Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Gif

Gif

Lek hormonalny, lek dla kobiet
16.05.2024 09:27 GIF wycofał lek hormonalny z obrotu. "Ryzyko dla zdrowia i życia"

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju leku hormonalnego dla kobiet. Jak się okazuje, seria leku jest zanieczyszczona i według GIF stwarza realne ryzyko dla zdrowia oraz życia pacjentów. Sprawdź, czy tego środka nie masz w domu.

GIF, lek, Egoropal
09.05.2024 09:48 Lek na schizofrenię wycofany z obrotu. "Realne zagrożenie dla zdrowia pacjentów"

Główny Inspektorat Farmaceutyczny tym razem podjął decyzję o wycofaniu z obrotu leku Egoropal.  Ten środek leczniczy ma działanie przeciwpsychotyczne i wykorzystywany jest w terapii podtrzymującej dorosłe osoby ze zdiagnozowaną schizofrenią.Lek łagodzi oraz zmniejsza ryzyko nawrotów. GIF w udostępnionym komunikacie podzielił się szczegółami odnośnie wycofanego leku z obrotu, podając więcej informacji odnośnie serii wycofanej ze sprzedaży.

Leki, ograniczona dostępność, GIF
25.04.2024 09:37 Te dwa leki są niedostępne do końca kwietnia. GIF wydał komunikat

Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) na bieżąco informuje o problemach z dostępnością poszczególnych leków. Tym razem z opublikowanego komunikatu wynika, że występują problemy z dostępnością do leku przeciwpadaczkowego, który zawiera karbamazepinę. Środek nie będzie dostępny do końca kwietnia. Problem z dostępnością dotyczy również substancji stosowanej w leczeniu nowotworowym. Jako przyczynę braku określonych środków Główny Inspektorat Farmaceutyczny podaje wstrzymanie ich obrotu przez podmioty odpowiedzialne.

apteka, leki
05.04.2024 12:13 Te leki mogą być niedostępne w aptekach w kwietniu. Ważny komunikat GIF

Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) opublikował listę leków, które są lub będą w nadchodzących tygodniach trudno dostępne bądź niedostępne w aptekach. Zestawienie to zostało opracowane na podstawie danych pochodzących z aptek, hurtowni i producentów.Na liście znalazły się m.in. leki na miażdżycę, nadciśnienie, alergię czy ADHD. Zobacz pełne zestawienie. 

GIF, zdrowie, lek
03.04.2024 10:36 Lek dla pacjentów kardiologicznych wstrzymany w obrocie. Wystąpiły drgawki po zażyciu

Ważny komunikat Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Tym razem GIF alarmuje o wycofaniu z obrotu leku w leczeniu pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, takimi jak choroba niedokrwienna serca, zawał mięśnia sercowego czy ostre zespoły wieńcowe. 

Apteka Marek Bazak / east news
21.02.2024 14:02 Kolejny lek wycofany z obrotu. Już kilkadziesiąt z nich na czarnej liście

W ostatnich tygodniach Główny Inspektorat Farmaceutyczny zadecydował o wycofaniu lub wstrzymaniu w sprzedaży kilkadziesiąt serii leków. Powodem decyzji było ich możliwe zagrożenie dla zdrowia pacjentów. W połowie lutego GIF wydał komunikat dotyczący preparatu stosowanego w leczeniu nowotworów.

apteka fot. Marek Bazak / east news
09.02.2024 12:58 PILNE: Lek przeciwnowotworowy wycofany z obrotu. "Zanieczyszczenia widać gołym okiem"

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał komunikat o pilnym wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju leku przeciwnowotworowego. Powodem decyzji są uzasadnione podejrzenia, że w produkcie leczniczym znajdują się zanieczyszczenia, które mogą stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów. Zanieczyszczenia są widoczne gołym okiem. 

lek dla dziecka
01.01.2024 12:35 Popularny lek dla dzieci wycofywany z aptek. GIF wydał komunikat

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) opublikował komunikat o wstrzymaniu w obrocie na terenie całej Polski produktu leczniczego dla dzieci. W leku wykryto wadę jakościową. 

apteka
13.11.2023 12:40 GIS wstrzymał sprzedaż ważnego leku. Opakowanie wprowadza pacjentów w błąd

Główny Inspektor Sanitarny wycofał z obrotu na terenie całego kraju lek stosowany w leczeniu astmy. W środku opakowania znalazł się inny produkt leczniczy. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.  

ozempic
20.10.2023 17:39 GIF pilnie wycofuje Ozempic ze sprzedaży! Zagraża zdrowiu i życiu pacjentów

20 października Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał pilną decyzję o wycofaniu z obrotu oraz zakazie wprowadzania do sprzedaży na terenie całej Polski serii leku Ozempic. Zostało potwierdzone, że są to podróbki oryginalnego produktu leczniczego. Gif ostrzega, że “fakt jego sfałszowania stanowi bezpośrednie i realne zagrożenia dla zdrowia, a potencjalnie również dla życia pacjentów”. 

pilne
20.10.2023 11:46 GIF wycofuje maść do oczu w trybie pilnym! Zagraża zdrowiu pacjentów

Główny Inspektor Farmaceutyczny ogłasza wycofanie z obrotu maści z antybiotykiem z powodu stwierdzenia zanieczyszczenia substancji czynnej. Jak podaje GIF, niezidentyfikowane zanieczyszczenie stanowi realne i bezpośrednie zagrożenie dla pacjentów.   

tabletki
12.10.2023 21:05 Fałszywy ozempic w aptekach! Hurtowe ilości

Cała partie leku Ozempic, słynnego leku dla chorych na cukrzycę, którym masowo odchudzają się Polacy, została wycofana z polskich aptek. Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zapada po tym, jak "wpłynęły informacje o sfałszowaniu produktu leczniczego". Jeśli masz ozempic w domowej apteczce, sprawdź, które partie leku zostały wycofane.