Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie Psychiczne > Tylko u nas! Premiera programu "Nie Jestem Psychologiem" już dziś o 18.00
Adrianne  Mazurek
Adrianne Mazurek 12.04.2024 16:54

Tylko u nas! Premiera programu "Nie Jestem Psychologiem" już dziś o 18.00

None
Fot. Materiały promocyjne

Zapraszamy do oglądania premierowego odcinka programu "Nie Jestem Psychologiem" zatytułowanym "Granice: Jak Dbamy o Siebie i Innych". Nasza prowadząca, Agnieszka Wąsikowska, wraz z pierwszym gościem, psychoterapeutką Agnieszką Kramm, zgłębiają tematykę granic w kontekście zdrowia psychicznego i relacji interpersonalnych.

Człowiek tylko wtedy może z pełnym przekonaniem na coś się zgodzić...

… jeśli czuje, że ma możliwość niegodzenia się - to słowa Jespera Juula, które stały się motywem przewodnim premierowego odcinka  programu "Nie Jestem Psychologiem".

W pilotażowym odcinku poruszane są pytania dotyczące tego, jak dbać o swoje granice, jak unikać naruszania granic innych osób oraz jak nie przekraczać własnych granic. Psychoterapeutka Agnieszka Kramm analizuje znaczenie ustanawiania i zauważania granic, podkreślając jednocześnie ich delikatność i kruchość. Czy warto słuchać sygnałów wysyłanych przez nasze ciało?

- Z mojej dzisiejszej perspektywy - bez granic nie ma nic. Są podstawą dobrych relacji - każdych. Tych z samym sobą, partnerskich, na linii rodzic-dziecko, zawodowych, przyjacielskich - mówi w rozmowie z nami.

Dlaczego boimy się stawiać granice?

- Jak rozpoznać, że ktoś przekracza nasze granice albo, że my przekraczamy czyjeś? Złość? W naszej kulturze złość też nie zawsze jest mile widziana - czy wtedy pomocne mogą być odczucia z ciała? - między innymi na to pytanie postara się odpowiedzieć psychoterapeutka Agnieszka Kramm. Rozmowę z nią można oglądać już dziś o 18.00 na kanale Pacjenci.pl.

Jak budować granice?

W programie poruszony zostanie także temat tego, jak budować granice oraz pilnować ich przestrzegania. Zapraszamy serdecznie na premierowy odcinek, dziś o 18.00 na kanale Pacjenci.pl 

Zobacz też:

Początkowe objawy Alzheimera. Widać je nawet na twarzy i w zachowaniu

Te 3 rzeczy prowadzą do demencji. Nowe wyniki badań

Pierwsze objawy demencji u młodych. Nie tylko problem z pamięcią

Polecane