o pilnym wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju leku przeciwnowotworowego. Powodem decyzji są uzasadnione podejrzenia, że w produkcie leczniczym znajdują się zanieczyszczenia, które mogą stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów. Zanieczyszczenia są widoczne gołym okiem.
Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) opublikował komunikat o wstrzymaniu w obrocie na terenie całej Polski produktu leczniczego dla dzieci. W leku wykryto wadę jakościową.
Główny Inspektor Sanitarny wycofał z obrotu na terenie całego kraju lek stosowany w leczeniu astmy. W środku opakowania znalazł się inny produkt leczniczy. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
20 października Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał pilną decyzję o wycofaniu z obrotu oraz zakazie wprowadzania do sprzedaży na terenie całej Polski serii leku Ozempic. Zostało potwierdzone, że są to podróbki oryginalnego produktu leczniczego. Gif ostrzega, że “fakt jego sfałszowania stanowi bezpośrednie i realne zagrożenia dla zdrowia, a potencjalnie również dla życia pacjentów”.
Główny Inspektor Farmaceutyczny ogłasza wycofanie z obrotu maści z antybiotykiem z powodu stwierdzenia zanieczyszczenia substancji czynnej. Jak podaje GIF, niezidentyfikowane zanieczyszczenie stanowi realne i bezpośrednie zagrożenie dla pacjentów.
Cała partie leku Ozempic, słynnego leku dla chorych na cukrzycę, którym masowo odchudzają się Polacy, została wycofana z polskich aptek. Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zapada po tym, jak "wpłynęły informacje o sfałszowaniu produktu leczniczego". Jeśli masz ozempic w domowej apteczce, sprawdź, które partie leku zostały wycofane.